Muzea w Peenemunde, Stralsundzie i Barth

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

piotrs
Posty: 108
Rejestracja: 2007-07-29, 09:40
Lokalizacja: Lublin

Muzea w Peenemunde, Stralsundzie i Barth

Post autor: piotrs »

W przerwach w wylegiwaniu się na plaży w Świnoujściu chciałbym odwiedzić muzea/ekspozycje morskie/techniczne w Peenemunde, Stralsundzie, Barth i ewentualnie inne (o, których nie wiem) w okolicy.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i informacje.

W szczególności interesuje mnie kolejowy prom(ik) w Barh. Czy można wejść na pokład, czy można go oglądać jedynie "od dołu" jak na zdjęciu:
http://de.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0422233742
(?)

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Staszewski
Adam
Posty: 1745
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Muzea w Peenemunde, Stralsundzie i Barth

Post autor: Adam »

Nie wiem jak w Barth, ale podobny prom stoi też w Wolgaście. Warto obejrzeć i można na niego wejść. Trochę ciekawych jednostek cumuje też w Greifswaldzie - głównie drewniane żaglowce, ale nie tylko. Warto.
piotrs
Posty: 108
Rejestracja: 2007-07-29, 09:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Muzea w Peenemunde, Stralsundzie i Barth

Post autor: piotrs »

Dziękuję za informację.
Do Wolgast na pewno się wybiorę. Na zdjęciach satelitarnych niedaleko promu widać też jakiś (wodno-?)samolot. Samo miasteczko i port wyglądają również sympatycznie. No i zwodzony most drogowo-kolejowy.
Prom w Barth ma jednak (z mojego punku widzenia) tę przewagę, że jest wąskotorowy.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Staszewski
Adam
Posty: 1745
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Muzea w Peenemunde, Stralsundzie i Barth

Post autor: Adam »

piotrs pisze: Na zdjęciach satelitarnych niedaleko promu widać też jakiś (wodno-?)samolot.
Faktycznie coś tam widać, ale to musiała być jakaś jednorazowa historia - normalnie żadnego samolotu tam nie ma.
Trochę dalej polecam jeszcze Rostock - m.in. całkowicie zrekonstruowany betonowiec.
piotrs
Posty: 108
Rejestracja: 2007-07-29, 09:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Muzea w Peenemunde, Stralsundzie i Barth

Post autor: piotrs »

Dziękuję raz jeszcze,

Byłem, widziałem.

Prom w Wolgast bardzo fajny i sympatyczny przewodnik. W miejscu "samolotu" z wody wystają jakieś przezroczyste pionowe rury (światła?), takie
"ćóś ala podobne jak" sztuka nowoczesna,

W Barth pozwolono mi wejść na schodki przystawione do promu ale "z powodów bezpieczeństwa" na pokład już nie.

Jachty i stateczki w Grefswaldzie bardzo ładne.

Pozdrawiam,
P. Staszewski
ODPOWIEDZ