Morskie księgarnie online

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Morskie księgarnie online

Post autor: pothkan »

Jako że od kilku przynajmniej lat zagraniczne zakupy książek przestały być problemem (nie licząc oczywiście bariery finansowej), proponuję zebrać listę wartych uwagi adresów, umożliwiających znalezienie i zakup interesujących nas książek (zarówno ogólnych, jak i specyficznie marynistycznych). Na początek wypiszę to, co sam znam lub znalazłem - i czekam oczywiście na dalsze namiary :wink:

j. angielski

Abebooks
Serwis grupujący antykwariaty, moim zdaniem oferujący największy wybór książek. Bardzo dobry system wyszukiwawczy, niestety trochę gorzej się przegląda książki (gdy np. chce się zobaczyć ofertę danego sprzedawcy pod kątem dokupienia czegoś przy okazji). Płatność kartą. Warto również wyszukiwać książki obcojęzyczne - czasem się trafią.

Amazon
Najlepszy adres do zakupu książek nowych, szczególnie że brytyjska wersja oferuje od niedawna darmową (powyżej jakiejś sumy, łatwej do przekroczenia) wysyłkę do Polski. Trzeba tylko zwracać uwagę na to, że w ofercie Amazonu są też książki z tzw. marketplace, tzn. sklepów korzystających z możliwości oferowania swych produktów w sieci. Tych powyższa możliwość nie obejmuje, a czasem wogóle nie można w nich kupować "do Polski" (b. częste jest to z sprzedawcami w USA). Ale czasem warto zerknąć, bo bywa taniej.

eBay.com i eBay.co.uk
eBay, wersja amerykańska i brytyjska. Zerkać warto, bywają okazje.

j. niemiecki

Zentrales Verzeichnis Antiquarischer Bücher
Coś jak abebooks, ale dla książek niemieckojęzycznych. Płatność zależna od sprzedawcy - przeważnie jest karta i PayPal, ale bywają tacy, co przyjmują tylko przelewy (trzeba zwracać uwagę). Czasem bardzo opłacalna wysyłka do Polski (bo blisko).

eBay.de i Amazon.de
Niemieckie eBay i Amazon.

j. rosyjski

OZON.ru i Топ-Книга
Dwie chyba najlepsze rosyjskie sieci księgarniane - w ofercie zarówno książki nowe, jak i second-hand. Jak z wysyłką do Polski nie wiem, korzystałem z opcji odbiór w Kaliningradzie z płatnością na miejscu (z niewielką dopłatą za dostawę, b. opłacalne) - vide temat "Wschodni wiatr", gdzie deglock regularnie recenzuje zakupy z tego samego źródła.

j. francuski

Marines-Editions *
Francuska księgarnia z dość dużą ofertą, wygląda obiecująco.

Decitre *
Bardziej ogólna księgarnia, ale można sporo znaleźć.

Amazon.fr
Francuski Amazon. Nie korzystałem.

j. hiszpański

Libreria de Nautica i Nautica Robinson *
Dwie hiszpańskie księgarnie "nautologiczne".

j. japoński

HobbyLink Japan *
Sklep modelarski, ale z dość sporą ofertą książek i czasopism, m.in. znanego z ponoć świetnej szaty poligraficznej "Ships of the World". Płatność Paypalem lub kartą.

* W oznaczonych gwiazdką punktach planuję (w bliższej lub dalszej perspektywie) lub rozważam zakupy, więc jeśli ktoś jest na coś chętny, i chciałby dołączyć - proszę o info (celem oczywiście zmniejszenie kosztów wysyłki).
wkwiat70
Posty: 53
Rejestracja: 2006-12-18, 18:53

Re: Morskie księgarnie online

Post autor: wkwiat70 »

Podaję poniżej trzy księgarnie, w których kupowałem książki włoskojęzyczne (jeśli kogoś interesują):

j. włoski

La Libreria del Mare
Dość bogaty wybór. Płacić można kartą lub przelewem ale po złożeniu zamówienia trzeba zapytać o koszty wysyłki.

Tuttostoria
To w zasadzie księgarnia wydawnictwa Albertelli ale są też pozycje wydawane przez Ufficio Storico della Marina Militare (takie włoskie Wydawnictwo MON).

Unilibro
Księgarnia ogólna. Bogaty wybór, dobra wyszukiwarka. Płatność kartą.

Wadą wszystkich włoskich księgarni są stosunkowo wysokie koszty przesyłki.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Oczywiście konkretnych książek warto też szukać na stronach wydawnictw, czasem oferują sprzedaż i bywa taniej.

Jeszcze kilka adresów (niesprawdzonych):
ILAB - kolejna sieć antykwaryczna, chyba grupująca również m.in. abebooks

SVAF- szwedzka sieć antykwaryczna
Marek S.
Posty: 674
Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca

Post autor: Marek S. »

Jak Skandynawia, to fińska sieć antykwariatów:
http://www.tie.to/kirjat/

Dwa razy kupowałem (nie pomnę tylko w których) i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Morskie księgarnie online

Post autor: pothkan »

wkwiat70 pisze:Tuttostoria
Tutaj są zasadniczo takie same ceny, ale dużo większy wybór :lol:

http://www.libreriamilitare.it/categoria.php?id_cat=341
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Oskar trochę uprościł sprawę z tymi zamówieniami z Rosji. Z tego co wiem to Ozon chyba wysyła zagranicę, ale ceny i czas oczekiwania jest masakryczny. Żeby wam uzmysłowić to powiem, że kartka pocztowa z Petersburga do mnie do domu szła miesiąc (albo nawet więcej). Co się tyczy kosztów to powiem wam, że robiliśmy zamówienie bezpośrednio z wydawnictwa Gangut. Wysyłka do polski przesyłki 10 kg (w praktyce były to 3 paczki) kosztowała trochę powyżej 200 złotych. Tymczasem wysłanie jej do Kaliningradu kosztowało jakieś 30 (mam nadzieje, że widać różnicę) i była do odbioru po jakiś 4-5 dniach. Śp P. P. Wieczorkiewicz zawsze nam powtarzał, że jak chcemy zajmować się sprawami rosyjskimi to powinniśmy mieć zaprzyjaźnionych Rosjan, którzy ułatwią nam książkowe zakupy. I my jako stowarzyszenie LASTADIA takowych przyjaciół mamy.
Jeżeli chodzi o strony to nie polecam wam Morknigi i jej podobnych. Nie dość, że bywają tam wirusy to jeszcze nigdy nie wiadomo czy książka którą chcemy kupić jest fizycznie na stanie. Trzeba im przesłać kasę z góry, a potem czekać aż książka ta będzie (lub nie). Moi Rosjanie serdecznie mi ją odradzili co niniejszym i ja czynię. Gdybyście chcieli zamówić z Top knigi to radzę lepiej z tej strony http://www.bookean.ru/ to dokładnie to samo tylko, że lepiej działa. I tu jest też uwaga. Książki zamówione do sklepu w jednych z powyższych księgarni internetowych trzeba odebrać z ciągu 14 dni od otrzymania mailem informacji o możliwości wykupu. W przeciwnym razie książki te trafiają z za lady na zwykłe półki dla gawiedzi i wtedy zawsze istnieje szansa, że ktoś ją wam wykupi. Oskar nie pamięta, ale jedne z jego książek znalazłem właśnie w dziale nieodebranych na czas. Na szczęście były one dość drogie, więc nikt się na nie połasił, ale mało brakowało.
Z księgarni internetowych polecam z czystym sumieniem też http://www.bookvoed.ru/ to sieć księgarń w Petersburgu. Istnieje możliwość zamówienia książki przez Internet ale także zakupu bezpośrednio w jednej z księgarń.
W Petersburgu mieszka też D. Hotkin właściciel sklepu modelarskiego Nawarin. Można tam kupić na przykład nowe „arbuzówki” lub książki z wydawnictwa Leko. Zadaje się, że wysyła też do polski i pisze po polsku, więc łatwo się dogadać. http://www.navarin.ru/index.php?cPath=2 ... lter_id=11
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

deglock pisze:Książki zamówione do sklepu w jednych z powyższych księgarni internetowych trzeba odebrać z ciągu 14 dni od otrzymania mailem informacji o możliwości wykupu. W przeciwnym razie książki te trafiają z za lady na zwykłe półki dla gawiedzi i wtedy zawsze istnieje szansa, że ktoś ją wam wykupi.
Mowa o Shop Top Knidze. Z Ozonem tego problemu nie ma, bo punkt odbioru nie jest w księgarni, tylko w biurze. Zatem książka jest odsyłana chyba dopiero wtedy, gdy ktoś ją sobie zamówi gdzie indziej.

Generalnie Ozon jest lepszy i pewniejszy, ale w STK książki są czasem a) takie, których na Ozonie brak lub b) dużo tańsze niż na Ozonie (bywa też odwrotnie, więc trzeba sprawdzać).

Poza tym STK przysyła maile w takim kodowaniu, że trzeba trochę pokombinować żeby je odczytać :roll: (ja sobie musiałem skrypt do tego napisać)

Aha, obie księgarnie mają fajny bajer (oczywiście znany również na Zachodzie) - gdy jakiejś książki nie ma na stanie, można ustawić sobie powiadomienie mailowe, gdy się pojawi (np. z drugiej ręki).
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Marek S. pisze:Jak Skandynawia, to fińska sieć antykwariatów:
http://www.tie.to/kirjat/
A to chyba ogólnoskandynawska: http://www.antikvariat.net/

Wybór ogromny (na razie sprawdziłem kilka tytułów duńskich i szwedzkich), ceny czasem b. przyzwoite, niestety - z tego co na razie zauważyłem - większość antykwariatów przyjmuje tylko przelewy, więc trzeba brać pod uwagę dopłatę za przelew zagraniczny (np. w moim banku to 25 zł, przynajmniej tak było do Niemiec - myślę, że do skandynawskich państw UE powinno być podobnie).
ODPOWIEDZ