Nowości wydawnicze: Morze (ZBiAM) - w tym numery specjalne

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Stigand
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-04, 12:42

Re: Morza i Okręty

Post autor: Stigand »

Frankiewicz pisze:Czy ktoś widział inne pisma tego wydawnictwa ???
Warto sprawdzać stronę dostaw kolportera:
http://dostawa.kolporter.com.pl/dostepne.xml

Jak widać, ukazały się „Wojsko i Technika” oraz „Lotnictwo Aviation International”. Czyli albo już są dostępne, albo najpóźniej pojawią się w kioskach i empikach w poniedziałek.
Awatar użytkownika
wottek
Posty: 129
Rejestracja: 2007-06-14, 21:53

Re: Morza i Okręty

Post autor: wottek »

Wit i LAI są dostępne w sĘpiku. Mam oba. Treścią nie różnią się o NTW i Lotnictwa, ale dla mnie szata graficzna ładniejsza;)
Robert
Posty: 214
Rejestracja: 2004-09-29, 10:09

Re: Morza i Okręty

Post autor: Robert »

A jak Tomku z MiS. Czekamy na makietę okładki i spis treści.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Morza i Okręty

Post autor: marek8 »

A ja miałem sen, że - naprawdę nie będzie ani MIO ani MSIO - oby to była tylko mara... :(
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Morza i Okręty

Post autor: Peperon »

marek8 pisze:A ja miałem sen, że - naprawdę nie będzie ani MIO ani MSIO - oby to była tylko mara... :(
Tym bardziej, że Misia nie ma ani na stronie Magnum X, ani w Empiku.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Morza i Okręty

Post autor: Grzechu »

Jest chyba też jakiś problem z dystrybucją nowych tytułów.
W moim EMPiKu WiT pojawił się dopiero wczoraj, a LAI póki co nie ma w ogóle (...i tak nie kupuję...).

Ja osobiście będę miał chyba problem z wyborem między nTW a WiT - o ile nTW kupowałem dotąd regularnie (żeby być "na czasie" i "w kontekście"), to kupowanie dwóch pism o niemal identycznym lub wręcz identycznym profilu będzie mijało się z celem. Oczywiście trzeba będzie chwilkę poczekać i ocenić, które będzie bardziej mi odpowiadało.
MSiO oraz MiO prawdopodobnie będę kupował oba, o ile któreś z nich (oby nie oba! - jak "wieszczy" Peperon wyżej) nie obniży poziomu do dennego...
A jak będzie z THW i jej odpowiednikiem, to jeszcze zobaczymy.
Republika marzeń...
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Morza i Okręty

Post autor: tom »

Grzechu pisze:MSiO oraz MiO prawdopodobnie będę kupował oba, o ile któreś z nich (oby nie oba! - jak "wieszczy" Peperon wyżej) nie obniży poziomu do dennego...
A jak będzie z THW i jej odpowiednikiem, to jeszcze zobaczymy.
Zaczynacie już fantazjować Panowie. Odnośnie poziomu - wiemy kto będzie redagował MiO, a znając ich wiadomo, że nie przyjmą "byle czego". A jeśli i autorzy będą dla nich pisać ci sami, znani i doświadczeni, to musiałaby ich porazić "zbiorowa amnezja", by poziom spadł. To raczej nam nie grozi, odwrotnie - ich doświadczenie z każdym rokiem rośnie, nie maleje.
Okażcie jeszcze odrobinkę cierpliwości :D .
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Morza i Okręty

Post autor: marek8 »

Chyba nie do końca na tej płaszczyźnie jest ewentualny problem. Nikt nie kwestionuje umiejętności pisania przez autorów - raczej ich zdolność do "zwielokrotnienia" wysiłków co w sytuacji gdy pisało się 2-3 artykuły na miesiąc a teraz pisze się ich 10 może bardzo konkretnie przełożyc się na ich formę i treść. Zdaje się, że mieliśmy widoczny tego przykład w Okretach nieprawdaż? Owszem istnieją "nowe kadry" ale póki co niestety sporo ich publikacji niejako uwiązanych jest w naszej krajowej odmianie pentametru daktylicznego czyli polonistycznej rozprawki (z godnym tegoż miana badaniem czy doborem faktów) ;) a na tym długo nie pojedzie żadne pismo...
Zwyczjnie nie wierzę, że obydwa pisma będą w stanie zapewnić poziom całych numerów taki jak ostatnie numery MSIO - to co jest realne to pojedyńcze artykuły na tym poziomie a to z kolei może część dawnych nabywców skierowac po prostu na rosyjskie serwery :cry: Skutek moim zdaniem taki, że obydwa pisma będą miały problemy... Niestety o czym przekonała się konkurencja pisma hobbystycznego nie sposób "zaimprowizować" do tego trzeba zespołu lub pewnych zasad współpracy...
Ja jako stary czeytelnik MSIO bardzo chcę aby ta stara ekipa wydawała dalej pod dowolną nazwą - problem w tym, że coś niecoś wiedząc o branży obawiam się, że to może nie być wcale takie proste jak się na początku wydawało twórcom nowej inicjatywy. Ale mimo to Życzę powodzenia i oby się sen nie sprawdził jednak :diabel:
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Morza i Okręty

Post autor: tom »

No to poczekajmy na start MiO - a "koszmary" na razie wsadźmy "pod poduchę" :) .
Frankiewicz
Posty: 33
Rejestracja: 2007-09-22, 13:16

Re: Morza i Okręty

Post autor: Frankiewicz »

Na seronie wydawnictwa okładka już jest.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Morza i Okręty

Post autor: Peperon »

Frankiewicz pisze:Na seronie wydawnictwa okładka już jest.
A na niej spory rozrzut czasowy tematów. Szkoda, że nie ma spisu treści.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Morza i Okręty

Post autor: dessire_62 »

Frankiewicz pisze:Na seronie wydawnictwa okładka już jest.
No to trzeba ja pokazać.
Jakoś nie powala, ale przyzwyczaimy się. :gazeta:
Załączniki
morza-nr1-hd-701x1024.jpg
morza-nr1-hd-701x1024.jpg (224.88 KiB) Przejrzano 10948 razy
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Morza i Okręty

Post autor: pothkan »

Nie ma jeszcze indeksu i ISSN, więc to robocza. Pewnie kilka zajawek zawartości jeszcze będzie na ostatecznej (zaczynając od Kormorana, w końcu jest na okładce).
maxgall
Posty: 148
Rejestracja: 2008-10-28, 08:01
Lokalizacja: Silesia

Re: Morza i Okręty

Post autor: maxgall »

dessire_62 pisze:
Frankiewicz pisze:Na seronie wydawnictwa okładka już jest.
No to trzeba ja pokazać.
Jakoś nie powala, ale przyzwyczaimy się. :gazeta:
Za to okładka WiT Historia niczego sobie :)

http://zbiam.pl/wojsko-i-technika-historia-12015/

poydr
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Morza i Okręty

Post autor: Miner »

A mi podobają się obie okładki i mam nadzieję, że w środku nie będzie gorzej. :D

Jako że są to okładki robocze, to wydaje mi się, że na okładce MiO powinno być "...znanym okrętem szwedzkim za granicą", a "zajawki" artykułów na okładce WiTH są ...takie same.
Ostatnio zmieniony 2015-09-21, 09:12 przez Miner, łącznie zmieniany 1 raz.
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Morza i Okręty

Post autor: tom »

Miner - no i masz co chciałeś (o PMW jest) ;) .
ODPOWIEDZ