Weterani akcji pod ebayem - Zaproszenie

Moderatorzy: crolick, Marmik

Grom

Weterani akcji pod ebayem - Zaproszenie

Post autor: Grom »

Oto co otrzymałem w wieczornej poczcie e-mail od naszego kolegi Polishsub:

W następną sobotę tj. 26go odbędzie się walne zgromadzenie Bractwa Okrętów Podwodnych na które otrzymaliśmy już zaproszenie (złożone na moje ręce).
Z punktu widzenia osiągnięcia jest to spotkanie o tyle ważne co korzystne.
Mamy być "Gośćmi honorowymi" co osobiście uważam za zaszczyt zważywszy na fakt iż całe spotkanie uświetnią swoją obecnością weterani -podwodniacy.
Mielibyśmy przygotować krótkie wystąpienie opisujące drogę zdobywania dokumentów oraz krótki opis zawartości tychże dokumentów.
Byłaby to idealna okazja dla znacznej większości FOW do pozyskania kontaktów, które mogą się w przyszłości mogą być pomocne.
Byłaby to też okazja do zrobienia grupowego zdjęcia które byłoby idealnym dodatkiem do artykułu i jak już wcześniej zapowiadałem dla znacznej większości FOW nadarzałaby się okazja zwiedzenia naszych "żelazek"

P.S.
Panowie ja nie mogę się stawić choc z największą przyjemnością bym poleciał, termin jest ... sami widzicie zresztą ile czasu zostało. Bardzo proszę byście szanowni koledzy podeszli do sprawy poważnie.

Jest jeszcze jedna sprawa. Czy może ktoś kupic dzisiejszy Dziennik Bałtycki i zeskanować artykuł "W pościgu za Orłem" ?
www.orzel.one.pl
Posty: 20
Rejestracja: 2005-11-09, 20:25
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: www.orzel.one.pl »

Już czytam ten artykuł a zaraz bedzie do pobrania z poniższej lokalizacji. Plik bedzie w formacje pdf.

Mam nadzieje ze fdt przujedzie i zda relacje na tym spotkaniu. ja bede z aparatem i bede robic zdjęcia. Zobaczymy co z tego wyjdzie

A o to miniatura:
Obrazek
A tu do pobrania w wersji PDF we strony www.orzel.one.pl:
ARTYKUŁ
Orzeł i OffRoad to jest to co trzyma mnie przy życiu
Tomson

GRATULACJE

Post autor: Tomson »

Gratulacje wam chłopaki sorry panowie za tak wspaniała akcje nomen omen akcja Orła ppodczas ucieczki z Tallina.szczarze gratuluje i jestem wprost dumny ze tacy my potrafimy byc Polacy.Jak jest mozliwosc zobaczenia skanów tych dokumentów .a przynajmniej ich fragmentów to byłbym bardzo zobowiązany .Podaje adres: tombryg@poczta.onet.pl of.mech.IIkl.Tomson
kazik
Posty: 2
Rejestracja: 2005-11-18, 14:42
Kontakt:

Post autor: kazik »

Gratulacje oraz wyrazy szacunku za sprawną i skuteczną akcję!!!
To pocieszające że grupa pasjonatów bez wsparcia państwowych instytucji zdołała pozyskać tak cenne materiały dla muzeum. Wasze bezinteresowne poświęcenie zasługuję na pochwałę!

Kazik Niecikowski
Pomorskie Forum Eksploracyjne
karolk

Post autor: karolk »

Kazik nie obrażaj się, ale powiedz, co to jest
wsparcie państwowych instytucji
, bo ja nie spotkałem się z tem... :wink:
kazik
Posty: 2
Rejestracja: 2005-11-18, 14:42
Kontakt:

Post autor: kazik »

hah. Nie wiedziałem jak to ładne słowa ubrać :wink:
Jeszcze wiele lat minie nim różnego rodzaju muzea zainteresują się tym, co się dzieje na internetowych aukcjach. Nie mówię o MMW w Gdyni, ale ogólnie o całej obecnie panującej sytuacji w polskich muzeach.
Tu prawdziwi pasjonaci mają duże pole do popisu.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Nie chcę zrobić komuś przykrości, ale ten artykuł to troszkę taki kulawy. FDT nie mogłeś tej pani dać gotowego tekstu? ;)
Grom

Post autor: Grom »

MiKo pisze:Nie chcę zrobić komuś przykrości, ale ten artykuł to troszkę taki kulawy. FDT nie mogłeś tej pani dać gotowego tekstu? ;)
fdt i ja podesłaliśmy Pani poprawki. Niestety już bylo za późno bo tekst poszedł. Miko najważniejsze są intencje. 8)

Panowie czy ktoś się tam wybiera ? Jeśli tak naprawde proszę o kontakt przez PM lub maila trzeba wymienić adresy i telefony, żeby całość zgrać.

Właśnie zwiozłem nowy skaner do domu. Zaczynam syzyfową pracę
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

Dlaczego dopiero w dzisiejszym artykule w Dzienniku zauważyłem tę akcję? Nie wiem, jak to się stało, że to przeoczyłem. Tak mógłbym jakimś groszem wspomóc, a teraz już pewnie po wszystkim.
Grom

Post autor: Grom »

Toff pisze:Dlaczego dopiero w dzisiejszym artykule w Dzienniku zauważyłem tę akcję? Nie wiem, jak to się stało, że to przeoczyłem.
Odpowiedź jest bardzo prosta.
Zwyczajnie tutaj nie zaglądasz ;) lub robisz to nie za często ;)
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

Zaglądam dopiero od niedawna i fakt, nie za często.

Czy te dokumenty będą może opublikowane (kiedyś, w przyszłości) w formie jakiejś broszury?
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Toff pisze:Zaglądam dopiero od niedawna i fakt, nie za często.

Czy te dokumenty będą może opublikowane (kiedyś, w przyszłości) w formie jakiejś broszury?
Właśnie zbieramy grupę, która podoła temu zadaniu.
Zapraszamy
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Re: Weterani akcji pod ebayem - Zaproszenie

Post autor: fdt »

Grom pisze: Panowie ja nie mogę się stawić choc z największą przyjemnością bym poleciał, termin jest ... sami widzicie zresztą ile czasu zostało. Bardzo proszę byście szanowni koledzy podeszli do sprawy poważnie.
Ja zgłaszam chęć przyjazdu. Czy można prosic o troche więcej danych? Gdzie? O której godzinie no i jak wygląda program naszego spotkania. A z ta wizytą na "żelazkach" to serio?
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Ja powiem tak:

1. GRATULACJE!!!
Logistycznie akcja była na świetnym poziomie - sądząc tak z topicu na Forum jak i z opisu akcji "pozaforumowej" ekipa licytacyjna miała doskonale działający wywiad, odpowiednie zaplecze materiałowe i bezbłędną łączność. Do tego możliwość wykonywania uderzeń "z marszu" => nie mogło się nie udać.

2. Mam jakieś takie wrażenie (bardzo pozytywne zresztą), że ostatnio takie właśnie akcje bardzo łądnie wychodzą polskim miłośnikom historii - najpierw głośna sprawa nabycia nieznanego zdjęcia Jastrzębia (dzięki której wypłynęły też kolejne zdjęcia, na fali popularności tematu), teraz błyskawiczna akcja z dokumentami z "Orła"... czyli jak trzeba, to potrafimy zorganzować coś takiego, ze mucha nie siada. A jeszcze te dwa TKS-y odbudowywane... no to w ogóle widać, ze nagle nasza historia odżywa. Piękne.

3. I prawdę mówiąc nie widzę żadnych słabych punktow - poza oczywiście możliwością (do końca nieprzewidywalną) przebicia "oferty FOW" - ale temat, jak się wydaje, byl interesujący głównie dla pasjonatów - Polaków (bądź z Polską związanych), a dzięki błyskawicznej akcji prewencyjnej udało się wyeliminować potencjalnie rujnującą polsko-polską konkurencję.

Podsumowując:
chłopaki, spisaliście się na medal!
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Grom

Re: Weterani akcji pod ebayem - Zaproszenie

Post autor: Grom »

fdt pisze:
Grom pisze: Panowie ja nie mogę się stawić choc z największą przyjemnością bym poleciał, termin jest ... sami widzicie zresztą ile czasu zostało. Bardzo proszę byście szanowni koledzy podeszli do sprawy poważnie.
Ja zgłaszam chęć przyjazdu. Czy można prosic o troche więcej danych? Gdzie? O której godzinie no i jak wygląda program naszego spotkania. A z ta wizytą na "żelazkach" to serio?
Kol POLISHSUB zna szczególy jak i co. Wiem tyle, że obecni mają być komabatnci z op, oraz to, że zaproszenie złożone na ręce Kol.Polishsuba jest oficjalne, a FOW ma być gośćmi honorowymi O szczególach typu godziny itd, itp nie rozmawialiśmy jako, że najpierw musimy wiedzieć czy ktokolwiek chciałby uczestniczyć w takim spotkaniu. Wyciekcza po "żelazkach" (rozumiem, że chodzi o okręty) ma bytć właśnie dla tych, którzy przyjadą na spotkanie w siedzibie BOP. Dowiem się szczegółów i napiszę jak i co. Choć mam nadzieję, że kol POLISHSUB odezwie się pierwszy i opowie o szczegółach. Jak narazie wiem, że chce tam pójść Marcin (admin strony Orła), Thomsen pojedzie z Wawy, Diabeł prawdopodobnie. Namawiam RadBilcza, Fdt jak widać wyżej. Oprócz Fdt i Diabła, któryu czasem tutaj pisuje nie znacie tych osób. Są to ludzie, którzy bezpośrednio mieli wpływ na licytację, jak również oferowali pomoc finansową.

Tak więc Panowie decydujcie się. Ja uważam, że warto. Sam z największa chęcią pojechałbym, ale termin jest za wczesny.
Awatar użytkownika
POLISHSUB
Posty: 40
Rejestracja: 2005-11-10, 23:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: POLISHSUB »

Spotkanie odbędzie się 26 listopada tj sobota o godz, 10.00 w Klubie garnizonowym Gdynia Oksywie, sala nr 7 (koło kina GROM ;) )
Zgodnie z przekazaną mi informacją przez kmdr GERIGKa sekretarza BOP poproszono Nas o małą prelekcję opisującą historię zdobycia dokumentów najlepiej popartą dowodami w postaci skanów (tu ukłon do Grom'a). Ja w swojej skromnej osobie jestem tak dalece niezasłużony w tej materii jak to tylko będzie możliwe wiec uważam iż zaszczyt honorowego wystąpienia powinien przejąć fdt. Na tym spotkaniu będą robione zdjęcia do artykułu w Banderze. Tu pozwolę sobie na dygresję. Artykuł będzie pisany przez profesjonalnego publicystę. Naczelny Bandery jak zobaczył artykół w dzienniku stwierdził że w Banderze coś takiego nie przejdzie. Nadmieniam jednocześnie że w artykule pojawią sie NAZWISKA a nie nick'i. Mam nadzieję że nikomu to nie przeszkadza.
Spotkanie proponuję przed kinem grom no godzinę około 9.20. Po wystąpieniu wszyscy są zaproszeni na zwiedzanie naszych op!! Panowie- można robić zdjęcia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt ze mną pod tel 888-643-449
pozdrawiam wszystkich a w szczególności tych którzy odważą się przyjechać :lol:

ps
proszę o potwierdzanie przybycia na PM. (nazwisko i imię wysoce wskazane)

POLISHSUB
ODPOWIEDZ