Książka 2010 roku

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Książka 2010 roku

Post autor: Robert »

Witam. 2010 rok to chyba dobry rok wydawniczy dla wszystkich, którzy interesują się historią, w tym przede wszystkim - historią konfliktów na morzach, okrętami i marynarką wojenną. Robiąc porządki na półkach stwierdziłem, że kilka pozycji zakupionych w tym roku to prawdziwe "perełki". I tak:
1. Piotr Olender "Wojna rosyjsko - japońska 1904 -1905. Działania na morzu"
2. Marek Harma "Rosyjska flota wojenna na Bałtyku w latach 1905 - 1917"
Oczywiście, było jeszcze wiele innych, ale te dwie pozycje to dla mnie prawdziwa rewelacja. Co koledzy sądzą?
I jeszcze jedna uwaga. Numery specjalne MSiO. Dotychczas ukazały się cztery, ale w tym roku jeszcze nic. A szkoda. Szczególnie, kiedy porówna się do tego co robią zespoły redakcyjne Lotnictwa (numer specjalny 13) czy też NTW (tam numer specjalny 9). A przecież, jest jeszcze tyle "obszarów wiedzy" do opisania. Numery poświęcone np. klasom okrętów, flotom (i tym większym i tym mniejszym, bardziej lub mniej znanym). Cóż pozostaje nam tylko czekać i wierzyć, że redakcja MSiO, zaskoczy nas czymś nowym. pozdrawiam
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Książkę P. Olendra posiadam i muszę stwierdzić, że jest to kawał dobrej pisarskiej roboty i jak najbardziej zasługuje na tytuł morskiej książki roku 2010. Publikacji M. Hermy jeszcze nie widziałem, ale słyszałem wcale pochlebne opinie. Co się tyczy MSIO i numerów specjalnych to kilka razy proponowałem aby poruszono różne zagadnienia, ale nie zauważyłem odzewu. Pewnie dlatego, że chciałbym aby poruszano tematy nie koniecznie znane, ale ciekawe.
PZDR
MG
ODPOWIEDZ