Dokumenty z ORP Orzeł do kupienia!!!

Moderatorzy: crolick, Marmik

Grom

Post autor: Grom »

jest już w posiadaniu jednego seawolfa
Możesz więcej ? Coście tam dostali ? Gotlanda ? U-212 ? Czy może jakąś mini 688 :D
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Ale jedna rzecz jest na pewno do zrobienia!

Sympozjum (i teraz ta nazwa będzie miała sens) na temat tych dokumentow i może innych dot Orła...
Awatar użytkownika
POLISHSUB
Posty: 40
Rejestracja: 2005-11-10, 23:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: POLISHSUB »

Nic nie powiem. Dowiecie się sami za...no piwiedzmy 150lat. :lol:

I tak dobrze ze KOBBENy dostaliśmy. Gdyby nie one Foxtroty pewnie dalejby pływały, hehe
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

W końcu, kto kupił i za ile.
Komu należałoby wpłacić deklarowaną część kosztów? ;)
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Grom

Post autor: Grom »

POLISHSUB pisze:Nic nie powiem.
Już nie bądź taki tajemniczy. Może jakiś malutki news'ik przez PM, a ja będe :x
RyszardL pisze:Komu należałoby wpłacić deklarowaną część kosztów?
Porozmawiamy jeszcze o tym.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Grom pisze:
POLISHSUB pisze:Nic nie powiem.
Już nie bądź taki tajemniczy. Może jakiś malutki news'ik przez PM, a ja będe :x
RyszardL pisze:Komu należałoby wpłacić deklarowaną część kosztów?
Porozmawiamy jeszcze o tym.

W porządku, jakby co to prześlij jakieś namiary.
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Grom

Post autor: Grom »

Panowie.
Sprzedający odpwoeidział na moją wiadomość i propozycję spotkania w celu zapłacenia za dokumenty. Jedziemy w niedzielę 13.11.2005.
mibas

Post autor: mibas »

Panowie, moje gratulacje za doprowadzenie sprawy do końca :-)
Gość

Post autor: Gość »

:spoko:

Po trzykroć :spoko:

Bardzo zbudowany tą akcją
Kanapon
Awatar użytkownika
sian
Posty: 36
Rejestracja: 2005-04-11, 22:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jesteście wielcy!

Post autor: sian »

Jesteście wielcy Panowie! :spoko:

Jestem naprawdę zbudowany Waszymi działaniami. Ja niestety od pewnego czasu nie śledziłem FOW i dowiedziałem się od Groma o sprawie już po wygranej aukcji - więc nie pomogłem. Następnym razem. ;]

Brak mi słów - podziwiam i dziękuję Wam.
Uściski jak pociski
Sian
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

POLISHSUB pisze:Gwarantuję wszystkim, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu wizytę na op. -Kilo?? nie ma sprawy.......... a tak miedzy nami "forumowcami" to MW jest już w posiadaniu jednego seawolfa (zminiaturyzowanego) ale o tym szaaa.......don't tell a soul!! wiadomo! super scisle tajne :P

Szkoda tylko że Kłototowski nie dożył tej chwili. Byłby bardzo szczęśliwy widząc zapalczywość i oddanie sprawie przez osoby w większości nie związane z op.
O takiego?!
Obrazek
:P

Pozdrawiam,
crolick

PS. To tylko taki malutki żarcik. Proszę się nie obrażać, mam dziś taki trochę wisielczy humor patrząc na zdjęcia złomowanej Warszawy...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

edit
Ostatnio zmieniony 2005-11-14, 12:59 przez fdt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Grom pisze:
POLISHSUB pisze:Swoją drogą uważam iż MMW należy się nagana za bierną w tej materii postawę. W moim mniemaniu dla nich cała sprawa została podana na srebrnej tacy. Jedyne co muszą teraz zrobić to zwrócić koszta.
Czy ktoś ich będzie prosił o zwrot piniędzy ? Bo ja nie mam zamiaru prosić o nic.
Pozwolę sobie wyłuszczyć w powyższym kontekście moja osobiste zdanie na w.w. kwestię.

Moim zdaniem jest rzeczą słuszną, aby koszt zakupu (nie ma tu mowy o jakiejś marży czy "kosztach manipulacyjnych") ostatecznie wzięło na siebie Muzeum Marynarki Wojennej. Jestem zdania, że koledze GROMOWI należy się wdzięczność i chwała za wzięcie na swoją kieszeń ryzyka zakupu tych dokumentów, jednakże wcale nie musi to znaczyć, że na tę wdzięczność zasługiwac może wyłącznie jako darczyńca. Grom nie jest bogatym polonusem, dla którego wyjąć z kieszeni 300 funciaków na szlachetny i patriotyczny cel to błahostka... Grom pracuje i zarabia pieniądze .... ale nie aż tak duże aby taki wydatek nie uderzył go po kiszeni (skąd to wiem? ... no wiem).

W czasie naszej "Operacji Orzeł" ujawniły się najlepsze cechy wielu naszych załogantów, ale też wykrystalizował się pewien całkiem sprawny i moim zdaniem pożyteczny mechanizm postępowania w podobnych sprawach na przyszłość. Instytucje państwowe (o czym już pisałem) nie mogą z przyczyn prawno formalnych zakupować przedmiotów o wartości historycznej w trybie aukcji internetowej... i kropka. Nie znaczy to, że instytucje te nie mają na takie cele środków... znaczy to tylko tyle, że nie mogą ich wydać w taki sposób. Najcenniejszą rzeczą w naszej akcji było nie to, że udało nam się zebrać pieniądze na zakup dokumentów dla "biednego" muzeum, którego nie stać na zakup, ale to, że zrobiliśmy coś czego muzeum NIE WOLNO robić choć chciało i mogło (finansowo).

Drogi Gromie, jeżeli dalej jesteś przekonany o słuszności swojego postanowienia podarowania dokumentów MMW, to twoje prawo... Ty to kupiłeś za własne pieniądze, ty podjąłeś ryzyko, twoja jest chwała... Nie mam prawa nic ci nakazywać ani żądać (do czego się zobowiązałem pisząc zasady "akcji Orzeł"). Wszystko co mi wolno to prosić cię o ponowne rozważenie twej decyzji. Dlaczego? Oto jak ja to widzę:

1. Kupiłeś te dokumenty i wydałeś na nie dużo pieniędzy (nawet na warunki UK)... czy będziesz skłonny zrobić to jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz, gdy pojawią się na ebayu inne równie cenne lub cenniejsze rzeczy? Ile pieniędzy możesz wydawać z własnej kieszeni na szlachetne cele? Nie musisz jeść? Jeżeli za jakiś czas (może już jutro) pojawi się kolejna taka okazja, albo i dwie naraz czy bedzie cię stać żeby ponownie wydawać swoje pieniądze? Byłoby nierozsądne narażać cię na kolejne takie wydatki, a byłoby fajnie mieć możliwość zrobienia czegoś z sensem również i w przyszłości (stare pokolenie darczyńców już wymarło i coraz więcej takich rzeczy może ujawniac się na ebayu). Taki system nie może funkcjonowac w oparciu o metodę "Grom to kupi"... bo Grom nie drukuje pieniędzy i nie ma szybów naftowych w Teksasie... a w końcu nawet szlachetnemu Gromowi, taka sytuacja może dopiec...

2. Rozmawiałem przed chwila z kmdr Kudelą i ponowil on swoją ofertę pomimo, że powiedziałem mu to twojej decyzji darowania tych dokumentów MMW. Równiez dla niego cenniejsze jest mieć dobry kontakt i zaufany "kanał" załatwiania takich spraw "ku chwale ojczyzny i historii" niz jednorazowo "zaoszczędzić" parę złotych...

Gromie, należy ci się chwała i wdzięczność oraz pieniądze... ja nie widzę tu żadnej sprzeczności ani zgrzytu... Nie musiałeś tego robić a zrobiłeś, nie chcesz na tym zarobić, pociłeś się z nerwów i zrobiłeś to co należało zrobić bo tak zdecydowałeś nie oglądając się na innych, którzy mogli zrobić to samo ale nie zrobili. Jesteś wielki a zgoda na zwrot kosztów nie uczyni Cię mniejszym.

Takie jest moje osobiste zdanie i goraco namawiam Cię do tego abyś jeszcze raz rozważył ofertę MMW i kmdra Kudeli.

PS: W sprawie szczegółów technicznych zwrotu pieniędzy info na PM.

pozdrawiam

fdt
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

moim zdaniem Muzeum powinno rekompensowac ten wydatek.
i kropka.Te pieniadze i tak wyda w najbardziej pozyteczny sposob
.A w gablotce napisac kto dokonal tego zakupu na rzecz muzeum.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

fdt pisze:
Grom pisze:(...)
(...)
Jesteś wielki a zgoda na zwrot kosztów nie uczyni Cię mniejszym.
AMEN!
Awatar użytkownika
POLISHSUB
Posty: 40
Rejestracja: 2005-11-10, 23:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: POLISHSUB »

Chciałem uprzejmie poinformować zebranych (aktywnie uczestniczących) w sprawie o kryptonimie „ORZEŁ” iż zostałem poinformowany przez Kmdr Kanie, byłego dowódcę dywizjonu okrętów podwodnych o zaproszeniu jednej osoby- przedstawiciela, na walne forum Bractwa Okrętów Podwodnych w celu zreferowania historii tego zdarzenia, które doprowadziło do odzyskania jakże cennych dokumentów. Uważam że najzasadniej byłoby gdyby zechciał nas odwiedzić GROM (spotkanie ma być w grudniu) gdyż z mojego punktu widzenia jego zasługi są, jakby, największe. Ponadto wszyscy chętni są mile widziani i absolutnie zaproszeni. Ja ze swej strony, korzystając z okazji zapraszam na „wycieczki” po naszych „żelazkach”.
Dodatkowo dostałem „namaszczenie” i „błogosławieństwo” w sprawie, wcześniej wspomnianego, przeze mnie artykułu w Banderze. Zostałem wytypowany do jego napisania. Ze względu na fakt iż nie znam nikogo z szanownych kolegów –osobiście- jest wysoce wskazane abym otrzymał informacje z nazwiskami. Piszę o tym na forum gdyż chciałbym aby ktoś zajmujący się tą sprawą od początku i ją „pilotował” zechciał z własnego punktu widzenia przesłać obraz zdarzeń.
ODPOWIEDZ