Nowe książki i czasopisma (2)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Jarek C.
Posty: 867
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Ukazała sie nowa wspaniała książka Andrzeja Olejko "Zapomniane hydroplany. Nad Bałtykiem i Polesiem 1924-1937", która jest rozwinięciem poprzedniej książki "Francuskie wodnosamoloty w lotnictwie polskim 1926-1937".
Awatar użytkownika
Woj
Posty: 146
Rejestracja: 2004-10-21, 18:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Woj »

Jarek C. pisze:Ukazała sie nowa wspaniała książka Andrzeja Olejko "Zapomniane hydroplany. Nad Bałtykiem i Polesiem 1924-1937", która jest rozwinięciem poprzedniej książki "Francuskie wodnosamoloty w lotnictwie polskim 1926-1937".
Ta wcześniejsza była zbiorem wydanych już wcześniej artykułów. Czy ta wydana teraz zawiera nowości? A jeśli tak - to w jakiej proporcji?
Awatar użytkownika
G. Cz.
Posty: 183
Rejestracja: 2008-04-03, 09:32

Post autor: G. Cz. »

Jarek C. pisze:Ukazała sie nowa wspaniała książka Andrzeja Olejko "Zapomniane hydroplany. Nad Bałtykiem i Polesiem 1924-1937", która jest rozwinięciem poprzedniej książki "Francuskie wodnosamoloty w lotnictwie polskim 1926-1937".
Witam!

A czy można poprosić o słówko na temat tego, na czym polega rzeczona wspaniałość tej książki? Ciekawi mnie na przykład, czy jest coś napisane o podchwytywaczach w polskich hydroplanach, jeśli w ogóle były używane do czegokolwiek.

Pozdrawiam

G.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Z dwojga złego ,ja tam wolę słuchać Olejki niż czytać .Pisane mi jakoś nie "leży" . :cry:
jwasow
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-13, 10:34

Post autor: jwasow »

Hej, w moim OW nie znajdowala sie zadna dodatkowa informacja ... Wiadomo cos na ten temat tej publikacji?

--
Jacek
Grzechu pisze: "W dniach 07-10 października w sprzedaży znajdzie się monografia pt. Pancerniki typu Richelieu w cenie 39 zł."
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

jwasow pisze:Hej, w moim OW nie znajdowala sie zadna dodatkowa informacja ... Wiadomo cos na ten temat tej publikacji?

--
Jacek
ObrazekObrazek

"OW" numer specjalny 26
Pancerniki typu "Richelieu"
Maciej S. Sobański

80 stron + 2 rozkładówki z 4 planami w skali 1:400
72 fotografie
49 rysunków
2 tabele
9 plansz kolorowych

Cena 39 zł

W sprzedaży od 14 października
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Czy biografia tylko rosyjska?

Nie rozumiem czym się różni seria Okręty Świata od Numeru Specjalnego - jakoś się te różnice zatarły.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Nie wiem ,ale Okręty Swiata to już chyba przeszłość . Według mnie chodzi chyba o dystrybucję , jako numer spec. jest ona szersza -jak czasopismo.Ten sam problem ma chyba MSiO [vide Biblioteczka MSiO zastapiona przez nr.spec.]. Bitwa Jutlandzka nie do dostania w szerszej sprzedaży nawet w Empiku ,a potem leży u wydawcy .
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

Bitwa Jutlandzka nie do dostania w szerszej sprzedaży nawet w Empiku
Ja kupiłem normalnie w księgarni w Gdyni. W Gdańsku też było.
maw
Posty: 101
Rejestracja: 2005-01-19, 11:03
Kontakt:

Post autor: maw »

Toff pisze:
Bitwa Jutlandzka nie do dostania w szerszej sprzedaży nawet w Empiku
Ja kupiłem normalnie w księgarni w Gdyni. W Gdańsku też było.
Nie widziałem jej na oczy w Warszawie.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

maw pisze:
Toff pisze:
Bitwa Jutlandzka nie do dostania w szerszej sprzedaży nawet w Empiku
Ja kupiłem normalnie w księgarni w Gdyni. W Gdańsku też było.
Nie widziałem jej na oczy w Warszawie.
Warto mieć. Dobrze poszukaj :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

maw pisze:...Nie widziałem jej na oczy w Warszawie.
Kiedyś widziałem ją w przejściu podziemnym koło Dworca Centralnego.
JB
KZA
Posty: 34
Rejestracja: 2005-08-17, 15:29

Post autor: KZA »

Cały czas dostępna na www.magnum-x.pl
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

JB pisze:Kiedyś widziałem ją w przejściu podziemnym koło Dworca Centralnego.
JB
To brzmi jak podczas przesłuchania w W11 :-D
KZA pisze:Cały czas dostępna na www.magnum-x.pl
Mocno zainteresowani dają sobie jakoś radę ,nawet bez przejścia podziemnego .IMHO chodzi o ludzi którzy kupią zeszyt -książkę przy okazji,sugerując się okładką rzucającą sie w oczy, dawnymi zainteresowaniami lub tzw"potrzebą chwili". Tak do wiadomości wydawcy ,będąc wczoraj w Rz-szowie wstąpiłem do Empiku Galeria Rz-szów{pełna kultura},żeby sprawdzić czy jest coś nowego czyli MSiO ,NM,OW trzeba dosłownie położyć sie na posadzce {nie przesadzam ],tak są skonstruowane półki ,że zachodzą jedna na drugą do wewnątrz ! Ja bym im nie płacił za taką ekspozycje - dystrybucję. Zwróciłem uwagę ,zobaczymy. Na wysokości oczu oczywiście Playboy z wiekowa Kasią Figurą -trzeba uważać żeby nie oślepnąć .

Pozdrawiam Pana Jana . :-)
KZA
Posty: 34
Rejestracja: 2005-08-17, 15:29

Post autor: KZA »

Podejrzewam że Playboy sprzedaje się w zdecydowanie większym nakładzie niż MSiO czy Okręty Wojenne, więc i jako towar mniej chodliwy ma gorszą pozycję. Niestety oba tytuły wg Empiku są w tym samym segmencie ...
Natomiast jeśli chodzi o książki, to hurtownie niechętnie przytjmują do sprzedaży ksiązki typu monografie OW czy MSiO. Po prostu zabierają relatywnie dużo miejsca na ladzie księgarskiej i też nie są bestselerem na miarę Harry Potera
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

KZA pisze:Podejrzewam że Playboy sprzedaje się w zdecydowanie większym nakładzie niż MSiO czy Okręty Wojenne, więc i jako towar mniej chodliwy ma gorszą pozycję. Niestety oba tytuły wg Empiku są w tym samym segmencie ...
Najprawdopodobniej tak ,ale wg mnie to niezbyt uczciwe ze strony Empiku ,naprawdę trzeba sie położyć żeby zobaczyć MSiO ,NM,OW,[Galeria Rz-szów bo w drugim Empiku Plaza jest OK ] jak można sprzedać coś czego nie widać.
KZA pisze:Natomiast jeśli chodzi o książki, to hurtownie niechętnie przytjmują do sprzedaży ksiązki typu monografie OW czy MSiO. Po prostu zabierają relatywnie dużo miejsca na ladzie księgarskiej
Dlatego pewnie lepiej wydawać je jako numery specjalne ,wtedy leża sobie razem z prasą i jest OK.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ