Nowe książki i czasopisma (3)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

deglock pisze:A tak z innej beczki to z tego co wiem to tematy z I wojny nie sprzedają się gorzej niż te z II wojny. To akurat kwestia wydawcy i jego wizji (czasami mam wrażenie że braku).
No, może faktycznie odnośnie pierwszej WS to tak jest, ale co z czasami wcześniejszymi? Odnoszę wrażenie, że zainteresowanie jest raczej śladowe, choćby po ilości (czy raczej niemal całkowitym braku) publikacji w tym zakresie.
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

W lipcowym MSiO można przeczytać ciekawy artykuł o zatopieniu "Scharnhorsta". Niestety, ale nie cały tekst "wszedł" do druku. Urywa się na stronie 30, a początek ze strony 31 nie ma ciągłości.
Czy jest szansa, że ktoś z Koleżeństwa ma kontakt z Autorem i zamieści brakujący fragment tutaj, na forum. Zainteresowani będą mogli sobie wydrukować i dołączyć tę część do numeru.
Komplet będzie :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

Faktycznie, ale wpadka :o Podejrzewam że brakuje niewiele, niemniej coś takiego nie powinno się zdarzyć..
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Fiu, fiu - na redaktora prowadzącego i łamacza powinny za takie coś polecieć gromy...
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Jakie "gromy"? Co najmniej "błyskawice" (z krzesła elektrycznego :P ), zaś "łamacza" należałoby też połamac (kołem... :P ).
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

RyszardL pisze:W lipcowym MSiO można przeczytać ciekawy artykuł o zatopieniu "Scharnhorsta". Niestety, ale nie cały tekst "wszedł" do druku. Urywa się na stronie 30, a początek ze strony 31 nie ma ciągłości.
Czy jest szansa, że ktoś z Koleżeństwa ma kontakt z Autorem i zamieści brakujący fragment tutaj, na forum. Zainteresowani będą mogli sobie wydrukować i dołączyć tę część do numeru.
Komplet będzie :wink:
Nie mam pod ręką tekstu, który poszedł do druku, mam wersję autora:
Ogień pancernika Duke of York też był celny. Po unieszkodliwieniu wieży A Scharnhorsta przyszła kolej na następną. Pocisk kal. 356 mm zniszczył instalację wentylacyjną wieży i gazy odlotowe po każdym strzale wypełniały całkowicie wnętrze wieży uniemożliwiając prowadzenie ognia.
Zjadło jeden wiersz.
Przepraszam(y) :oops:
Łyzio
Posty: 13
Rejestracja: 2009-12-13, 16:16

Post autor: Łyzio »

Witam Panowie, czy ktoś może posiada już nową książę Pana Piotra Olendra "Wojna rosyjsko-japońska na morzu 1904-1905. Działania na morzu."?
AndrzejNS
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-09, 21:41

Post autor: AndrzejNS »

Witam. Ja już wszedłem w posiadanie. Świetna książka.
Łyzio
Posty: 13
Rejestracja: 2009-12-13, 16:16

Post autor: Łyzio »

Witam, również od wczoraj jestem jej posiadaczem i jestem z tego powodu bardzo usatysfakcjonowany. Już od dawna czekałem na wydanie tej publikacji i jak się spodziewałem po Panu Olendrze książkę się czyta świetnie, no i przede wszystkim ten materiał na jakim została napisana owa książkę. A na sam spis flot to mi ślinka cieknie!
Awatar użytkownika
karus73
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-25, 23:51
Lokalizacja: Rybnik/Toruń

Post autor: karus73 »

a gdzie kupiliście ? szukałem w kilku sklepach i nie mają tej pozycji, a temat mnie interesuje
panem et circenses _ MVNIFICENTIA AVG(usti)
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

karus73 pisze:a gdzie kupiliście ? szukałem w kilku sklepach i nie mają tej pozycji, a temat mnie interesuje
http://www.akademicka.pl/cgi-local/star ... JTr9fhGtUw
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Andrzej J. pisze: Nie mam pod ręką tekstu, który poszedł do druku, mam wersję autora:
Ogień pancernika Duke of York też był celny. Po unieszkodliwieniu wieży A Scharnhorsta przyszła kolej na następną. Pocisk kal. 356 mm zniszczył instalację wentylacyjną wieży i gazy odlotowe po każdym strzale wypełniały całkowicie wnętrze wieży uniemożliwiając prowadzenie ognia.
Zjadło jeden wiersz.
Przepraszam(y) :oops:
Serdeczne dzięki Panie Andrzeju. :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
mkowalski
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-09, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mkowalski »

Dla zainteresowanych książką P. Olendra, Wojna rosyjsko-japońska: nakład u wydawcy został już wyczerpany. Sam kupiłem przedostatni egzemplarz. Książkę można kupić pod wskazanym kilka postów wyżej linkiem w Księgarni Akademickiej i część nakładu ma trafić do PWSZ w Raciborzu, więc pewnie książka będzie jeszcze jakoś dostępna, ale lepiej się spieszyć. Jest szansa na dodruk po wakacjach, ale nie wiadomo. Do "zwykłych" księgarni książka raczej nie trafi, co najwyżej do kilku księgarni naukowych.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

"Madagaskar 1942" -J. W. Dyskant z serii wydanej przez Bellonę- Historyczne bitwy. Ponieważ ze wstydem przyznaję że moja wiedza na ten temat ograniczyła się do "przybyli, zobaczyli, zdobyli" więc bez żalu wysupłałem 23 złote i nabyłem.
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

Glasisch pisze: Numer 101 (czerwiec - lipiec 2010 - Nikołaj W. Mitiuckow
Radzieckie kutry torpedowe typu G-5 w Hiszpanii
Dla tych, którzy nabyli ów numer i tym się interesują:

sprostowanie

Zdjęcia:
0 –
Kuter typu „G-5” (Revista General de Marina 1941), fotografia błędnie podpisana i nie została nigdy wykonana w Hiszpanii, jest to w rzeczywistości zdobyty przez Niemców na Bałtyku radziecki kuter torpedowy No 47 typu G-5 w Lipawie, na którym zdjęciu jest akuratnie poddawany przeglądowi w Lipawie (o czym świadczy mundur podoficera na brzegu doku, charakterystyczny dla bosmana Kriegsmarine, a ta część zdjęcia w artykule jest właśnie obcięta). Źródło: PK-Berichter (korespondent wojenny) Hirsche via Ostseearchiv Rostock Reinhard Kramer. Pierwotnie zamieszczona fotografia została przez kogoś (nie przez redakcję O.W.) przycięta, wzgl. w takim wyglądzie weszła w posiadanie autora, który ją następnie udostępnił redakcji. Zdjęcie jest oczywiście obwarowane pierwotnymi i wtórnymi prawami autorskimi (jedno i drugie), które w Niemczech są bardzo surowo przestrzegane, a kto to pan Kramer to odsyłam do listy współpracowników "O.W."

Obrazek
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

"Madagaskar 1942" -J. W. Dyskant z serii wydanej przez Bellonę- Historyczne bitwy. Ponieważ ze wstydem przyznaję że moja wiedza na ten temat ograniczyła się do "przybyli, zobaczyli, zdobyli" więc bez żalu wysupłałem 23 złote i nabyłem.
I jak? Jest tam coś ciekawego? :)
ODPOWIEDZ