Nowe książki i czasopisma (2)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Czy można prosić o szczegóły ?
Bukowa
Posty: 338
Rejestracja: 2006-07-19, 15:54
Lokalizacja: Bukowa

Post autor: Bukowa »

Czyżby chodziło o mój ulubiony typ KONGO ?
Mniam....
Pozdrowienia
Robert
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Post autor: goral_44 »

Witam
Bukowa wybacz, ale niestety nie.
Moim jest Hiei i bardzo chętnie bym go zrobił w 3d. Może kiedyś, w jakiejś nieodległej przyszłości.
Niedługo wychodzi japoński Ciężki Krążownik, ale dopiero jak wyjdzie będziemy o tym pisać.
Szykuje sie powoli coś naprawdę DUŻEGO, pytanie tylko jedno, dlaczego tak powoli?
A to pytanie niestety nie do mnie tylko do AUTORA.

Pozdrawiam. Waldek
Bukowa
Posty: 338
Rejestracja: 2006-07-19, 15:54
Lokalizacja: Bukowa

Post autor: Bukowa »

Waldku!
Pisałem o Kongo jako typie nie o konkretnym okręcie.
Wśród tych czterech to : Hiei,Haruna,Kirishima,Kongo - to moja kolejność.
Pozdrowienia
Robert
P.S.
A skąd takie tajemnice?
Pozwolę sobie domniemywać:
Ponieważ cyt.(skądinąd):"interesują nas tylko wielkie sztuki" a więc pozostał tylko jeden typ tj. ISE ( Kongo nie wchodzi -jak piszesz- w grę a Nagato jest w toku). Wcześniej Yamato i Fuso zrobił p. Skulski.
Pytanie tylko jaki autor i co z tego wyniknie.
Już przebieram nogami.
Robert
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Witam.

W lipcowym Odkrywcy ostatnia obszerna część {ósma bodajże}"Więcej fikcji niż prawdy",czyli bałtyckiej historii Orła, autorstwa Groma.Może warto by pomyśleć nad połączeniem wszystkich części i wydaniu ich w całości w postaci np.'"Miniatury Morskiej"? Z przyjemnością bym kupił coś na temat PMW,bo do tej pory w MM tylko tematyka zagraniczna,a przecież dawniej był osobny cykl MM poświęcony tylko okrętom polskim,może zacząć od Orła?
Co ty na to Gromie?

Drugi temat morski w Odkrywcy to odnalezione ławki i bulaje z ulubionego przez Groma Gneisenau.
grom pisze:crolick napisał:
Pancerniki typu "Scharnhorst

IMHO naj naj naj wśród "big guns", poprostu miodne bliźniaki.
:lol:

Tylko że odnaleziono je w chlewiku i kurniku ,gdzieś pod Gdynią? :lol: :lol: Stolik się rozpadł i oddali go na złom.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Co ty na to Gromie?
Obawiam się, że przyszło mi to do głowy i już nawet napisałem do nich. Od tamtej pory cisza. W związku z problemami natury osobistej narazie muszę poprzestać na cyklu artykułów i nagraniu dla TVN Historia.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Grom pisze:nagraniu dla TVN Historia.
A właśnie - czy po nagraniu ktokolwiek sie z Tobą kontaktował?! U mnie cisza. Pierwszy odcinek serii jaki miał być o W-tt, też nie wyszedł. Nie najlepiej to wygląda :roll:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

crolick pisze:
Grom pisze:nagraniu dla TVN Historia.
A właśnie - czy po nagraniu ktokolwiek sie z Tobą kontaktował?! U mnie cisza. Pierwszy odcinek serii jaki miał być o W-tt, też nie wyszedł. Nie najlepiej to wygląda :roll:
Tak kontaktowali się ze mną kilkakrotnie. Obiecałem obrobić w photoshopie mapy z Wilka, ale ani czasu ani głowy na to teraz nie mam. Cieszę się, że rodzina Kłoczkowskiego mogła czytać moje mierne wypociny w obronie Henryka.
jefe de la maquina
Posty: 787
Rejestracja: 2007-10-27, 00:01

Post autor: jefe de la maquina »

Przepraszam, ale czy mozecie mi podac co to jest TVN Discovery i jaki poziom reprezentuje.
Jefe
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

Aha - i jeszcze jedno, naprawdę duże marzenie: Monografia Armii "Łódź" w cenie poniżej 150 PLN ... :( (byłem dziś w antykwaracie ... znalazłem ... eeeech)
[...] prawdziwa wojna — a kilka prawdziwych wojen widziałem — pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel.
Jaskier, Pół wieku poezji
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

MiKo pisze:no ! no ! ;) widziałeś chociaż jedną na polskim rynku poza kotkiem ?
Kotek był - chyba - łaskaw zdechnąć po nrze 1 ???
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Zawiadamiam, że od numeru 9/2008 przestałem być redaktorem naczelnym miesięcznika "Morze, Statki i Okręty". Rednaczem jest Tomek Grotnik.
Andrzej Jaskuła
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Witam.
Andrzej J. pisze:Zawiadamiam, że od numeru 9/2008 przestałem być redaktorem naczelnym miesięcznika "Morze, Statki i Okręty". Rednaczem jest Tomek Grotnik.
Andrzej Jaskuła
Mam nadzieję że zmiana wiąże się z awansem. :lol:
Co do MSiO to moim zdaniem jest to najlepsze pismo o tej tematyce w kraju{a może nie tylko?},drugie miejsce OW ,dalej NM.Na pewno jest to zasługa redaktora naczelnego czyli Pana Andrzeja Jaskuły. Potrafił skupić wokół siebie bardzo dobrych współpracowników , publicystów i historyków,nie wymieniam z nazwiska ,żeby nikogo nie pominąć,wystarczy poczytać stopkę redakcyjną.Zaletą dotychczasowego MSiO było równomierne zbalansowanie tematyki ;współczesnej ,historycznej,wojennej i cywilnej.MSiO posiadam od pierwszego numeru i ostatnie wydania uważam za najlepsze.Cykle o MW przedwojennej to doprawdy perełki .Ze względu na odległość od morza czasopisma morskie są przeze mnie traktowane jako swoiste okno na świat{oprócz netu,ale to nie to samo}.

Dzięki i życzę powodzenia.

ps
Obawiam się ,że teraz będzie więcej współczesności.

:cry:
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

dessire_62 pisze:ps Obawiam się ,że teraz będzie więcej współczesności. :cry:
Również się tego trochę boję (zważywszy na wybitnie teraźniejszy tematycznie dorobek T. Grotnika)... no, ale chyba Andrzeju zachowasz jakiś wpływ na "linię redakcyjną"? :lol:
tg1
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-05, 09:54

Post autor: tg1 »

Witam,

Ponieważ dessire_62 zasiał pewną wątpliwość, po tym, jak Andrzej J. zawiadomił o zmianach w redakcji MSiO, śpieszę wyjaśnić, że:
- "balans" pomiędzy współczesnością a historią nie zostanie zachwiany,
- Andrzej zachowuje wpływ na "linię redakcyjną".

Pozdrawiam wszystkich Forowiczów, w tym szczególnie Czytelników "Misia"

Tomasz Grotnik
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

Obawiam się, że ów balans został już jakiś czas temu zachwiany, czego wyrazem jest coraz rzadsze poruszanie tematyki przed 1918 r., prezentowanej na łamach MSiO przez (w porywach) trzech autorów... Nie wiem czyja to wina, ale odnoszę wrażenie, że o ile przy okazji przejścia na cykl miesięczny ilość artykułów dotyczących okresu późniejszego niż interesujący mnie znacząco wzrosła, o tyle czasy do pierwszej wojny światowej zostały raczej ilościowo zredukowane, a w najlepszym wypadku - ich ilość nie wzrosła. Stąd dla mnie pismo stało się relatywnie mniej ciekawe...
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
ODPOWIEDZ