Tytulatura

Moderatorzy: crolick, Marmik

Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Czyli, że wyrok, przynajmniej w części, został wykonany. A że siedzieć Kłoczkowski nie poszedł, to już zupełnie inna sprawa.
Warto może sprawdzić, dlaczego?
Czy Świrski miał uprawnienia, żeby np. odroczyć, zawiesić lub odstąpić od wykonania kary?
Obrazek
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Tzaw1 pisze:Warto może sprawdzić, dlaczego?
Z bardzo lakonicznej przyczyny - braku polskich więzień w Wielkiej Brytanii.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Brak wykonania wyroku w całości unieważnia postępowanie sądowe i anuluje wyrok. Oznacza nieformalne przyznanie niewinności skazanego.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

karol pisze:Brak wykonania wyroku w całości unieważnia postępowanie sądowe i anuluje wyrok. Oznacza nieformalne przyznanie niewinności skazanego.
eeee tam :)
Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

Tzaw1 pisze: Czy Świrski miał uprawnienia, żeby np. odroczyć, zawiesić lub odstąpić od wykonania kary?
Zawiesić, odroczyć tak - zgodnie z art. 527 par. 4 kwpk, odstąpić nie (nie było takiej instytucji).
Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

Grom pisze:
Tzaw1 pisze:Warto może sprawdzić, dlaczego?
Z bardzo lakonicznej przyczyny - braku polskich więzień w Wielkiej Brytanii.
Twierdzisz, że żadne wyroki polskich sądów wojskowych dot. pozbawienia wolności nie były wykonywane w tym czasie na terenie UK?
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

sebian pisze:
Grom pisze:
Tzaw1 pisze:Warto może sprawdzić, dlaczego?
Z bardzo lakonicznej przyczyny - braku polskich więzień w Wielkiej Brytanii.
Twierdzisz, że żadne wyroki polskich sądów wojskowych dot. pozbawienia wolności nie były wykonywane w tym czasie na terenie UK?
Nie twierdzę, że żadne bo nie interesowałem się tym. W tym wypadku tak było.
Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

Grom pisze:
sebian pisze:
Grom pisze: Z bardzo lakonicznej przyczyny - braku polskich więzień w Wielkiej Brytanii.
Twierdzisz, że żadne wyroki polskich sądów wojskowych dot. pozbawienia wolności nie były wykonywane w tym czasie na terenie UK?
Nie twierdzę, że żadne bo nie interesowałem się tym. W tym wypadku tak było.
Ale dlaczego w tym konkretnym przypadku tak było (że jedynym powodem był brak polskich więzień)? Możesz to wyjaśnić?
Tzaw1
Posty: 640
Rejestracja: 2006-05-03, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tzaw1 »

Czyli, że gdyby nie J.W. Dzugaszwili, poszedłby Kłoczkowski do pudła w niepodległej Polsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

sebian pisze:Ale dlaczego w tym konkretnym przypadku tak było (że jedynym powodem był brak polskich więzień)? Możesz to wyjaśnić?
Daleki jestem od nadinterpretacji. Bazujący na tym co wiadomym mi było przyjąłem, że skoro kar więzienia nie wykonywano z braku więzień i braku umowy z rządem Wielkiej Brytanii więc jej nie wykonano. Spraw dotyczących samego procesu jak i otaczającego "smrodku" tak naprawdę nie analizowałem do tej pory. Skupiłem sie głównie na powodach oskarżeń oraz na próbie w miarę dokładnego (na miarę posiadanego materiału) odtworzenia drogi i wydarzeń na okręcie podczas dowodzenia kmdr.ppor.H.Kłoczkowskiego. Tu mała uwaga, na temat poważania H.Kłoczkowskiego. Jestem w posiadaniu listu jednego z członków załogi S/S Narocz, w którym zwraca się do Kłoczkowskiego tytułujac "Panie Komandorze".
Tzaw1 pisze:Czyli, że gdyby nie J.W. Dzugaszwili, poszedłby Kłoczkowski do pudła w niepodległej Polsce.
Gdyby kmdr.J.Boreyko przeprowadził dochodzenie jak należy do pudła poszłoby kilku innych.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Grom pisze:Z bardzo lakonicznej przyczyny - braku polskich więzień w Wielkiej Brytanii.
Polskich więzień w Wielkiej Brytanii nie było ale były za to polskie obozy karne, w którym była możliwość i prawna i fizyczna osadzenia byłego komandora Kłoczkowskiego.
http://www.wprost.pl/ar/125777/Obozy-Sikorskiego/
Grom pisze:Gdyby kmdr.J.Boreyko przeprowadził dochodzenie jak należy do pudła poszłoby kilku innych.
O ile by wówczas jeszcze żyli/przeżyli wojnę.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Tzaw1 pisze:Czyli, że gdyby nie J.W. Dzugaszwili, poszedłby Kłoczkowski do pudła w niepodległej Polsce.
Gdyby nie Dżugaszwili w 1948 może w 1949 roku K. zostałby prawdopodobnie uniewinniony od zarzutów.... na wniosek Prokuratury Wojskowej... (złożony w 1948 bodaj - piszę z pamięci bez kwitów). Tyle, że nastąpiła sytuacja jak z "Psów" ... Nastąpił koniec jej (Niepodległej) a nie jego...
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

30.06.1947
ODPOWIEDZ