Nowości wydawnicze: Morze (ZBiAM) - w tym numery specjalne

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

robert rogoń
Posty: 55
Rejestracja: 2008-05-02, 16:46
Lokalizacja: nieopodal Gliwic

Nowości wydawnicze: Morze (ZBiAM) - w tym numery specjalne

Post autor: robert rogoń »

Pojawiło się nowe czasopismo - Morza i Okręty - http://zbiam.pl/nasze-wydawnictwa/morza-i-okrety/
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Morza i Okręty

Post autor: szafran »

redaktor naczelny Tomasz Grotnik
:)
Adam
Posty: 1737
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Morza i Okręty

Post autor: Adam »

Czyżby był to efekt ostatnich zmian w Magnum X? Zestaw czasopism w ofercie i redaktorzy naczelni jasno na to pokazują. Efektem pewnie może być koniec MSiO.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Morza i Okręty

Post autor: oskarm »

Widze, ze inicjatywa Marka Sarjusza-Wolskiego sie rozwija, bo o ile dobrze kojarze, to jego projekt po odejsciu z Polski Zbrojnej. Ciekawe ile czasopism o podobnym profilu moze sie znalesc na rynku.

Swoja droga ostatniemu numerowi nTW chyba zmiana dobrze zrobila. Wrzesniowy numer zazwyczaj byl reklamowka firm z MSPO a obecny numer tylko czesciowo dotyka targow. Artykuly dluzsze i bardziej komplementarne.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Morza i Okręty

Post autor: szafran »

Adam pisze:Czyżby był to efekt ostatnich zmian w Magnum X? Zestaw czasopism w ofercie i redaktorzy naczelni jasno na to pokazują. Efektem pewnie może być koniec MSiO.
I pomyśleć, że ostatnio MSiO miało naprawdę dobry czas (czyt. specnumery). Jak będą dobre teksty moich ulubionych i kompetentnych autorów to kupię nowe czasopismo.

Trochę rynek zaczyna być przesycony czasopismami. Za klika lat rynek zweryfikuje wszystkich.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Morza i Okręty

Post autor: crolick »

Nic mi nie wiadomo o zaangażowaniu MSW w nowe czasopismo. To po prostu stara ekipa MSiO pod nowym szyldem. A MSiO ma nowego red-nacz, więc niekoniecznie musi to być koniec tego czasopisma. Czas pokaże czy rynek udźwignie 4 czasopisma o tej samej tematyce.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Morza i Okręty

Post autor: pothkan »

szafran pisze:I pomyśleć, że ostatnio MSiO miało naprawdę dobry czas (czyt. specnumery). Jak będą dobre teksty moich ulubionych i kompetentnych autorów to kupię nowe czasopismo.
Zdaje się, że MSiO 9/2015 jeszcze będzie autorstwa dotychczasowej ekipy. Czyli pierwszy numer MiO wyjdzie równolegle do drugich WiT i LAI (swoją drogą, to ostatnie to ładne nawiązanie - w latach 1991-95 istniało już czasopismo o tym tytule).
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Morza i Okręty

Post autor: oskarm »

crolick pisze:Nic mi nie wiadomo o zaangażowaniu MSW w nowe czasopismo. To po prostu stara ekipa MSiO pod nowym szyldem. A MSiO ma nowego red-nacz, więc niekoniecznie musi to być koniec tego czasopisma. Czas pokaże czy rynek udźwignie 4 czasopisma o tej samej tematyce.
Jakies pol roku temu MSW promowal swoja nowa inicjatywe o podobnej nazwie. Byc moze sie pomylilem.
robert rogoń
Posty: 55
Rejestracja: 2008-05-02, 16:46
Lokalizacja: nieopodal Gliwic

Re: Morza i Okręty

Post autor: robert rogoń »

19 lat kupuję MSiO i teraz mam przerzucić się na Morza I Okręty? Może ktoś wtajemniczony wyjaśniłby cóż takiego się stało.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Morza i Okręty

Post autor: pothkan »

oskarm pisze:Widze, ze inicjatywa Marka Sarjusza-Wolskiego sie rozwija, bo o ile dobrze kojarze, to jego projekt po odejsciu z Polski Zbrojnej. Ciekawe ile czasopism o podobnym profilu moze sie znalesc na rynku.
To nie ma chyba nic wspólnego z ww. Przyczyn należy raczej szukać w zmianach udziałowych w Magnum-X po zabójstwie K. Zalewskiego (odłożonych w czasie, bo wiadomo - sądy mamy nierychliwe). Najwyraźniej niektórzy redaktorzy uznali, że z nowym kierownictwem im nie po drodze, i wolą pójść "na swoje".
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Morza i Okręty

Post autor: Marmik »

Czy naprawdę mamy tylu autorów by zapełnić dobrym jakościowo materiałem aż cztery pisma?
Tak czy owak nowemu periodykowi życzę sukcesów. Większy wybór na rynku zawsze cieszy czytelnika.
Mam nadzieję, że brak statków w tytule nie oznacza, że czasem nie pojawi się jakiś choćby krótki tekst o konstrukcjach cywilnych (np. o Ramformach - czytałem krótkie anglojęzyczne opracowania, ale jest pewnie sporo osób w naszym kraju, które o nich nigdy nie słyszały).
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Morza i Okręty

Post autor: tom »

Marmik pisze:Czy naprawdę mamy tylu autorów by zapełnić dobrym jakościowo materiałem aż cztery pisma?
Tak czy owak nowemu periodykowi życzę sukcesów. Większy wybór na rynku zawsze cieszy czytelnika.
Mam nadzieję, że brak statków w tytule nie oznacza, że czasem nie pojawi się jakiś choćby krótki tekst o konstrukcjach cywilnych (np. o Ramformach - czytałem krótkie anglojęzyczne opracowania, ale jest pewnie sporo osób w naszym kraju, które o nich nigdy nie słyszały).
W zapowiedzi wyżej (gdzie link) jest o tym, że o "cywilnych" też będzie i chodzi tu raczej o "kosmetykę" (tytuł musiał się nieco zmienić).
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Morza i Okręty

Post autor: pothkan »

Marmik pisze:Mam nadzieję, że brak statków w tytule nie oznacza, że czasem nie pojawi się jakiś choćby krótki tekst o konstrukcjach cywilnych (np. o Ramformach - czytałem krótkie anglojęzyczne opracowania, ale jest pewnie sporo osób w naszym kraju, które o nich nigdy nie słyszały).
Myślę, że z tym problemu nie będzie - tzn. oczywiście o ile znajdą się autorzy. Zauważ, że nawet w "OW" - mocno jednoznacznych w tytule - się czasem pojawiają teksty o polskich statkach.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Morza i Okręty

Post autor: Wicher »

Marmik pisze:Czy naprawdę mamy tylu autorów by zapełnić dobrym jakościowo materiałem aż cztery pisma?
Autorzy by się nawet znaleźli - pytanie tylko czy nowi dostaliby szansę na zaistnienie czy też każdy z naczelnych będzie ciągnął w swoją stronę sprawdzonych, znaczy tych, którzy już w trzech starszych magazynach zaistnieli.
Oczywiście też się dołączam do życzeń powodzenia i sukcesów dla nowego tytułu :)
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
maxgall
Posty: 148
Rejestracja: 2008-10-28, 08:01
Lokalizacja: Silesia

Re: Morza i Okręty

Post autor: maxgall »

Czy wiadomo już jaki będzie profil pisma? A konkretnie czy znajdą się tam również teksty o okrętach (i statkach?, bitwach?, wydarzeniach?, ciekawostkach?) historycznych (drewno i żagle).
Spis treści pierwszych numerów Wojsko i Technika oraz Lotnictwo Aviation International wskazuje na skupienie się na współczesności.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Morza i Okręty

Post autor: pothkan »

maxgall pisze:Czy wiadomo już jaki będzie profil pisma?
Raczej bez zmian. Na pewno historia nie zniknie.
maxgall pisze:Spis treści pierwszych numerów Wojsko i Technika oraz Lotnictwo Aviation International wskazuje na skupienie się na współczesności.
Podobnie jak było dotąd w nTW i Lotnictwie, gdzie przecież historii było niewiele (natomiast będzie kontynuacja TWH pod dość karkołomnym tytułem WiTH).
ODPOWIEDZ