Panowie, co jest z tą stroną ORŁA?...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Stary_Wraq

Panowie, co jest z tą stroną ORŁA?...

Post autor: Stary_Wraq »

...czyli www.orzel.one.pl? Czy tak zwana Góra musi w tym cholernym grajdołku wszystko tłamsić? Mało brakuje, a zniknie z Sieci wspaniała strona o najsławniejszym okręcie podwodnym świata II wojny. Ratunku! Pomocy!!!
Trudno mi tu od zewnątrz opowiadać, ale znów chyba Towarzystwo spod znaku ORŁA komuś weszło w drogę. Po raz kolejny okazuje się, że my nie umiemy, siedząc już gdzieś wysoko "u góry" czy "na stołku", doceniać wagi tego, co robią autentyczni pasjonaci. A chodzi przecież o dopisanie ostatniego rozdziału do historii najsławniejszego okrętu PMW.

Przy czym owa Historia jest własnością nas wszystkich i nikt, choćby z samej "góry", nie powinien torpedować fajnych inicjatyw. Zmitrężyliśmy, jako Naród i kraj, trochę czasu, nie potrafiąc (a może nie chcąc?) rozwikłać do końca zagadki, która jakieś rozwiązanie musi mieć: osiemdziesięcioaprometrowy okręt podwodny nie rozpłynął się przecież w powietrzu i gdzieś na dnie leży jego wrak. Im dłużej się zwleka z zamknięciem całej tej sprawy, tym "różnistsze" [!] myśli do głów przychodzą: "może oni tam coś wiedzą i nie chcą powiedzieć? Może coś tam poszło nie tak?" Wydaje się, że pora wyjaśnić, co kto wie, i co (jeśli coś) poszło "nie tak". A póki co - ratujmy stronę ORŁA!!!
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Ale o co dokładnie chodzi ??
W M Wachniewski
Posty: 181
Rejestracja: 2005-01-07, 13:05

Chodzi o... zresztą zaraz!

Post autor: W M Wachniewski »

Chodzi dokładnie o to:

Cytat z mojego prywatnego konta pocztowego:

ZAMYKAMY SERWER i STRONĘ

Nie jest to żart. Zostaję zmuszony do zamknięcia serwerka i strony www.orzel.one.pl. Dotychczasowe miejsce zmienia właściciela i żąda od serwerka odpłatności. Ponieważ jest to moj prywatny serwer, a nie Stowarzyszenia, to i nie mam pieniędzy na utrzymanie go (chodzi o opłate za stały IP i prąd, no i 0,4 m2 podłogi). Mam czas do 30 listopada.
Dlatego zwracam sie do Was wszystkich. Jeżeli nie jest Wam obojętna sprawa informowania ludzi o istnieniu Orła, pomóżcie mi. Może znacie miejsce gdzie możnabyło by umieścić serwerek, chodzi o kawałek miejsca, końcówkę z netem i prądem. Czekam też na ofertę od nowego właściciela łączy. Może tam pozostanę, ale prosiłbym o minimalne wsparcie finansowe na serwerek. Jeżeli bedzie wiedzieł wiecej szczegółów to bede Was informował.

Narazie pozostaje nam patrzeć jak umykają nam cyferki z licznika po prawej stronie.

Pozdrawiam
Administrator Strony


Nie pozwólmy na to!... Wasz Wraq (który też zatonie razem z tym ORŁEM!)
Oddycham z ulgą, że to nie ta Góra i że tu nie jest jeszcze tak strasznie, ale co z tego - przecież będzie szkoda.
Secretary to Mr Davy Jones
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

No, trochę to smutne, ale czy nie pomyślałeś np. o darmowej stronie na republice.
Jaka jest całkowita objętość Twojej strony? Pewnie nie przekracza 4MB, a z tym można już mieć konto właśnie na serwerze republiki
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Grom

Post autor: Grom »

RyszardL pisze:No, trochę to smutne, ale czy nie pomyślałeś np. o darmowej stronie na republice.
Jaka jest całkowita objętość Twojej strony? Pewnie nie przekracza 4MB, a z tym można już mieć konto właśnie na serwerze republiki
Ryszard
Strona www.orzel.one.pl wymaga miejsca na komercjalnym serwerze. Republika z Onetu nie daje możliwości rejestrowania domen oraz obsługi bazy danych MySQL, na której opiera się ten serwis. Z tych względów hosting odpada. Sam staram się prowadzić serwis internetowy w miarę wolnego czasu, ktorego mi brak. Wiadomo dom, kobita itd itp.
Jednakże pomyślałem, że mogę pomóc w tej sprawie i zaproponowałem adminowi serwisu Orła, że ze swojej kieszeni wyłożę za hosting na najbliższy rok. Moja strona jest hostowana przez serwis www.avx.pl , i nie mam z nią żadnych problemów. Serwery pracują szybko, ładnie się wczytuje i nigdy jeszcze nie padło im się. Pisałem do admina strony Orła przez gadu, ale jak do tej pory nie odpowiedział mi. Tak więc jeśli ktoś z Was ma z nim jakiś kontakt poza siecią to bardzo proszę o powiadomienie go, że jest jeden taki, który z chęcią pomoże. Oszczędzi mu to przede wszystkim kłopotów z utrzymywaniem serwera chodzącego 24 na dobę tak by strona była dostępna w internecie. Oszczędzi problemu z alokacją, oraz rachunkami za internet i prąd.
ODPOWIEDZ