Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: MiKo »

Obrazek

Kaga 1920 - 1942. The Japanese Aircraft Carrier.
Mirosław Skwiot. Adam Jarski

144 pages
178 photos
38 drawings
4 maps
13 renders
hardcover,wrapper

http://sklep.kagero.pl/en/proba.html
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: MiKo »

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (290.66 KiB) Przejrzano 18176 razy
Awatar użytkownika
MacGreg
Posty: 597
Rejestracja: 2013-04-24, 19:58
Lokalizacja: Scotland

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: MacGreg »

Obrazek

Godne polecenia
The Imperial Japanese Navy in the Pacific War (General Military) [Kindle Edition] by Mark Stille
na Amazon'ie tylko £0.99

http://www.amazon.co.uk/dp/B00M8ITAWG/r ... 7YS330TMUZ
'There seems to be something wrong with our bloody ships today!' - Vice Admiral Sir David Beatty
Morskie Opowiesci YouTube
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: crolick »

Dla zainteresowanych - najnowsza książka o Kanale Korynckim i działaniach SOE:
Obrazek
http://www.pen-and-sword.co.uk/Target-C ... ck/p/10339
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: shigure »

Zakupiłem sobie kolejną pozycję "Serii z Kotwiczką"- "Podwodna Wojna". Recenzja (bardzo krótka) tam gdzie być powinna :)
robert rogoń
Posty: 55
Rejestracja: 2008-05-02, 16:46
Lokalizacja: nieopodal Gliwic

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: robert rogoń »

Z postów w wątku na temat Stalowych twierdz wynika, że Finna tłumaczy tomy Morisona z języka rosyjskiego. Może szanowni forumowicze wyjaśnią mi dlaczego nie z oryginalnego wydania. Jaki jest powód takiej okrężnej drogi?
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Maciej3 »

Wpisuję tu, bo ciężko to nazwać recenzją.
MiKo pisze: Obrazek

Na podstawie przeczytania tak z połowy, wrażenie bardzo pozytywne.
Do paru rzeczy można się przyczepić - np. te "następne projekty" to są tam opisane na kilku stronach, a przekroje podłużne to wyjęte z "US mission to Japan". Nie było lepszych rysunków?
Ale to w sumie drobiazgi, na tle całości.
Żeby było fajniej jest to trzeci tom trylogii o japońskich pancernikach, tyle że poprzednie tomy jeszcze się nie napisały.
Cóż autorzy wyraźnie biorą przykład z Mickiewicza ( z jego Dziadami ) czy Lucasa ( z jego Gwiezdnymi Wojnami ). Mam gorącą nadzieję, że nie wezmą przykładu z tamtych do końca i skończy się tylko na tym tomie, bo jeśli pozostałe części będą równie dokładnie opisywały starsze projekty, jak ta opisuje Yamaciaka, to ja kupuję w ciemno.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: goral_44 »

Maciej, czy to jest opis Yamaciaka, poparty rysunkami czy tylko opis poparty wiedzą autorów?
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Maciej3 »

Opis + rysunki.
Rysunki raczej nie były robione teraz, lecz są stare przedrukowane. Można na to patrzeć jak na zaletę ( widać, że to nie są współczesne wymysły ), albo wadę - jakość taka sobie. W końcu czego się spodziewać po ręcznie robionych rysunkach pół wieku temu? Ale takie "poglądówki" z rozmieszczeniem lekkich działek ,to mogli przerysować jeszcze raz, żeby ta linia nie kuła w oczy. Ale to naprawdę drobiazgi - są czytelne, a to dla mnie dużo ważniejsze niż super jakość super grafiki rysunku modelarskiego z odwzorowaniem każdego nita, czy grafika 3d. Jednak czasem jest pewien niedosyt, że mogłoby być jeszcze lepiej.
Przy każdym rysunku jest podane skąd się wziął, można więc namierzyć jego pochodzenie.

Brytyjski amazon wyrobił się w jakieś 5 dni od zamówienia do dostarczenia do mnie. Koszt ~250 zł po naszemu. Warto było.

Fajne połączenie przekrojów + dobrego opisu ( dla mnie ) + grafiki 3d dla miłośników pięknych obrazków ( dla mnie może tego nie być ) jest tu
Obrazek
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: goral_44 »

Maciej nie pytam o to.
Chodzi mi o potwierdzenie opisu w oryginalnych materiałach, a nie rysunkach kogoś komu widziałosię, że coś tak wygląda.
Materiał " źródłowy" rysunków to miyukikai i inne rysunki S/F ?
Czyli opisali coś, co narysował ktoś, co mu się przyśniło. Następna książka z serii " kupujcie bo ja wiem najlepiej "

Obrazy Marsdena znam i mam je w swojej kolekcji od kilku lat, zanim wstawił je do tej książki.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Maciej3 »

Sporo rysunków jest z "US mission to Japan". Specjalny komentarz chyba niepotrzebny, wiadomo jak powstawały.
Sporo rysunków jest opisanych, że pochodzą z ( Senkan Musashi Kenzo Hiroku ), jest trochę rysunków innych autorów japońskich czy niemieckich, są inne pisywane krzaczkami, których opisów "nie panimaju". Trzeba by dokładnie prześledzić który jest który, a jest ich koło 200 ( w tym sporo małych ), więc to dość żmudne.
Jeśli chcesz mieć to jako jakąś podkładkę do zrobienia modelu 3d, to odradzam. Strata pieniędzy i przydatność tego co jest niewielka. Może parę zdjęć się przydać, ale podejrzewam, że można je zdobyć gdzie indziej, a rysunki są tak uproszczone, że do modelu się nie nadają ( może do jakiejś ogólnej bryły, ale na pewno nic szczególnego się z tego nie zrobi i jeśli masz jakieś zbiory zdjęć i rysunków, to pewnie te które tu są już masz, albo nie potrzebujesz )
Ale jeśli chcesz się dowiedzieć co tam w środku siedziało, to polecam. Jest nawet dość duży opis przebiegu służby, ale jeszcze tego nie przeczytałem, więc się na temat jego jakości nie wypowiadam. Ale są rysunki co tam zostało gdzie zalane po danym ataku. Oczywiście są to uproszczone rysunki, ale takie mi wystarczają.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
brylzap
Posty: 32
Rejestracja: 2011-10-17, 00:04

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: brylzap »

Witam.
Na stronie www.pomorski.civitaschristiana.pl zamieszczona jest książka w formacie pdf.Pana Tadeusza Górskiego - POLSKA FLOTA WOJENNA 1939 - 1959.Na tle flot
europejskich. Wydanie z roku 2001
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: Grzechu »

Tu bezpośredni link, bo na stronie ciężko to znaleźć:
http://media.wix.com/ugd/66ab7c_703b276 ... d194f1.pdf
Republika marzeń...
wkwiat70
Posty: 53
Rejestracja: 2006-12-18, 18:53

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: wkwiat70 »

Książka może nie taka nowa (z 2012 roku) ale właśnie ją czytam i polecam.
Więcej informacji http://www.tainanbooks.com/
Załączniki
MAIN_new.jpg
MAIN_new.jpg (104.04 KiB) Przejrzano 16878 razy
brylzap
Posty: 32
Rejestracja: 2011-10-17, 00:04

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: brylzap »

Na www.akademicka.pl znalazłem książkę Pana Jarosława Jastrzębskiego - Okręty podwodne Japońskiej Marynarki Wojennej 07.12.1941 - 02.09.1945. Organizacja i potencjał
bojowy. ISBN/ISSN 9788393008339
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: ObltzS »

ODPOWIEDZ