[P] relacji oraz dzienników działań bojowych

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

saper132
Posty: 17
Rejestracja: 2013-06-30, 19:36

[P] relacji oraz dzienników działań bojowych

Post autor: saper132 »

Witam kolegów gdyż jestem nowo zarejestrowany na tym forum. Jestem fanem PMW w okresie II Wojny Światowej i interesuje mnie wszelka literatura na ten temat a w szczególności różnego typu relacje itp i chciałem zapytać czy ktoś z was posiada w wersji elektronicznej jakieś relację marynarzy lub dzienniki działań bojowych z polskich okrętów. Wiem że na pewno tego typu materiały posiada MMW (Muzeum Marynarki Wojennej) i na pewno się do nich udam z tym że jedno że trudno o udostępnianie materiałów a drugie cena 4,6 zł za ksero A4 robi swoje ale pewnie w najbliższym czasie spróbuję się tam dostać. Osobiście bardzo spodobała mi się relacja marynarza z holownika ORP Kaper który stacjonował w Helu w 1939 roku. Jeśli ktoś z was posiada jakieś materiały dot. PMW byłbym ogromie zobowiązany za udostępnienie. Osobiście działam w kilku organizacjach i w najbliższym czasie mam dostać namiary na żyjącego marynarza okrętu ORP Wilia i chciałbym się do niego udać i poprosić o zrelacjonowanie jego służby na w/w okręcie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
ODPOWIEDZ