Nowe książki i czasopisma (3)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Powściagnij trochę swój język, bo ja się jedynie grzecznie zapytałem o powody, gdyż uznałem, że mam takie prawo skoro reklamujesz ten magazyn na FoW. No ale widzę, że o czymś takim jak profesjonalny kontakt z klientem to nie masz pojęcia. A dyskusja jałowa była tylko z Twojej strony, bo ja zadałem konkretne pytanie a Ty konkretnie nie potrafiłeś na nie odpowiedzieć a jedynie uniosłeś się dumą.
Koniec tematu z mojej strony.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

Wicher pisze:Powściagnij trochę swój język, bo ja się jedynie grzecznie zapytałem o powody, gdyż uznałem, że mam takie prawo skoro reklamujesz ten magazyn na FoW. No ale widzę, że o czymś takim jak profesjonalny kontakt z klientem to nie masz pojęcia. A dyskusja jałowa była tylko z Twojej strony, bo ja zadałem konkretne pytanie a Ty konkretnie nie potrafiłeś na nie odpowiedzieć a jedynie uniosłeś się dumą.
Koniec tematu z mojej strony.
po 30 latach pracy w spedycji to chyba kontakty musialem mieć, ale dalej namawiam, abyś napisał, albo zadzwonil do Tarnowskich Gór
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Wicher pisze:25 złotych? Czy to nie lekka przesada?
Najciekawsze jest to, że mimo swej ceny nie zalega na półkach. Relacja cena-zawartość jest zachowana na odpowiednim poziomie.
W Rzeszowie nie ma co odkładać zakupu na potem, bo można się nie załapać.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

Imho, to dużo...niewielu młodych ludzi stać na takie wydatki. Nawet dla mnie ten wydatek przychodzi trudno.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

ALF pisze:Imho, to dużo...niewielu młodych ludzi stać na takie wydatki. Nawet dla mnie ten wydatek przychodzi trudno.
Oczywiście!
Mój młodszy syn [18 lat], był delikatnie mówiąc mocno zaskoczony ceną OW, kiedy poprosił go aby kupił mi bieżący numer.
jwasow
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-13, 10:34

Post autor: jwasow »

ALF pisze:Imho, to dużo...niewielu młodych ludzi stać na takie wydatki. Nawet dla mnie ten wydatek przychodzi trudno.
Policz inaczej:
Częstotliwość: 2 miesiące
Nakład: 1500
Cena: 25 PLN

To daje nam 37500 PLN na dwa miesiące, 18750 PLN na miesiąc. Dużo? IPR, druk, dystrybucja, jakiś zarobek. Nie sądze ... A i to przy maksymalnie optymistycznym scenariuszu zakładającym zbyt całego nakładu. Mimo wszystko 25PLN to coś na poziomie 6 EUR, 5,5 litra benzyny lub 8 hamburgerów w Mc Donnalds - a i to na dwa miesiące. Chyba zupełnie akceptowalna cena?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

Naprawdę, OW ma tak mały nakład? No cóż, może to wynikać również z ceny.. MSiO ma 12000 nakładu przy cenie dwa razy niższej - być może to nie przypadek?
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Sławomir Lipiecki
Posty: 381
Rejestracja: 2008-07-10, 20:13
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: Sławomir Lipiecki »

Kij z ceną, ale dostać to w Kamieńcu jest niemożebne! :D
Fuck the system! \m/ \m/
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

Nie tylko...również w 100 000 Jeleniej Górze prawie niemożliwe po tygodniu od ukazania się. A biorąc po uwagę, że artykuły są dzielone, to jest to bardzo nie teges w stosunku do czytelników.
Cenę obniżyć pięciokrotnie, a nakład zwiększyć dziesięciokrotnie...i poprawić dystrybucję.
Byłem ostatnio nad morzem...chciałem kupić...na pytanie czy jest słyszałem - a co to? :o
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: de Villars »

No, ta ostatnia sytuacja faktycznie niezła.. :lol: Czasami można stare nr OW trafić w "tanich książkach", sam nabyłem tą drogą sporo numerów, ale nadal sporo brakuje, a czytanie jednej części artykułu który ma ich ze cztery raczej nie satysfakcjonuje.. Ale systematycznie uzupełniam braki, na allegro sporo można wyczesać, niestety numery ostatnie w cenie zbliżonej do tej z okładki, więc jak się jeszcze doliczy przesyłkę..
Faktycznie, zastanawiająca jest relacja ceny i nakładu, nie wiem na ile to świadoma polityka wydawnictwa?
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
jwasow
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-13, 10:34

Post autor: jwasow »

de Villars pisze:Naprawdę, OW ma tak mały nakład? No cóż, może to wynikać również z ceny.. MSiO ma 12000 nakładu przy cenie dwa razy niższej - być może to nie przypadek?
Nie zapominajmy o fakcie iż Magnum-x sporo kasy ściąga (tak przynajmniej można sądzić) za całostronicowe, kolorowe reklamy wiodących i zapewne bogatych producentów sprzętu/komponentów. Tymczasem OW nie "wzgbogacają" swojej treści tego typu bonusami ;)
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

jwasow pisze:To daje nam 37500 PLN na dwa miesiące, 18750 PLN na miesiąc.
Nie bardzo rozumiem w jakim celu dzielisz tą kwotę przez 2 skoro jest to dwumiesięcznik czyli zarówno jego przychody jak i rozchody generują się jedynie w momencie ukazywania się magazynu. Takie dzielenie miałoby sens jedynie w przypadku gdyby OW co drugi miesiąc było płatne a co drugi bezpłatne. Czy kwota przez Ciebie wyliczona to dużo? Nie wiem. Jedynie dane dotyczące druku, dystybucji, opłat za artykuły i opłat własnych działalności wydawniczej jak prąd czy inne media dałyby odpowiedź na to pytanie.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

...skąd nagle ta dyskusja, przecież od długiego czasu 25 zł. widniało na okładce- prawda?. Ponadto jak słusznie zauważyli koledzy za DWUMIESIĘCZNIK który czyta się od deski do deski to chyba nie taka zawrotna cena ?.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Post autor: ALF »

shigure pisze:za DWUMIESIĘCZNIK który czyta się od deski do deski to chyba nie taka zawrotna cena ?.
Owszem...dla młodzieży jest wysoka. Właśnie wróciłem z zakupów i w 2 miejscach pytałem o dostępność - niestety :(
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
jwasow
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-13, 10:34

Post autor: jwasow »

Wicher pisze:
jwasow pisze:To daje nam 37500 PLN na dwa miesiące, 18750 PLN na miesiąc.
Nie bardzo rozumiem w jakim celu dzielisz tą kwotę przez 2 skoro jest to dwumiesięcznik czyli zarówno jego przychody jak i rozchody generują się jedynie w momencie ukazywania się magazynu. [...]
ZUS nie patrzy na to czy wydajesz dziennik czy kwartalnik. Płacisz co miesiąc ... Pensje też wypada tak wypłacać.
Pozdrawiam, Jacek
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Dla spragnionych pozwolę sobie przekazać informację, że nakładem wydawnictwa Gangut w listopadzie (więc będzie można sobie zrobić prezent na święta) ukaże się poprawiona i uzupełniona monografia szybkich pancerników typu Piereswiet. Jest to informacja uzyskana bezpośrednio u źródła.
ODPOWIEDZ