Kupię plany ORP Orzeł

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Kupię plany ORP Orzeł

Post autor: goral_44 »

Witam.
Od czasu do czasu coś tam sobie pomajstruje w grafice 3d i widząc, że niestety poczynania innych grafików nie idą w stronę tej wspaniałej jednostki chciałbym Orła zbudować. Nie mam niestety dojścia do materiałów, jedynie wgląd do zdjęć umieszczonych na Tym Forum.
Poszukuje planów i przekrojów Orła a także, jeżeli byłoby to możliwe, prosiłbym o pomoc merytoryczną uczestników Forum w budowie. Pozdrawiam. Waldek
Awatar użytkownika
Iron Duke
Posty: 250
Rejestracja: 2005-06-14, 13:51
Lokalizacja: PNT,WielkaPolska

Post autor: Iron Duke »

Daj majla. Co mam to dam chociaż nie przypuszczam, żebym Cię czymś zaskoczył. Ale może...
8)
Awatar użytkownika
TeeKay
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-29, 19:53
Lokalizacja: Z granicy Polsko-Kanadyjskiej

Re: Kupię plany ORP Orzeł

Post autor: TeeKay »

goral_44 pisze: Poszukuje planów i przekrojów Orła a także, jeżeli byłoby to możliwe, prosiłbym o pomoc merytoryczną uczestników Forum w budowie. Pozdrawiam. Waldek
W "Dzieje ORP Orzel" J. Pertka, w "Stalowych Drapieznikach" M. Borowiaka oraz w "Polskie okręty podwodne 1926-1969" Cz. Rudzkiego znajduja sie rzuty oraz przekroje. Zdjecia rowniez beda pomocne: http://galeria.turystyka.pl/thumbnails.php?album=48
Zerknij rowniez na to: http://www.orzel.one.pl/fusion_forum/vi ... ead_id=150
Powodzenia!
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Kupię plany ORP Orzeł

Post autor: crolick »

TeeKay pisze:
goral_44 pisze: Poszukuje planów i przekrojów Orła a także, jeżeli byłoby to możliwe, prosiłbym o pomoc merytoryczną uczestników Forum w budowie. Pozdrawiam. Waldek
W "Dzieje ORP Orzel" J. Pertka, w "Stalowych Drapieznikach" M. Borowiaka oraz w "Polskie okręty podwodne 1926-1969" Cz. Rudzkiego znajduja sie rzuty oraz przekroje. Zdjecia rowniez beda pomocne: http://galeria.turystyka.pl/thumbnails.php?album=48
Zerknij rowniez na to: http://www.orzel.one.pl/fusion_forum/vi ... ead_id=150
Powodzenia!
Pod żadnym pozorem nie stosować planiku z Borowiaka, który jest wzięty z Piaskowskiego!! Jest do pupy!!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
TeeKay
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-29, 19:53
Lokalizacja: Z granicy Polsko-Kanadyjskiej

Re: Kupię plany ORP Orzeł

Post autor: TeeKay »

Crolick pisze:Pod żadnym pozorem nie stosować planiku z Borowiaka, który jest wzięty z Piaskowskiego!! Jest do pupy!!
"Poznanski Goralu 44", zastosuj sie do zalecen Crolicka. Nie ma na swiecie wiekszego eksperta od publikacji Mariusza Borowiaka.

Odchodze "na moment" od tematu, ale "Stalowe Drapiezniki" czytam po raz kolejny. W rozdziale o "Wilku" i "Orle", w ktorym omawia zamierzona kolizje "Wilka", wskazuje w jednym paragrafie O13, jako ofiare taranowania, a w nastepnym uwaza, ze byl nim niemiecki u-boat. Raz mozna go uwazac za autora od "sensacji", ale na koncu staje sie tolerancyjny poprzez wskazanie alternatywy... Z niego to jest taki troche - filozof sensacyjno-marynistyczny...
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

dlatego czas znaleźć O-13 i rozwiać ten mit, nie uważasz?
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
TeeKay
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-29, 19:53
Lokalizacja: Z granicy Polsko-Kanadyjskiej

Post autor: TeeKay »

karol pisze: dlatego czas znaleźć O-13 i rozwiać ten mit, nie uważasz?
Pewnie, ze odnalezienie jest kluczem do rozwiazania zagadki.
W/g mnie pozycja, kiedy "Wilk" zarejestrowal odglosy ekplozji pochodzily od O13 i niem. niszczycieli... Przeciez to 21 byl dniem, w ktorym "Wilk" mial byc w pobliskim rejonie z O13, a nie 20-ty, w ktorym taranowal U-boata. Karnicki mial racje. 20-go czerwca, O13 powinien znajdowac sie w odleglosci 180 mil od "Wilka". Jakie 16mil miedzy "Wilkiem" a O13? Napewno nie 20-go.

Crolick, moze otworzymy nowy temat? Podejdz no do plota... :-D
Jakies sluchy mnie doszly, ze pracujesz nad "czyms"... Oj, bedzie starcie... :wink:
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

TeeKay pisze:Crolick, moze otworzymy nowy temat? Podejdz no do plota... :-D
Jakies sluchy mnie doszly, ze pracujesz nad "czyms"... Oj, bedzie starcie... :wink:
Nie będzie żadnego starcia, bo ja mam po prostu rację :-D

A temat będzie można otworzyć jak się ukaże tekst, którego MSiO nie chce/nie może wydrukować od 1,5 roku... :x
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
TeeKay
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-29, 19:53
Lokalizacja: Z granicy Polsko-Kanadyjskiej

Post autor: TeeKay »

crolick pisze:Nie będzie żadnego starcia, bo ja mam po prostu rację :-D
:lol: :lol:
"Racje" mozesz w takich przypadkach schowac gleboko w kieszen. Starcie jest nieuniknione!! Wydarzy sie to nagle, w chwili i miejscu, w jakim sie nie spodziewasz, podobnie jak 20-czerwca 1940!! :) :-D
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

TeeKay pisze: :lol: :lol:
"Racje" mozesz w takich przypadkach schowac gleboko w kieszen. Starcie jest nieuniknione!! Wydarzy sie to nagle, w chwili i miejscu, w jakim sie nie spodziewasz, podobnie jak 20-czerwca 1940!! :) :-D
Obyś nie poszedł na dno tak jak biedne O-13 :P
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
TeeKay
Posty: 36
Rejestracja: 2006-07-29, 19:53
Lokalizacja: Z granicy Polsko-Kanadyjskiej

Post autor: TeeKay »

crolick pisze: Obyś nie poszedł na dno tak jak biedne O-13 :P
To JA jestem na "Wilku" "zaookretowany"... :D
[...]czasem równo poruszał tarczą i odbijał cios, lecz każdemu błyskowi jego miecza odpowiadał krzyk straszny porażonego męża[...] (H. Sienkiewicz)
maniek
Posty: 11
Rejestracja: 2007-09-20, 00:26
Lokalizacja: nad morzem

Re: Kupię plany ORP Orzeł

Post autor: maniek »

goral_44 pisze:Witam.
Od czasu do czasu coś tam sobie pomajstruje w grafice 3d i widząc, że niestety poczynania innych grafików nie idą w stronę tej wspaniałej jednostki chciałbym Orła zbudować. Nie mam niestety dojścia do materiałów, jedynie wgląd do zdjęć umieszczonych na Tym Forum.
Poszukuje planów i przekrojów Orła a także, jeżeli byłoby to możliwe, prosiłbym o pomoc merytoryczną uczestników Forum w budowie. Pozdrawiam. Waldek
witaj Waldek, posiadam plany Orła, Witolda Jelenia ( nawet powiększyłem je do skali 1:50), niestety nie jestem pewien ich wierności, Co ciekawe w/w plany można kupić w USA za sporą ( na nasze warunki ) kasę. jak potrzebujesz to odezwij się
pozdr Mariusz
Awatar użytkownika
Krolik
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
Lokalizacja: CHICAGO IL.

Re: Kupię plany ORP Orzeł

Post autor: Krolik »

maniek pisze:
goral_44 pisze:Witam.
Od czasu do czasu coś tam sobie pomajstruje w grafice 3d i widząc, że niestety poczynania innych grafików nie idą w stronę tej wspaniałej jednostki chciałbym Orła zbudować. Nie mam niestety dojścia do materiałów, jedynie wgląd do zdjęć umieszczonych na Tym Forum.
Poszukuje planów i przekrojów Orła a także, jeżeli byłoby to możliwe, prosiłbym o pomoc merytoryczną uczestników Forum w budowie. Pozdrawiam. Waldek
witaj Waldek, posiadam plany Orła, Witolda Jelenia ( nawet powiększyłem je do skali 1:50), niestety nie jestem pewien ich wierności, Co ciekawe w/w plany można kupić w USA za sporą ( na nasze warunki ) kasę. jak potrzebujesz to odezwij się
pozdr Mariusz
Siema , a mozesz podac mi jakies namiary na te plany ??????
Moze nie bedzie problemem jak ja je kupie , jesli tylko zrobicie z tego cos "rzeczowego" moge pomoc !!!!
maniek
Posty: 11
Rejestracja: 2007-09-20, 00:26
Lokalizacja: nad morzem

Re: Kupię plany ORP Orzeł

Post autor: maniek »

Krolik pisze:
maniek pisze:
goral_44 pisze:Witam.
Od czasu do czasu coś tam sobie pomajstruje w grafice 3d i widząc, że niestety poczynania innych grafików nie idą w stronę tej wspaniałej jednostki chciałbym Orła zbudować. Nie mam niestety dojścia do materiałów, jedynie wgląd do zdjęć umieszczonych na Tym Forum.
Poszukuje planów i przekrojów Orła a także, jeżeli byłoby to możliwe, prosiłbym o pomoc merytoryczną uczestników Forum w budowie. Pozdrawiam. Waldek
witaj Waldek, posiadam plany Orła, Witolda Jelenia ( nawet powiększyłem je do skali 1:50), niestety nie jestem pewien ich wierności, Co ciekawe w/w plany można kupić w USA za sporą ( na nasze warunki ) kasę. jak potrzebujesz to odezwij się
pozdr Mariusz
Siema , a mozesz podac mi jakies namiary na te plany ??????
Moze nie bedzie problemem jak ja je kupie , jesli tylko zrobicie z tego cos "rzeczowego" moge pomoc !!!!
Witam Krolik nie musisz kupować, ja mam te plany ale są do dupy.
sa do zdobycia w Polsce,niestety koleś , który miał je odpłatnie skopiować -odpuścił sobie.
ODPOWIEDZ