Mapa nr. 1

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Mapa nr. 1

Post autor: crolick »

Czy ktoś z PT Klikaczy oglądał w IPMS sławetną mapę Bałtyku i cieśnin duńskich sporządzoną przez Mokrskiego?! Czy na mapie widoczne są naniesione kursy ORŁA po wyjściu z Tallinna?! Jedyne fotki mapy jakie znam - http://www.pogoria.org/dzialy/wydarz/medal/Bez_3.htm - mają za małą rozdzielczość i nie sposób stwierdzić, czy poza latarniami jest jeszcze coś na mapie zaznaczone. Byłbym wdzięczny za informacje na ten temat
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Baltic »

Zdjęcie które posiadam - 1,4 MB - nie jest dość wyraźne (mapa wszak ogromna), nie można rozczytać nazw latarni, ale kursów na mapie ze 100 % pewnością nie ma.

Mapa - jak mi powiedziano dwa lata temu - wywieszona na sali w IPMS to kopia, oryginał jest w złym stanie i wymaga prac konserwatorskich.
"Walka o wolność, gdy się raz zaczyna, krwią ojca spada dziedzictwem na syna"
G.Byron
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Baltic pisze:Zdjęcie które posiadam - 1,4 MB - nie jest dość wyraźne (mapa wszak ogromna), nie można rozczytać nazw latarni, ale kursów na mapie ze 100 % pewnością nie ma.

Mapa - jak mi powiedziano dwa lata temu - wywieszona na sali w IPMS to kopia, oryginał jest w złym stanie i wymaga prac konserwatorskich.
Dzięki za odpowiedź. A czy na mapie widać miejsca charakterystyczne zaznaczane przez 'orłowców' np. 'Ławica Strachu' albo 'Zatoka Dwóch Estończyków' etc.

BTW. Mapa to 90 x 50 cm. Nie wiem czy to tak dużo??
Ostatnio zmieniony 2010-01-14, 19:23 przez crolick, łącznie zmieniany 1 raz.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Panie Crolick - wszak posiadasz płytkę ze zdjęciami z mojej wizyty w IPMS. Tam jest wysokiej jakości zdjęcie map, polecam sprawdzić :D
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Wicher pisze:Panie Crolick - wszak posiadasz płytkę ze zdjęciami z mojej wizyty w IPMS. Tam jest wysokiej jakości zdjęcie map, polecam sprawdzić :D
Jakbyś mniej pił to by Ci się łapa nie trzęsła i dało się przeczytać co tam jest napisane :P
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Po przejrzeniu archiwum fotograficznego przyznaję - to mleko było ewidentnie za świeże, a jego wpływ na moją osobę (a przez to na jakość wykonania zdjęcia) swój szczytowy moment osiągnęło przy Mapie nr. 1 :oops: ;)
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Baltic »

crolick pisze:Dzięki za odpowiedź. A czy na mapie widać miejsca charakterystyczne zaznaczane przez 'orłowców' np. 'Ławica Strachu' albo 'Zatoka Dwóch Estończyków' etc.
Niestety nie mogę tego potwierdzić, napisy są zbyt rozmazane. Dość długo studiowałem te 3 mapy, ale w pamięci nie utkwiły mi czy te nazwy były na mapie czy nie.
Wicher pisze:Po przejrzeniu archiwum fotograficznego przyznaję - to mleko było ewidentnie za świeże, a jego wpływ na moją osobę (a przez to na jakość wykonania zdjęcia) swój szczytowy moment osiągnęło przy Mapie nr. 1
Wino marki mleko. :P
"Walka o wolność, gdy się raz zaczyna, krwią ojca spada dziedzictwem na syna"
G.Byron
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Baltic pisze:Wino marki mleko. :P
Tak naprawdę to jadąc autobusem do Londynu (jechałem z Cambridge, 3 godziny) wypiłem 6 Carlingów aby podtrzymać narodową tradycję. Bo czy ktokolwiek widział trzeźwego polaka wysiadającego na Victoria Coach Station po raz pierwszy? :P :D
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
ODPOWIEDZ