Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: JB »

Ukazała sie książeczka pani Janiny Szestakowskiej Z DZIEJÓW FLOTYLLI RZECZNEJ MARYNARKI WOJENNEJ w Pińsku. Nakład 100 egzemplarzy, książka wydana ze środków własnych Autorki. Pani Szestakowska w latach 1923-1957 mieszkała w Pińsku, z przerwą (1941-1946) spowodowaną zsyłką na Syberię. Jest działaczką Związku Sybiraków i Warszawskiej Rodziny Katyńskiej. Z okazji 90 rocznicy swoich urodzin postanowiła upamietnić Flotyllę Rzeczną. Jest to porządne opracowanie na podstawie istniejących publikacji (głównie książki Dyskanta), mnie bardziej odpowiadałoby napisanie wspomnień związanych z Flotyllą. Jest trochę barwnych zdjęć, najciekawsze są te dotąd niepublikowane, ze zbiorów rodzinnych bosmana Teofila Kaplity i bosmanmata Józefa Kosmowskiego.

JB
Awatar użytkownika
Kazimierz Zygadło
Posty: 253
Rejestracja: 2004-07-29, 19:05
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Kazimierz Zygadło »

JB pisze:Ukazała sie książeczka pani Janiny Szestakowskiej Z DZIEJÓW FLOTYLLI RZECZNEJ MARYNARKI WOJENNEJ w Pińsku. Nakład 100 egzemplarzy, książka wydana ze środków własnych Autorki. Pani Szestakowska w latach 1923-1957 mieszkała w Pińsku, z przerwą (1941-1946) spowodowaną zsyłką na Syberię. Jest działaczką Związku Sybiraków i Warszawskiej Rodziny Katyńskiej. Z okazji 90 rocznicy swoich urodzin postanowiła upamietnić Flotyllę Rzeczną. Jest to porządne opracowanie na podstawie istniejących publikacji (głównie książki Dyskanta), mnie bardziej odpowiadałoby napisanie wspomnień związanych z Flotyllą. Jest trochę barwnych zdjęć, najciekawsze są te dotąd niepublikowane, ze zbiorów rodzinnych bosmana Teofila Kaplity i bosmanmata Józefa Kosmowskiego.

JB
Czy wśród ilustracji jest jakieś nowe zdjęcie Pancernego 1?
"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Robert »

Jaka jest możliwość zakupu książki P. Szestakowskiej?
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: JB »

W książce pani Szestakowskiej na nieznanych dotąd fotografiach sportretowani są marynarze Flotylli.

Niestety książka nie jest dostępna w sprzedaży.

JB
Awatar użytkownika
MacGreg
Posty: 597
Rejestracja: 2013-04-24, 19:58
Lokalizacja: Scotland

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: MacGreg »

Uwaga !!! Okazja !!! :jupi:

ksiazke
Earl John Rushworth Jellicoe Jellicoe ''The Crisis of the Naval War''
http://www.amazon.co.uk/Crisis-Naval-Ea ... 867&sr=1-1
mozna dostac na Amazonie w wersii Kindle za £0.00 co w przeliczeniu na zlotowki daje 0.00 zl
Wiem ze ksiazka ta byla dostepna bezplatnie w sieci ale w wersji kindle jest po prostu wygodniejsza w czytaniu.
Tu mozna zaladowac darmowa wersje Kindle for PC

http://www.amazon.co.uk/gp/feature.html ... 1000423913
'There seems to be something wrong with our bloody ships today!' - Vice Admiral Sir David Beatty
Morskie Opowiesci YouTube
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Jarek C. »

Czy ktoś z Was ma już oba wydania "Stalowych drapieżników" i jest w stanie napisać na ile drugie wydanie rozszerza/zmienia wydanie pierwsze ?
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

...jestem w trakcie "przebijania" się przez II wydanie ale ponieważ nie czytałem pierwszego więc mogę się ograniczyć tylko do tego co napisał autor w przedmowie. Zdaje się że położył duży nacisk na losy podwodniaków w trakcie działań wojennych, internowanych oraz po zakończeniu wojny. Ponadto lakoniczna wiadomość że wzbogacono ją o nowe materiały źródłowe, materiały drukowane, relacje marynarzy, mapy, zdjęcia archiwalne i plany okrętów. Zdaję sobie sprawę że niewiele Ci pomogłem ale jak wspomniałem nie mogę niczego porównać z powodu podanego na początku.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: crolick »

Jarek C. pisze:Czy ktoś z Was ma już oba wydania "Stalowych drapieżników" i jest w stanie napisać na ile drugie wydanie rozszerza/zmienia wydanie pierwsze ?
To całkiem nowa książka.

Disclaimer na pierwszej stronie:
W książce wykorzystano obszerne fragmenty pracy Mariusza Borowiaka - Stalowe Drapieżniki, wydanej w 2005 roku przez AJ-Press w Gdańsku.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Wlad
Posty: 100
Rejestracja: 2006-12-28, 13:23

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Wlad »

Czy ktoś już czytał książkę Mariusza Borowiaka "Zabójcy U-Bootów. Bitwa o Atlantyk 1939-1945" i podzieli się wrażeniami.
Z poprzednich publikacji autor dał się poznać jako dość kontrowersyjny. Jak jest w tym przypadku?
http://www.matras.pl/zabojcy-u-bootow-b ... -1945.html
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Jarek C. »

Ukazała się książka "Wywiad i kontrwywiad wojskowy II RP" tom III.
A w niej artykuł Roberta Majznera "Obowiązki i zadania attaché morskich II RP w świetle instrukcji ogólnych i szczegółowych".
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

Wlad pisze:Czy ktoś już czytał książkę Mariusza Borowiaka "Zabójcy U-Bootów. Bitwa o Atlantyk 1939-1945" i podzieli się wrażeniami.
Z poprzednich publikacji autor dał się poznać jako dość kontrowersyjny. Jak jest w tym przypadku?
...przejrzałem pobieżnie w księgarni i powstrzymałem się od zakupu. Z tego powodu nie będę obiektywny ale wydaje mi się że szczególnych "nowości" nie wniesie za wiele.
radarro
Posty: 546
Rejestracja: 2006-09-11, 12:58

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: radarro »

MIDWAY Jarosław Jastrzębski

Czy ktoś czytał i może się wypowiedzieć ?
Na początku było słowo!
Koncentracja słów - Informacja
Koncentracja informacji - Energia
Koncentracja energii - Materia
Informacja + Energia + Materia = Życie
Slowo to życie!

Używaj Słów ostrożnie, gdyż mogą zabić!
radarro
Posty: 546
Rejestracja: 2006-09-11, 12:58

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: radarro »

Bitwa na Morzu Koralowym 2-8 V 1942

http://historia.org.pl/2013/06/29/bitwa ... -recenzje/

Czytał ktoś, proszę o recenzję.
Na początku było słowo!
Koncentracja słów - Informacja
Koncentracja informacji - Energia
Koncentracja energii - Materia
Informacja + Energia + Materia = Życie
Slowo to życie!

Używaj Słów ostrożnie, gdyż mogą zabić!
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: MiKo »

No przecież masz recenzję. Z Lundstroma nie korzystano więc może się dowiesz czegoś nowego, a i nie będziesz miał deja vu.
Błędów merytorycznych nie ma, bo napisano, iż lotniskowiec "Sōsho" (bliźniak lotniskowca "Senshi" chyba ;o) przynętą nie był.

Żeby Cię wyręczyć i nie tworzyć za dużo postów - raddaro pyta "kto czytał?":

J. Jastrzębski, Pearl Harbor, 2011
J. Jastrzębski, Bitwa na Morzu Koralowym 2013
J. Jastrzębski, Rajd Dolittle'a 2013
J. Jastrzębski, Midway 2014
J. Jastrzębski, Organizacja Japońskiej Marynarki Wojennej na poziomie strategicznym 7 XII 1941-2 IX 1945, 2014
M.Piegzik, Guadalcanal, 2013
M.Piegzik, Holenderskie Indie Wschodnie 1941-1942, 2014
M.Piegzik, Japońskie siły zbrojne – podręcznik, 2014
M.Piegzik, Morze Koralowe (w trakcie pisania)
radarro
Posty: 546
Rejestracja: 2006-09-11, 12:58

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: radarro »

No przecież mam Ciebie i całe FOW, ale skoro mam bazować na recenzji zewnętrznej ...
Teraz będzie poważniej,
Pozycję 2 zakupiłem, bo żona szukała prezentu na imieniny.
Przeczytam i ... wyręcze Cię i niezwłocznie przedstawię moją mało kogo interesującą opinię.
MIDWAY nie chce mi się czytać, bo wydaje mi się, że wiadomo dużo, tu liczę na zainteresowanie i pieniądze [ponad 100 PLN] innych forumowiczów.

pzdr
RO
Na początku było słowo!
Koncentracja słów - Informacja
Koncentracja informacji - Energia
Koncentracja energii - Materia
Informacja + Energia + Materia = Życie
Slowo to życie!

Używaj Słów ostrożnie, gdyż mogą zabić!
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Jarek C. »

Książka Witolda Koszela "Niszczyciele PMW" str. 204 - fajna nota redakcyjna :)
"Po kilku latach intensywnej służby na Bałtyku, 17 grudnia [KTÓREGO ROKU ?], Smiełyj ponownie trafił ..."
ODPOWIEDZ