Nowe książki i czasopisma (2)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

tg1
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-05, 09:54

Post autor: tg1 »

Artykuł o monitorach A, C oraz Z jest dziełem trio: Andrzej S. Bartelski, Jan A. Bartelski oraz Ryszard Łakomski (super rysunki). Otwiera on nowy cykl o okrętach, "które nigdy nie podniosły biało-czerwonej bandery".
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Dzięki ! To dlaczego sie nie chwalą ,to znaczy nie robią autoreklamy ?
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

dessire_62 pisze:Dzięki ! To dlaczego sie nie chwalą ,to znaczy nie robią autoreklamy ?
Było w innym temacie:
JB pisze:... Moim marzeniem jest, aby na 100-lecie PMW taka książka była dostępna.
Na razie staramy się pisać artykuły, ja sam napisałem ich kilka (w tym jeden przeglądowy), niestety mój styl nie podoba się wydawcom i są kłopoty z opublikowaniem tekstów na moich warunkach. Nieskromnie uważam, że oryginalność tekstów, ich wysoki poziom merytoryczny i wielość zamieszczonych tam nieznanych faktów z życia PMW mogą kompensować "naukowy" styl artykułów z wieloma przypisami. Na razie w Polsce istnieje rynek wydawców, którzy dyktują swoje wizje autorom, którzy są szczęśliwi, gdy ich tekst ukaże się na łamach pisma. Ale chyba coś się zaczyna zmieniać, we wrześniowym numerze MSiO znajdzie się pewnie pierwszy odcinek naszego (tzn. JB, Crolick - teksty, RyszardL - rysunki) cyklu o jednostkach pływających, które mogły (lub miały szanse) podnieść polską banderę (a takich odcinków możemy przygotować kilkadziesiąt).
Obecną, okrągłą rocznicę utworzenia Polskiej Marynarki Wojennej zamierzamy uczcić zorganizowaniem, we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego, sesji naukowej (popularno-naukowej) o marynarce. W planach ciekawe referaty i pokaz starych filmów o naszej flocie. Zapraszamy w piątek, 28 listopada do Warszawy!
JB
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Marmik pisze:
Grzechu pisze:Bo jest od jakiegoś czasu na Allegro...
:o
No, żesz żartujesz chyba? Chyba polecą gromy na wydawcę.
Uuupsss...
Mam dziwne wrażenie, że pomerdało mi się Jalu z Jangcy. Bo na aukcjach nie mogę teraz nic znaleźć, ani w bieżących, ani w zakończonych.
Z drugiej strony mam jeszcze dziwniejsze wrażenie, że jednak ten tytuł widziałem. A może to tylko 'sportowy' amok był? :x
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Grzechu pisze:Mam dziwne wrażenie, że pomerdało mi się Jalu z Jangcy. Bo na aukcjach nie mogę teraz nic znaleźć, ani w bieżących, ani w zakończonych.
Z drugiej strony mam jeszcze dziwniejsze wrażenie, że jednak ten tytuł widziałem. A może to tylko 'sportowy' amok był? :x
Z tego co mi wiadomo, "Hara" miał się ukazać w marcu, a "Jangcy" w maju. "Hara" wyszedł pod koniec maja, a "Jangcy" AFAIK jeszcze nie ma. Nie sądzę, żeby miniaturka ukazała się przed październikiem.
Z drugiej strony, jeżeli uda mi się poznać termin druku to dam Ci znać :piwko: .
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Narobiliście Panowie smaku na nowego Miśka ,a tu objechałem rano metropolię i nic :-D
Awatar użytkownika
Krzysztof Miller
Posty: 206
Rejestracja: 2005-08-08, 11:25
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Krzysztof Miller »

W tejże samej metropolii od miesiąca szukam nowej "Armii" ... Cierpliwość jest cnotą ... :-(
[...] prawdziwa wojna — a kilka prawdziwych wojen widziałem — pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel.
Jaskier, Pół wieku poezji
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Ha... a nowego OW jeszcze w skrzynce nie ma (choć nie szkodzi, i tak nie miałbym czasu teraz na lekturę) - a na jednym rosyjskim forum już ktoś skan wystawił. Takie "trochę" przegięcie ...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Krzysztof Miller pisze:W tejże samej metropolii od miesiąca szukam nowej "Armii" ... Cierpliwość jest cnotą ... Sad
_________________
Nikomu źle nie życzę ,ale czy będzie nowa Armia & Aero ?
Chyba za dużo naraz chcieli połknąć .
Awatar użytkownika
Janusz Kluska
Posty: 1148
Rejestracja: 2006-05-14, 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Janusz Kluska »

Może trzeba napisać notkę na adres wydawcy, jak ktoś jest prenumeratorem, bo u mnie też były problemy z nowym tzn. nr. 90 OW.
Dwa „e-maile” do wydawcy z datą wpłaty i numer był u mnie po 3 dniach.
A z tym wpisem na rosyjskim forum to rzeczywiście przegięcie.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Janusz Kluska pisze:Może trzeba napisać notkę na adres wydawcy, jak ktoś jest prenumeratorem, bo u mnie też były problemy z nowym tzn. nr. 90 OW. Dwa „e-maile” do wydawcy z datą wpłaty i numer był u mnie po 3 dniach.
Spoko, jak już wspominałem - i tak nie mam teraz czasu :wink: Na Misia również... więc poczekają. Jak nie dojdzie do końca miesiąca, to się zacznę martwić.

PS. Sprawa OW wyjaśniona, winny InPost ;)
Ostatnio zmieniony 2008-09-04, 19:40 przez pothkan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Nikomu źle nie życzę ,ale czy będzie nowa Armia & Aero ?
Chyba za dużo naraz chcieli połknąć .
http://sklep.kagero.pl/product_info.php?products_id=836

Zwracam honor . :oops:
A co z Aero ? ostatnie w czerwcu .
Krzysztof Gerlach
Posty: 4453
Rejestracja: 2006-05-30, 08:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Krzysztof Gerlach »

Na Amazon.co.uk ukazała się zapowiedź wydania w połowie września książki "Stalin's Slave Ships: Kolyma, the Gulag Fleet, and the Role of the West"; autor: Martin J. Bollinger. Cena więcej niż umiarkowana - zaledwie 8,57 funta.
Ja jej oczywiście nie mogę zachwalać, bo nie znam. Myślę jednak, że niektórych kolegów pasjonujących się bardziej współczesną historią powinna zainteresować.
Krzysztof Gerlach
Ostatnio zmieniony 2008-09-11, 13:06 przez Krzysztof Gerlach, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Martin J. Bollinger.
Martin napisal ksiezke o flocie soweieckiej w II WS , alebo w przedzialöe stalinowskim. Niestety nie znalazl wydawcy, mam tylko manuskrypt.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

NM jako najmniej "wojenny"periodyk zajmujący się sprawami morskimi pierwszy zamieścił artykuł o wojnie rosyjsko-gruzińskiej na morzu . 1:0 dla MN. Autor K.Kubiak . Do podobnych wniosków doszliśmy i My na FOW .
Poza tym dobry pomysł z cyklem{mam nadzieję }"Morskie procesy-wyroki izb morskich ".

http://www.naszemorze.com.pl/arch.php?id=43
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

Witam,
od 29.09.2008 nowe "Okręty Wojenne", nr 91.

ObrazekObrazek

Spis treści:

Jarosław Malinowski
Z życia flot

Tomasz Walczyk
Strażnicy Imperium - pancerniki typu /Admiral/, część I

Nikołaj W. Mitiuckow, Zvonimir Freivogel
/Kubań /- ostatni krążownik wojny rosyjsko-japońskiej

Zvonimir Freivogel
Dobra wróżka znad adriatyckiego wybrzeża /Vila Velebita/

Siergiej Patjanin
Najbardziej nieudane okręty Kriegsmarine - eskortowce typu "F", część I

Andrzej S. Bartelski
Operacja "Peking"

Maciej S. Sobański
Okręty liniowe typu /Dunkerque/, część II

Aleksandr Mitrofanov
"LEMBIT". Bądź godny swego imienia, część II

Rafał Mariusz Kaczmarek
Niemieckie przerywacze zagród minowych 1939-1945, część III

Hartmut Ehlers
Brazylijskie niszczyciele typu "M" i "A"

Jarosław Palasek
Amerykańskie krążowniki ciężkie typu /Baltimore /i /Oregon City/, część IVb

Jarosław Palasek
Operacje minowe końca wojny w Wietnamie

Maciej S. Sobański
Gruzińska awantura

W sprzedaży od 29 września

Pozdrawiam
Michał
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
ODPOWIEDZ