Sprawy organizacyjne dyskusji.

Moderatorzy: crolick, Marmik

karolk

Post autor: karolk »

Czy dostep do dyskusji powinien być zupełnie otwarty? Jeżeli ktos np. nosi sie z myślą o napisaniu czegoś (pracy magsterskiej, doktorskiej, artykulu czy książki) to może nie chcieć, aby ktos postronny "zakosił" mu jego wnioski, przemyślenia czy materiały...

.......jakieś inne sugestie?
jak jest taka obawa, to lepiej nic nie mówić, dla mnie istotą tego forum jest swoboda wypowiedzi dla każdego, czy to komandor Tarkin, czy baniol Karol, a jeżeli ktoś pisze pracę naukową, to ma pełne prawo zacytować tutejsze dyskusje, jako materiał i podążać czyjąś myślą, jeśli tak uważa, porszę o nie podważanie podstawowego prawa badacza do badań! :wink:
Grom

Post autor: Grom »

Chciałem napisać małą prośbę do Szanownych Dyskutantów. Proszę o ścisłe przestrzeganie tematu ponieważ zrobił się bałagan. Wątki o KMW można znaleźć od topiców o Kłoczkowskim, aż po Działania Niemców w 1939. To forum nie ma możliwości łączenia topiców, można je tylko dzielić, ale nie chcę byśmy mieli 10 tematów o działaniach KMW bo nam się to wszystko rozmydla. Apeluję zwłaszcza do uparciuchów, którzy mimo moich próśb w tematach dalej piszą wprowadzając bałagan. Nie chcę usuwać postów by nikogo nie urazić, ale chyba przedwiosenne porządki trzeba będzie w końcu zrobić.
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Apel do P.T. moderatorów: Macie możliwość przenoszenia postów do odpowiednich tematów. Jest to pracochłonne (moderatorzy mają przywileje, których nie powinniśmy im odbierać, np. usuwanie postów ale też i obowiązki), ale w rezultacie dyskusja będzie klarowna. Osobom, które źle lokują posty można za pierwszym razem dać żółtą kartkę (ostrzeżenie), a potem usuwać ich posty.
JB
Grom

Post autor: Grom »

Możliwość moderowania pozwala na:
zamknięcie tematu
przesunięcie tematu
usunięcie tematu
podzielenie tematu

Mogę podzielić temat i wydzielić posty niezwiązane, ale to wymaga stworzenia nowego tematu. Nie mogę ich dołączyć do już istniejącego tematu. Dlatego właśnie prosiłem o to by ściśle trzymać się tematu dyskusji.
Awatar użytkownika
Darth Stalin
Posty: 1200
Rejestracja: 2005-01-23, 23:35
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darth Stalin »

Grom, to skoro tak, to może lepiej (chociaż uciążliwiej) zrobić tak:

kopiujesz tekst z postu "w złym topicu" i wklejasz go do swojego postu, nazwijmy go "moderatorskiego" w topicu właściwym, jako "cytuj"; najlepiej zrobic tak od razu ze wszystkimi postami błednymi jednej osoby. Wtedy masz całą treśc oznaczoną jako "xxx napisał" we właściwym topicu.
Tak robisz po kolei ze wszystkimi, co postowali w złych miejscach.
Następnie błedne posty wycinaz, w ten sposób zachowując ich merytoryczna treść i jednocześnie utrzymując porządek organizacyjny.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Owszem - to był Towarzysz Stalin... i na niego nie znaleźli rozwiązania...
Grom

Post autor: Grom »

Chciałem oficjalnie podziękować Miko za usłuchanie mojej prośby i pozbawienie mnie moderacji działu.

Oficjalnie też podziękować użytkownikom za dyskusje w dziale ORP Orzeł.
radar
Posty: 427
Rejestracja: 2004-01-13, 15:29

Post autor: radar »

FDT
Panowie, umówmy się, że od tej chwili przestajemy wrzucać sobie kawałki w stylu, jestes tendencyjny, przymykasz oko, masz wybiorcze oko itp... Wycieczki ad personam raczej hamuja niz popychają dyskusje w sferze merytorycznej. Jeżeli ktos czegos nie zauważył, przeoczył lub nie zrozumial to wystarczy pomóc koledze znaleźć fragment, ktorego nie zauważył, wskazać źródło, przedstawic i opisać swoje rozumienie jakiejs okoliczności itp. Naprawde unikajmy tez emotikonów... emocje to ostatnia rzecz która dobrze robi dyskusji. Dążmy też do stanu kiedy wszyscy dyskutanci mają te same dane. Unikajmy powoływania sie w sposób autorytatywny lub nie dający się zweryfikować na materiały nieznane lub nieidentyfikowalne. Tam gdzie powołujemy sie na zeznania z protokołu nie trzeba cytować... ale dobrze jest napisać gdzie dany fragment sie znajduje (ktory protokół i która strona).

Cytujac FDT sprzed kilku tygodni, uprzejmie proszę moderatorów podwodników, ew. moderatora szyszkownika,o skasowanie wszystkich postów, powstałych między 18.03 a 24.03, które w sposób oficjalny dokonują oceny forumowicza, a nie wnoszą nic do dyskusji, która dla WSZYSTKICH nadal pozostaje zagadkowa. Emocjonalne wycieczki, nie tylko wobec mojej osoby, niczego nie rozjaśniają.

pzdr

radar
Rozkaz DF z 10IX, wskazuje , że Mohuczy na Kłoczu postawił +.
ODPOWIEDZ