Nowe książki i czasopisma (3)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Nowe książki i czasopisma (3)

Post autor: Andrzej J. »

Podobno jutro, w poniedziałek 8 grudnia, bodaj o 13.00, w Archiwum Państwowym (?) w Gdańsku jest prezentacja nowo wydanej książki Marcina Westphala o Janie Stankiewiczu, bracie kpt. Mamerta St. i kmdra Romana St. oraz o fotografiach z jego zbiorów. Wydawcą jest firma "Finna", kierowana przez p. Andrzeja Rybę.

Informacja sprzed ładnych kilku miesięcy:
http://www.maritime.com.pl/newsletter/i ... term=43935

Pół roku temu było tez na stronie AP: 29 maja 2008 roku - w trakcie "IX Konferencji Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego, Gdańsk-Tczew-Gdynia" - zorganizowanej przez Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, w ramach sesji poświęconej muzeom, skansenom i archiwom zaprezentowana zostanie publikacja pt. "Śladami ludzi morza. Jan Stankiewicz - kapitan żeglugi wielkiej". Publikacja została przygotowana przez pracowników Archiwum Państwowego w Gdańsku: dr Lidię Potykanowicz-Sudę oraz Marcina Westphala. Więcej o programie konferencji na stronie internetowej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Celem informacji najlepiej zadzwonić na telefon podany na http://www.gdansk.ap.gov.pl
Archiwum Państwowe w Gdańsku, 80-958 Gdańsk, skr. poczt. 401
ul. Wały Piastowskie 5, 0-58 301-74-63; 0-58 301-74-64
Fax: 0-58 301-83-66, E-mail: apgda@gdansk.ap.gov.pl
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Ktoś się wybiera? Bo ja z chęcią bym się wybrał o ile impreza faktycznie ma się odbyć.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Ja nie, bo nie mogę wyrwać się z pracy. Zadzwoń rano do Archiwum i się dowiedz
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

pothkan pisze:Schlezwig??

Co za nieuki tam pracują? :bije:
Ale szybko reagują ;)
tg1
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-05, 09:54

Post autor: tg1 »

Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Re: książka z fotami kpt. Jana Stankiewicza

Post autor: Baltic »

Andrzej J. pisze:Podobno jutro, w poniedziałek 8 grudnia, bodaj o 13.00, w Archiwum Państwowym (?) w Gdańsku jest prezentacja nowo wydanej książki Marcina Westphala o Janie Stankiewiczu, bracie kpt. Mamerta St. i kmdra Romana St. oraz o fotografiach z jego zbiorów. Wydawcą jest firma "Finna.
Obrazek

http://ll.com.pl/hurt/product_info.php/ ... s_id/59313

Chyba się skuszę na tą książkę.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

I ja również choć dosyć drogo. Podejrzewam, że gdyby książka była o jakimś faszyście czy jego skośnokim koledze to byłoby taniej bo i nakład większy. No ale kto by się sprawami polskimi interesował skoro jest wojna na Pacyfiku.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

przecież ktoś skonstatował, że to równoważnik "gołych dup" z Playboya :oops:
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Nie wiem, Playboya ani wojny na Pacyfiku nie czytam. Ale skoro są tu na forum spece od tego typu porówań to faktycznie może tak być :D Z chęcią poczytam zaś o Stankiewiczu. Sądząc po okładce książka chyba nie wyszła w kotwiczce? Wspomnienia Mamerta są chyba jedną z najładniej wydanych pozycji marynistycznych ostatnich lat (wydanie iskrowe), zobaczymy jak na tym tle prezentuje się praca o Janie.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Wydzieliłem nowy temat
"Obrana kmdra Kłoczkowskiego"

http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=92562#92562

moderator X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Ksenofont pisze:
Wydzieliłem nowy temat
"Obrana kmdra Kłoczkowskiego"

http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=92562#92562

moderator X
Chyba raczej Grudzińskiego
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Grom pisze:
Ksenofont pisze:
Wydzieliłem nowy temat
"Obrana kmdra Kłoczkowskiego"

http://fow.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=92562#92562

moderator X
Chyba raczej Grudzińskiego
Whatever - dałem ze znakiem zapytania.
:peace:
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Suvorov
Posty: 94
Rejestracja: 2004-01-25, 08:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: książka z fotami kpt. Jana Stankiewicza

Post autor: Suvorov »

Baltic pisze: Obrazek

http://ll.com.pl/hurt/product_info.php/ ... s_id/59313

Chyba się skuszę na tą książkę.
Zakupiłem dzisiaj.
Gorąco ją wszystkim polecam. Przede wszystkim rewelacyjna zawartość zdjęciowa. Oglądałem z wypiekami na twarzy. Sam pamiętnik kapitana Stankiewicza jest również arcyciekawy.
Książka bardzo starannie wydana. Twarda oprawa, papier kredowy, wysoka jakość reprodukcji zdjęć. Dla miłośników historii polskiej marynarki pozycja obowiązkowa.
Ostatnio zmieniony 2008-12-16, 17:56 przez Suvorov, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Andrzej J. pisze:Waldemar Wierzykowski, 2[.] Brygada Okrętów Desantowych transportowo-minowych, Historia jednostki i jej ludzi, [prawdopodobnie nakładem autora] 2008, 91 s. [format A4 leżący
Bardzo, bardzo ciekawa i wartościowa pozycja :-)
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

sugerowane książki i recenzje

Post autor: Andrzej J. »

Dziękuję za miłe słowa o książkach pp. Lidii Potykanowicz-Suda i Marcina Westphala oraz kmdra Waldemara Wierzykowskiego. Wychodzą więc też teraz książki zasługujące na uwagę i pochwały :)

W kontekście działań Lastadii odnośnie ORP Władysławowo i prac kmdra Tadeusza Grzesikowskiego o polskich okrętach podwodnych po 1945, przydałyby się porządne opracowania monograficzne o formacjach, w których działały Osy, Sęp po wojnie, trzy Wilki po wojnie, Małe, Whiskeye, Foxtroty etc.

BTW: Ma ktoś jakieś opinie, recenzje (marzyła by mi się taka jakie napisał Krzysztof Gerlach o "Polskiej Flocie Jagiellonów" i Atkinsach) o nowej pracy Mariusza Borowiaka o Wilku?
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: sugerowane książki i recenzje

Post autor: crolick »

Andrzej J. pisze:BTW: Ma ktoś jakieś opinie, recenzje (marzyła by mi się taka jakie napisał Krzysztof Gerlach o "Polskiej Flocie Jagiellonów" i Atkinsach) o nowej pracy Mariusza Borowiaka o Wilku?
Faktograficznie - dramat. Ta książka jest tak zła, że w końcu zdecydowałem się napisać recenzję 'tfórczości' pana B. bo to 'coś' już przekroczyło moje granice olewania czyjejś niekompetencji. Ale na to z 1/2 roku trzeba będzie poczekać... :roll:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
ODPOWIEDZ