Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

Piegziu pisze:... Autor po prostu ma bardzo specyficzny, chaotyczny styl, do którego można przyzwyczaić się po lekturze x-tekstu.
Chyba się nie przyzwyczaję. ;)
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Zelint »

Peperon pisze:A w sprzedaży od kiedy ?
Kazimierz Zygadło pisze:Od 2 lub 3 września.
Mi dziś w EMPiK-u powiedzieli, że w systemie mają datę rozpoczęcia sprzedaży 6 czy 7 października...
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Robert »

6 czy 7 października. To chyba raczej planowana data sprzedaży numeru 5/2016 a nie numeru specjalnego. :)
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: de Villars »

York jako jedynak - można się spierać (był wszak jeszcze Exeter). A Long Beach brzydki okrutnie :-P
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Robert »

Czy któryś z kolegów ma już ten numer specjalny? Bo nie wiem czy kolejny raz jechać do Empiku!!!!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

Dzisiaj kupiłem. Empik Carrefour Zakopianka w Krakowie.
Przeglądnąłem tak szybciutko i pierwsze co "rzuciło mie sie" w oczy to wieża nr 1 krążownika Oyodo, która w widoku burtowym posiada dalmierz. Poza tym na planiku krążownika z roku 1943 brakuje radaru typu 21, a w roku 1944 radaru typu 22.

Muszę z przykrością stwierdzić brak planików do artykułów o Yorku i Leipzigu.
Co będzie w tekstach to dopiero się dowiem podczas lektury. Jednak jestem dobrej myśli.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Jarek C.
Posty: 867
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Jarek C. »

Po raz pierwszy w EMPiKu nie udało mi się kupić OW nr 4/2016.
Na stronie www.okretywojenne.pl są sprzeczne na ten temat informację.
Czy numer ten już się ukazał ?
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Jacek Bernacki »

Już dawno
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Robert »

To raczej powinniśmy rozglądać się za 5/2016 :)
Awatar użytkownika
Kazimierz Zygadło
Posty: 251
Rejestracja: 2004-07-29, 19:05
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Kazimierz Zygadło »

Obrazek

Okręty Wojenne Nr 139 (5/2016)
cena 26 zł


Krzysztof Dąbrowski
Niedoszły fajerwerk, czyli jak w Bitwie Jutlandzkiej brytyjska flota o mały włos nie utraciła superdrednota

Siergiej Bałakin
Windjammery, część IV

Maciej Chodnicki
Nelson, a reszta świata, część I

Alejandro Anca Alamillo, Nikołaj Mitiukow
Transportowiec wodnosamolotów Dedalo, część III

Siergiej Patianin
Krążowniki typu „Taksin" („Etna")

Jurij Katorin
Wyjątek od reguły

Hartmut Ehlers
Niszczyciele typu „Fletcher", część I

Maciej Franz
Operacja „Brassard” – lądowanie na Elbie w 1944 roku

Aleksandr Mitrofanov
Kosmiczna flota ZSRR i Rosji, część I

Hartmut Ehlers
Międzynarodowy Przegląd Floty IFR-2016 - Lustrzane odbicie i prezentacja Indyjskiej Marynarki Wojennej
"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: MiKo »

Obrazek

Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. II - 1943-1944

numer: 57
autor: Grzegorz Nowak
stron: 76

uwagi: 42 plansze kolorowe, 2 fotografie kolorowe, 94 fotografie czarno-białe.
Cena 45 zł + 8,30 przesyłka polecona.

Ebook w wersji PDF cena 30 zł.

W sprzedaży od 17 maja.
Ponieważ nie wszyscy są tu zwolennikami mediów społecznościowych - z informacji autora na facebooku - cz.III i IV nie będzie, bo się wydawca rozmyślił ze względu na słabą sprzedaż. Pewnie i dlatego zrezygnował z płacenia honorariów.

"Zmuszony jestem do przekazania przykrej informacji skierowanej do wszystkich moich kolegów modelarzy i shiploverów, którzy od trzech miesięcy cierpliwie oczekują ukazania się na wydawniczym rynku 3 części "Kamuflaży U.S. Navy 1941-45". Niestety, zapowiadany numer wydania specjalnego "Okrętów Wojennych" poświęcony w całości kamuflażom stosowanym na okrętach amerykańskich w latach 1944-45 nie ukaże się z przyczyn niezależnych ode mnie, czyli autora. Wydawca podjął decyzję o wstrzymaniu wydawania dalszych części (przygotowana jest także cz 4 traktująca o najmniejszych jednostkach U.S. Navy i okrętach desantowych) oświadczając mi, że sprzedaż cz. 2 była tak niska, iż nie tylko nie przyniosła zysku wydawcy, ale poniósł on straty. Cóż straty te muszą być bardzo dotkliwe, skoro ja, jako autor do dziś nie otrzymałem honorarium za ową 2 część... Tak czy inaczej, przepraszam wszystkich oczekujących i jednocześnie proszę o zrozumienie, bowiem nie przewiduję sytuacji, w której pan wydawca za rok czy dwa być może namyśli się i zechce wydać dalsze części cyklu a ja radośnie i ochoczo oddam mu do druku kolejną część mojej pracy, za którą pewnie i tak nie doczekałbym się należnego honorarium. W związku z zaistniałą, bardzo przykrą i niesmaczną sytuacją chciałbym nie tylko przeprosić czytelników i odbiorców mojej pracy, ale zapewnić, że przygotowane już materiały do 3 części na pewno nie "utoną" w otchłani czasu i niespełnionych oczekiwań. Postaram się, aby praca ta została wydana (wraz z cz. 1 i 2 a jeśli się uda i cz. 4) w postaci książki. Gdy tylko moje plany zmaterializują się w takiej postaci, niezwłocznie powiadomię tu, na FB wszystkich zainteresowanych."
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: marek8 »

Jeżeli dobrze pamiętam to chyba dawno, dawno temu na zupełnie innym rynku robiono już podchody do tematyki kamuflażu i także jakoś temat nie chwycił... a seria także została przerwana. Jeżeli coś dziwi to raczej dlaczego wydawca zdecydował się na publikację akurat teraz przy sporo trudniejszym rynku.
Być może krąg pasjonatów tego typu wątków nie jest aż tak wielki...
Ale... być może rozwiązaniem w takiej sytuacji byłoby coś co z powodzeniem jest praktykowane np. we Francji, gdzie także wiele serii wydawniczych zwyczajnie padło ale mimo to autorzy kontynuują je w formie autorskich pdf-ów dostępnych (czyli tzw. e-booków) na ich blogach, gdzie każdy zainteresowany może rzecz sobie nabyć, wydrukować a dla autora odpada kłopotliwy problem "dzielenia się zyskami" z wydawnictwem... Tak pod rozwagę bo to może okazać się dosyć optymalna forma kontynuacji serii a obecne tu i ówdzie w krajowym środowisku opinie na temat "gorszości" takiej formy publikacji zupełnie od czapy...
Pozdrowienia dla autora super rysunków... ;)
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: pothkan »

marek8 pisze:Ale... być może rozwiązaniem w takiej sytuacji byłoby coś co z powodzeniem jest praktykowane np. we Francji, gdzie także wiele serii wydawniczych zwyczajnie padło ale mimo to autorzy kontynuują je w formie autorskich pdf-ów dostępnych (czyli tzw. e-booków) na ich blogach, gdzie każdy zainteresowany może rzecz sobie nabyć, wydrukować a dla autora odpada kłopotliwy problem "dzielenia się zyskami" z wydawnictwem...
Zważywszy, że tematyka kamuflaży, malowań itd. wiąże się z koniecznością pokazania tychże, co w druku bywa kosztowne (kolor, jakość papieru) - też mi się wydaje, że e-booki to najlepsze rozwiązanie.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Marek T »

pothkan pisze:Zważywszy, że tematyka kamuflaży, malowań itd. wiąże się z koniecznością pokazania tychże, co w druku bywa kosztowne (kolor, jakość papieru) - też mi się wydaje, że e-booki to najlepsze rozwiązanie.
Jest tylko jeden problem - modelarz nie może porównać odcienia swojej farby z kolorem na ekranie monitora.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: pothkan »

Marek T pisze:Jest tylko jeden problem - modelarz nie może porównać odcienia swojej farby z kolorem na ekranie monitora.
Primo, w druku też może nie wyjść idealnie. Secundo, jakoś mi się nie chce wierzyć, aby w rzeczywistości marynarze się aż tak odcieniami przejmowali.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: OW (w tym numery specjalne)

Post autor: Peperon »

Po trzecie primo Autor może podać w legendzie numery katalogowe kolorów.
Przecież takie mieli.
Za przykład takiego rysunku może posłużyć Abercrombie w jednym z numerów Misia.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ