Więcej fikcji niż prawdy - moja odpowiedź

Moderatorzy: crolick, Marmik

DAREK MAYEN
Posty: 42
Rejestracja: 2005-06-29, 16:11
Lokalizacja: Warszawa , USA

Post autor: DAREK MAYEN »

Zaraz, zaraz Panowie..
Reasumując:
Grudziński jako oficer II (jki), "doprowadza" do internowania Orła i po pozbyciu się Kłocza "uprowadza" okręt - realizuje dawny udany plan Kłocza porwania Sępa z Holandii ????
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

DAREK MAYEN pisze:Zaraz, zaraz Panowie..
Reasumując:
Grudziński jako oficer II (jki), "doprowadza" do internowania Orła i po pozbyciu się Kłocza "uprowadza" okręt - realizuje dawny udany plan Kłocza porwania Sępa z Holandii ????
Możesz jaśniej ? Nie wiem czy to są Twoje wnioski po lekturze ?
DAREK MAYEN
Posty: 42
Rejestracja: 2005-06-29, 16:11
Lokalizacja: Warszawa , USA

Post autor: DAREK MAYEN »

I oto chodzi.Mam prośbę formułujcie wnioski "jaśniej" tak aby takie ciemniaki jak ja mogły zrozumieć sens ... pozdrawiam D.M
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

DAREK MAYEN pisze:I oto chodzi.Mam prośbę formułujcie wnioski "jaśniej" tak aby takie ciemniaki jak ja mogły zrozumieć sens ... pozdrawiam D.M
Może napisz, a ja postaram się wyjaśnić niejasności.
DAREK MAYEN
Posty: 42
Rejestracja: 2005-06-29, 16:11
Lokalizacja: Warszawa , USA

....

Post autor: DAREK MAYEN »

GROMIE : proszę Ciebie abyś w miarę możliwości odpowiedział Mojej skromnej osobie na pytania:
1.Czy Kłoczkowski symulował czy nie ?
2.Czy opuszczenie Zatoki Gdańskiej było słuszne ?
3.Czy decyzję o wpłynięciu do Tallina podjął Kłocz czy Grudziński ?
4.Czy opuszczenie okrętu w Talinnie "spowodował" Kłocz czy Grudziński ?
5.Czy haniebne postępowanie Estończyków było dodatkowo podsycane przez Kłocza?
Oraz , Tak naprawdę czemu ? :
Kłocz nie wysiadł na Helu gdzie oczekiwał NOWY DOWÓDCA OKRĘTU tylko popłynął hen , hen ?
Czemu żaden inny nasz O.P nie popłnął do Tallina tylko wszyscy "spadali do Szwecji" ?
itd itd .....

Pozdrawia PRZYJACIEL D.M
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: ....

Post autor: karol »

DAREK MAYEN pisze:GROMIE : proszę Ciebie abyś w miarę możliwości odpowiedział Mojej skromnej osobie na pytania:
1.Czy Kłoczkowski symulował czy nie ?
2.Czy opuszczenie Zatoki Gdańskiej było słuszne ?
3.Czy decyzję o wpłynięciu do Tallina podjął Kłocz czy Grudziński ?
4.Czy opuszczenie okrętu w Talinnie "spowodował" Kłocz czy Grudziński ?
5.Czy haniebne postępowanie Estończyków było dodatkowo podsycane przez Kłocza?
Oraz , Tak naprawdę czemu ? :
Kłocz nie wysiadł na Helu gdzie oczekiwał NOWY DOWÓDCA OKRĘTU tylko popłynął hen , hen ?
Czemu żaden inny nasz O.P nie popłnął do Tallina tylko wszyscy "spadali do Szwecji" ?
itd itd .....

Pozdrawia PRZYJACIEL D.M
Ad. 1 - orzeczenie lekarskie w Estonii stwierdza groźną chorobę,
Ad. 2 - rozkaz opuszczenia Zatoki się wykonuje, a nie rozważa słuszność,
Ad. 3 - rozkaz o wpłynięciu do portu się wykonuje, nieważne czyimi rękoma,
Ad 4 - chory udaje się do szpitala, dlatego te pytanie jest bez żadnego sensu,
Ad. 5 - w jaki sposób niby chory w izolatce ma wpływ na tok wydarzeń poza szpitalem?
Ad. 6 - rozkaz Dowódcy floty kontradmirała Unruga zabraniał wpływania OP do bazy Hel po 3 września (rozkaz ten i tak został złamany przez ORP Ryś, ale nikt tam dowódcy nie zmieniał!),
ad. 7 - Orzeł popłynął tylko wysadzić chorego, a nie na internowanie, czego dowiodła późniejsza historia, gdy odpowiednio uważnie słuchający dowódcy podoficerowie starsi powodują tzw. ucieczkę do GB.
Pozdrawiam przyjaciela ;-)
ps. odpowiadam za Groma, żebyś nie musiał czekać zbyt długo, po prostu to wnioski z Jego i fdt artykułów.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
DAREK MAYEN
Posty: 42
Rejestracja: 2005-06-29, 16:11
Lokalizacja: Warszawa , USA

.....

Post autor: DAREK MAYEN »

1.Groźna choroba ??? Ja też mogę teraz stwierdzić iż jestem chory na schizofrenię i w ten sposób każdy kto romawia z wariatem jest wariatem. Proszę o dokładną diagnozę medyczną, na jaką chorobę zapadł nasz ukochany dowódca...
Ad 4 - chory udaje się do szpitala, dlatego te pytanie jest bez żadnego sensu - ???? WŁAŚNIE TU JEST SENS !!! jakaż to ciężka przypadłość lub choroba która rozwineła się od 1 września jest przyczyną tego co się stało?!
........
Ad. 5 - w jaki sposób niby chory w izolatce ma wpływ na tok wydarzeń poza szpitalem?
ha ha ha można popytać kolegów jak to "wykonać" .. izolatka : chyba przed żądem Rzeczpospolitej Polskiej - NGB czuwało!!
Panowie wszyscy jesteśmy za naszym ORŁEM dajmy SOBIE spokój !!
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Dur brzuszny jest chorobą zakaźną. Późniejsze badania diagnozowały raka złośliwego jelit, na szczęście pacjenta lekarze się mylili, to było zatrucie pokarmowe.
Wiesz upraszczasz wódkę z kaszanką, ale spokojny bądź, mnie ujmy nie przyjmują odpowiedzi na tego typu pytania, bo wiem, że nie wiesz i ci odpowiadam. a z Orłem można sobie dać spokój dopiero, gdy dowiedzie się prawdy.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Re: ....

Post autor: Grom »

DAREK MAYEN pisze:1.Czy Kłoczkowski symulował czy nie ?
Został uniewinniony od zarzutu symulacji choroby, a zatem trzeba uznać, że był chory.
DAREK MAYEN pisze:Ja też mogę teraz stwierdzić iż jestem chory na schizofrenię i w ten sposób każdy kto romawia z wariatem jest wariatem.
To nie tylko sam Kłoczkowski stwierdził, że jest chory. Objawy chorobowe występujące u H.Kłoczkowskiego zostały potwierdzone przez członków załogi O.R.P. Orzeł.
DAREK MAYEN pisze:Proszę o dokładną diagnozę medyczną, na jaką chorobę zapadł nasz ukochany dowódca...
Nie istnieje żadna ostateczna diagonza lekarska. Nie istniała też w trakcie procesu.
DAREK MAYEN pisze:jakaż to ciężka przypadłość lub choroba która rozwineła się od 1 września jest przyczyną tego co się stało?!
Nie jestem lekarzem medycyny, ale też daleko mi do ślepca. Taka sama przypadłość wyłączyła z akcji kilkunastu członków załogi Żbika. Mniej więcej na taki sam okres czasu, z identycznymi objawami jak u Kłoczkowskiego. Żadna oficjalna diagnoza lekarska nie istnieje i w tym przypadku.
Pierwsze objawy chorobowe załoga Orła zauważyła około tygodnia przed 1 września 1939. Czyli dokładnie wtedy kiedy nastąpiła mobilizacja.
DAREK MAYEN pisze:2.Czy opuszczenie Zatoki Gdańskiej było słuszne ?
Jakie opuszczenie ?
DAREK MAYEN pisze:3.Czy decyzję o wpłynięciu do Tallina podjął Kłocz czy Grudziński ?
Decyzję o skierowaniu Orła do Tallina podjął Kłoczkowski.
DAREK MAYEN pisze:4.Czy opuszczenie okrętu w Talinnie "spowodował" Kłocz czy Grudziński ?
Nie rozumiem pytania.
DAREK MAYEN pisze:5.Czy haniebne postępowanie Estończyków było dodatkowo podsycane przez Kłocza?
Nie rozumiem pytania.
DAREK MAYEN pisze:ha ha ha można popytać kolegów jak to "wykonać"
Wykonać co ? W dalszym ciągu nie rozumiem.
DAREK MAYEN pisze:Oraz , Tak naprawdę czemu ? :
Kłocz nie wysiadł na Helu gdzie oczekiwał NOWY DOWÓDCA OKRĘTU tylko popłynął hen , hen ?
Bo rozkaz z DF pozwalał wybrać d.o. wyjście bezpieczniejsze dla okrętu.
Bo DF zamknęło Hel dla okrętów własnych, więc samo niejako wykluczyło opcję Helu.
Bo okręty podwodne w razie konieczności miały korzystać z portów państw neutralnych, ze szczególnym uwzględnieniem Estonii. I to dowódcy okrętów mieli przykazane z KMW.
Bo na Tallin Kłoczkowskiego namawiał Grudziński wraz z oficerami.
DAREK MAYEN pisze:Czemu żaden inny nasz O.P nie popłnął do Tallina tylko wszyscy "spadali do Szwecji" ?
Bo wypadek Orła dobitnie uświadomił, że na pomoc Państw Bałtyckich nie można liczyć. Dlatego wszyscy inni popłynęli do Szwecji.
ODPOWIEDZ