Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: szafran »

A może czytelnicy nie chcą już czytać o okrętach? Szczególnie jak można skorzystać z oryginalnej literatury zamiast przepisywanki o super pancerniku III Rzeszy\USN?
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: de Villars »

Może. Rynek i tak wszystko zweryfikuje. Niemniej pozwolę sobie zauważyć, że okręty to nie tylko superpancerniki z DWS.
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: Piotr S. »

Aż się wierzyć nie chce stare Morze wróciło tak wygląda pierwszy numer https://www.empik.com/morze-org,p1228729573,prasa-p wszystko jak za starych czasów ale są pytania czy wydawnictwo ZBiAM wygasiło swój tytuł MORZE bo tu mamy konflikt kto ma prawo do tego tytułu ? .chyba że ZBiAM odsprzedała swoje logo ? albo jest to ten sam zespół redakcyjny , w sumie nic nie wiadomo na ten temat ,ciekaw jestem jak wygląda ten nowy numer co w nim jest i jakie tematy przeważają .
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: szafran »

Dlatego dopisek org w tytule.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: Peperon »

Dzisiaj widziałem w Empiku.
W pierwszym momencie naprawdę mnie zamurowało, bo format pisma jest taki sam (przynajmniej na oko), jak starego MORZA.
Podstawowa różnicą do MORZA jest okładka dużo sztywniejsza, niż reszta pisma. Ostatnia strona okładki to znane miłośnikom MORZA AN - Archiwum Neptuna. Wewnątrz numeru kilka starych działów w nowej odsłonie. Stylizacja grafiki poszczególnych działów przywodzi mi na myśl okres lat 60-tych.
Podsumowując krótki przegląd numeru. Winieta obudziła wspomnienia, a środek pisma je podtrzymywał. Oczywiście nie czytałem artykułów, ale zadziwiła mnie stopka, ponieważ jest w niej tylko redaktor naczelny i jego zastępca - a właściwie zastępczyni. Nazwiska powtarzają się w podpisach tekstów, ale nie dam głowy czy wszystkich. Jakby nie patrzeć, to po opadnięciu pierwszych emocji odłożyłem numer na półkę. Pierwsze wrażenie było pozytywne, ale muszę sie "przespać z problemem" i podjąć decyzję co zrobić. Korci mnie, ale po pierwszym numerze wypada mieć już kolejne. Przynajmniej kilka pod rząd, żeby można było ocenić...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: Napoleon »

Też mnie zamurowało gdy zobaczyłem pierwszy numer. Też wziąłem do ręki i też odłożyłem. Tu należy sobie zadać pytanie czemu kupowaliśmy dawne "Morza"? Dla mnie najważniejsze były przedostatnie strony. Monografie okrętów, z życia flot itp. Niekiedy jakiś artykuł ze środka dotyczący historii. Po to kupowałem "Morza" (i mam wszystkie numery chyba gdzieś od 1971 roku, prawie do końca). Czy teraz jednak będziemy z tego powodu kupować nowe "Morze"? Na pewno nie - bo informacje takie jakie kiedyś mogliśmy dostać w zasadzie tylko w "Morzu" czerpiemy z innych źródeł. Czy będziemy kupować "Morze" dla publicystyki? Powiem szczerze - chyba nie. Zostaje sentyment. Z tym, że to nowe "Morze" to jednak nie jest to stare - to tylko naśladownictwo.
Więc choć życzę takim inicjatywom wszystkiego najlepszego, nie sądzę by się utrzymało na rynku. Nie te czasy.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: Piotr S. »

Na stronach allegro znajduje się całkiem spory zasób czasopism i książek z okrętami zaskoczyły mnie ceny książek które posiadam oraz różnych czasopism, ceny od kilku złoty do kilkudziesięciu co nie, które są dość tanie i może być to sposób na uzupełnienie własnej biblioteki .https://allegro.pl/listing?string=okr%C ... g-1-2-0619
syjek
Posty: 97
Rejestracja: 2010-07-05, 14:49

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: syjek »

Witajcie

Osiemdziesiąty trzeci numer czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się w Empikach ok. 5 sierpnia.

Obrazek

Zobaczycie w nim między innymi:

- Plany modelarskie w skali 1:250 krążownika rakietowego typu "Ticonderoga" USS "NORMANDY" CG-60.
Druga część planów autorstwa Jacka Krzewińskiego.

Obrazek

- Plany modelarskie w skali 1:400 radzieckiego niszczyciela "Karl Marks"

Obrazek

- Plany modelarskie w skali 1:60 i model 3D włoskich okrętów podwodnych typu A

Obrazek

- Amerykańskie działo uniwersalne kal. 76,2 mm 3'/50 - plany i 3D model

Obrazek

- Relacja z budowy modelu lekkiego krążownika "Giuseppe Garibaldi" w skali 1:200

- Lotniskowce "Shokaku" i "Zuikaku" - monografia modelarska

- Blender - moja droga do STL cz. 4

- Malowanie brytyjskich niszczycieli typu V&W cz. 11: HMS Wolsey

Obrazek

A poza tym nowości, recenzje i inne ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru.
syjek
Posty: 97
Rejestracja: 2010-07-05, 14:49

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: syjek »

Witajcie

Osiemdziesiąty czwarty numer czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się w Empikach ok. 7 października.

Obrazek

Zobaczycie w nim między innymi:

- Plany modelarskie w skali 1:75 niszcyzciela ORP "PIORUN" wg stanu na lata 1942-1943.
Pierwsze dwa arkusze (z pięciu) planów autorstwa Jana Schmidta. Owoc dwuletniech prac, zbierania materiałów archiwalnych itp.

Obrazek

- Plany modelarskie w skali 1:500 transatlantyka RMS "Campania"

Obrazek

- Plany modelarskie w skali 1:200 i model 3D brytyjskich okrętów podwodnych typu R

Obrazek

- Brytyjska podwójna armata uniwersalna kal. 102 mm/45 kal. Mark XVI - plany i 3D model

Obrazek

- Pancernik HMS "Hood" z 1891 roku w skali 1:700

- Niemieckie krążowniki liniowe I wojny światowej - monografia modelarska

- Blender - moja droga do STL cz. 5

- Malowanie brytyjskich niszczycieli typu V&W cz. 12: HMS Wolverine, HMS Westcott

Obrazek

A poza tym nowości, recenzje i inne ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: Piotr S. »

Już trzy miesiące ma zaległości Polska na morzu czy to początek końca ? czy inne problemy ?
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: Marmik »

Kto jest autorem kolorowego rysunku (bokorysu) s/s Kielce z numeru 56 "Modelarstwa Okrętowego"?
Załączniki
kielce.jpg
kielce.jpg (21.23 KiB) Przejrzano 12041 razy
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
syjek
Posty: 97
Rejestracja: 2010-07-05, 14:49

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: syjek »

Czesiek Greszkiewicz
syjek
Posty: 97
Rejestracja: 2010-07-05, 14:49

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: syjek »

Witam

Z uwagi na zmianę ustawy o podatku VAT dla czasopism specjalistycznych (wzrost z 5% do 8%), z dniem 31 października EMPIK zmuszony jest WYCOFAĆ ze sprzedaży aktualny 84 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO, pomimo iż powinien on znajdować się w niej do grudnia.
Wiemy od dystrybutora, że numer ten z uwagi na plany PIORUNA cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.
Dlatego też radzimy pospieszyć się z zakupem tego numeru czasopisma do dnia 31 października w salonach EMPIKU.
Po tym dniu, czasopismo będzie można zakupić jedynie na naszej stronie www (po starej cenie).

Przepraszamy za zamieszanie (nie z naszej rzecz jasna winy).
syjek
Posty: 97
Rejestracja: 2010-07-05, 14:49

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: syjek »

Dwudziesty ósmy numer specjalny czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się ok. 18 listopada 2019 r.

Obrazek

Będzie on zawierał:

- Rysunki modelarskie (wkładka A1, wkładka A2) i 15 stron renderów 3D niemieckiego pancernika "SCHARNHORST" wg stanu z 1943 roku w skali 1:350 i 1:200.

Obrazek

- Plany modelarskie i model 3D amerykańskiego monitora rzecznego typu CCB z wojny wietnamskiej 1966-71 w skali 1:50.

Obrazek

- Mistrzostwa Świata klas NS NAVIGA Bank 2019

- Schnellboot typu S-38 w skali 1:35 - relacja z budowy

Obrazek

- Model kartonowy w skali 1:200 amerykańskiego okrętu podwodnego typu "Balao" USS "BAYA" SS-318.
Autorem modelu jest Bartłomiej Miazga.

Obrazek
Obrazek

Zapraszamy do lektury.
syjek
Posty: 97
Rejestracja: 2010-07-05, 14:49

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: syjek »

Witajcie

Osiemdziesiąty piąty numer czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się w Empikach ok. 9 grudnia.

Obrazek

Zobaczycie w nim między innymi:

- Plany modelarskie w skali 1:75 niszczyciela ORP "PIORUN" wg stanu na lata 1942-1943.
Trzeci i czwarty arkusz (z pięciu) planów autorstwa Jana Schmidta.

Obrazek

- Plany modelarskie w skali 1:500 transportowca wodnosamolotów HMS "Campania".

Obrazek

- Plany modelarskie w skali 1:100 i model 3D hiszpańskiego okrętu podwodnego "Peral"

Obrazek

- Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C NAVIGA Sandomierz 2019

- ORP "Kujawiak" w skali 1:700 - raport z budowy

- Pancerniki typu "King George V" - monografia modelarska cz. 1

- O fotografii i fotografowaniu modeli słów kilka cz. 1

- Malowanie brytyjskich niszczycieli typu V&W cz. 13: HMS Wallace

Obrazek

A poza tym nowości, recenzje i inne ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Nowości wydawnicze: CZASOPISMA

Post autor: Grzechu »

Dziś w EMPiKu nabyłem trzeci numer nowego Morza.
Nieważne, czy z sentymentu :-)
Republika marzeń...
ODPOWIEDZ