Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

Znajomy wspominał mi że pojawiła się książka o "Tirpitzu" i jego końcu, ale mimo iż "objechałem" (dosłownie) wszystko co tylko w niedzielę ze słowa pisanego w Szczecinie jest, to nei udało mi się niczego znaleźć. Czy koledzy wiedzą coś więcej niż ja ?.
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Shinano »

shigure pisze:Znajomy wspominał mi że pojawiła się książka o "Tirpitzu" i jego końcu, ale mimo iż "objechałem" (dosłownie) wszystko co tylko w niedzielę ze słowa pisanego w Szczecinie jest, to nei udało mi się niczego znaleźć. Czy koledzy wiedzą coś więcej niż ja ?.
Tytułu nie podał?
Wpisz w szukajke, może w sieci znajdziesz gdzie można kupić.
Duże koty zjadam na przystawkę.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

...koleś jest "czołgowy", więc to i tak sukces że nazwę "Tirpitz" zapamiętał ;)))
Druga strona, znasz mnie i wiesz że ja to zdecydowanie wolę po księgarniach krążyć. Czuć atmosferę swego rodzaju "uduchowienia".
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Shinano »

shigure pisze:...koleś jest "czołgowy", więc to i tak sukces że nazwę "Tirpitz" zapamiętał ;)))
Druga strona, znasz mnie i wiesz że ja to zdecydowanie wolę po księgarniach krążyć. Czuć atmosferę swego rodzaju "uduchowienia".
"Za mało tutaj uduchowienia"? :lol: Pamiętam jak się zakończyły twoje poszukiwania modelarskie :P Obyś w poszukiwaniach książki śmiało podążał tam, gdzie nikt jeszcze nie dotarł. Poszukamy w piątek.
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: dessire_62 »

shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

O dzięki wielkie- niedługo znów wyruszę na podbój księgarni, ale teraz już z pewnym tropem :))
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Marek T »

Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: mcwatt »

We wrześniu wychodzi trzecia część trylogii Burta :)

Obrazek

Jest też nowy Warship, spis treści:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-07-02, 19:33 przez mcwatt, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł Sulich
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-27, 00:06

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Paweł Sulich »

Wśród wydawnictw Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni jest książka:

Kazimierz Krelski, Wspomnienia dwukrotnego ochotnika Wojska Polskiego, Gdynia 2005
http://www.muzeummw.pl/article/sklep,36.htm

Czy ktoś czytał? Proszę o informację, których lat książka dotyczy, gdzie autor walczył. A nuż na Wybrzeżu ;)
tg1
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-05, 09:54

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: tg1 »

28 czerwca na „Błyskawicy” odbyło się wodowanie książki „Wyższa karda dowódcza Marynarki Wojennej 1918-2012”. Autorem jest kmdr w st. spocz. Waldemar Wierzykowski, znany z kilku wcześniejszych publikacji poświęconych 2.BOD, 8.FOW i dowódcom OORP. Tym razem album obejmuje nazwiska, daty pełnienia funkcji oraz okres życia dowódców MW, jej związków taktycznych, jednostek i pododdziałów, a także uczelni z nią związanych. Ma 177 stron, jest bogato ilustrowana, zakończona spisem alfabetycznym oficerów i ma twardą, lakierowaną okładkę. Niestety, w przeciwieństwie do poprzednich książek finansowanych samodzielnie przez autora i dostępnych dla zainteresowanych – choć w bardzo ograniczonym zakresie – obecną wydała DWS SG WP . Tym samym Autor nie może jej kolportować. Niemniej w ramach promocji MW pierwsze cztery osoby, które się z nim skontaktują, otrzymają książkę w prezencie. Namiary na kmdr. Wierzykowskiego przekażę na priva.
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Robert »

Jestem zainteresowany
Wlad
Posty: 100
Rejestracja: 2006-12-28, 13:23

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Wlad »

W wydawnictwie Finna wychodzi następny tom Morisona - "Aleuty, Wyspy Gilberta i Marshalla", oraz kolejne wspomnienia niemieckich podwodniaków - "W kręgu U-bootów"
http://finna.com.pl/
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: miczman »

tg1 pisze:28 czerwca na „Błyskawicy” odbyło się wodowanie książki „Wyższa karda dowódcza Marynarki Wojennej 1918-2012”. Autorem jest kmdr w st. spocz. Waldemar Wierzykowski, znany z kilku wcześniejszych publikacji poświęconych 2.BOD, 8.FOW i dowódcom OORP. Tym razem album obejmuje nazwiska, daty pełnienia funkcji oraz okres życia dowódców MW, jej związków taktycznych, jednostek i pododdziałów, a także uczelni z nią związanych. Ma 177 stron, jest bogato ilustrowana, zakończona spisem alfabetycznym oficerów i ma twardą, lakierowaną okładkę. Niestety, w przeciwieństwie do poprzednich książek finansowanych samodzielnie przez autora i dostępnych dla zainteresowanych – choć w bardzo ograniczonym zakresie – obecną wydała DWS SG WP . Tym samym Autor nie może jej kolportować. Niemniej w ramach promocji MW pierwsze cztery osoby, które się z nim skontaktują, otrzymają książkę w prezencie. Namiary na kmdr. Wierzykowskiego przekażę na priva.
A jak z zawartością merytoryczną? Lepiej niż "Od kanonierki...", która absolutnie nie zachwyca (np. oprawa graficzna czy brak wszystkich dowódców w tym moich krewnych, o których wiem że byli d.o.)? Chętnie bym porównał.
tg1
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-05, 09:54

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: tg1 »

Nie jestem kompetentny do oceny merytorycznej - nie zajmuję się sprawami kadrowymi. Na pewno wiele dat można by uściślić, bo są podane tylko lata pełnienia funkcji (dotyczy to szczególnie mniej znanych oficerów). O szacie nie dyskutuję, kwestia gustu.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: miczman »

Chodzi mi o fakt, że w książce po prostu zabrakło informacji na temat sporej części kadry( i to bez komentarza) co moim zdaniem czyni ją niedopracowaną. Moim zdaniem warto te błędy poprawić i wydać pracę po raz kolejny. Natomiast jeśli chodzi o szatę graficzną to jest zwykła pikseloza więc gusty nie bardzo mają w tej sytuacji znaczenie. Mam nadzieję, że tym razem jest lepiej.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: pothkan »

Jerzy Radczuk
Historia żeglugi i budownictwa okrętowego Europy północnej do końca XVI w.

http://www.poczytaj.pl/249258

Ktoś to czytał?
ODPOWIEDZ