Majowo-czerwcowe poszukiwania Orła przez MW

Moderatorzy: crolick, Marmik

thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: thomson »

Jak dojadą na miejsce to kolejnośc będzie taka:najpierw sonar, później pojazd podwodny z kamerą a następnie, o ile warunki pozwolą nurkowie. Co do wydobycia to z inicjatywą taką wystąpiła Liga Morska i Kolonialna. Wczoraj prezes się wypowiedział na ten temat w INFO i Panoramie TVP Gdańsk.
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: de Villars »

Technicznie jest to na pewno wykonalne, kwestia odpowiednich pieniędzy - kto miałby je wyłożyć?
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Gereon Oak
Posty: 23
Rejestracja: 2011-09-30, 07:04

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: Gereon Oak »

Technicznie to wszystko jest możliwe tylko co dalej ? już po wydobyciu ? nie stać nas na dok dla Błyskawicy a Orzeł na "powietrzu" szybko się utleni... A torpedy ?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6373
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: Peperon »

dakoblue pisze:a wydobycie jest realne techniczne ?
pomijajac wzgledy moralno-etyczno-patriotyczne?
Pomijając względy, to pewnie ktoś kasiasty mógłby wydobyć Orła.
Pozostaje tylko pytanie: A po co go wydobywać ?
Nie widzę większego sensu.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: thomson »

Na razie kwestia wydobycia bierze się tylko z jednej wypowiedzi będącej odzwierciedleniem punktu widzenia kapitana Andrzeja Królikowskiego. Ma, oczywiście, prawo do takiego poglądu ale realizacja jego pomysłu wydaje się tak prawdopodobna jak restauracja wraku i przywrócenie go do służby. I wcale nie jestem pewien czy to źle czy dobrze. Czy aby nie daliśmy sobie wmówić że podwodnych cmentarzysk nie należy ruszać. A może właśnie należy-wydobyć stamtąd ludzkie szczątki i z szcunkiem złożyć je w zbiorowej mogile w Gdyni Oksywiu?
dakoblue
Posty: 1556
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: dakoblue »

Peperon pisze:
dakoblue pisze:a wydobycie jest realne techniczne ?
pomijajac wzgledy moralno-etyczno-patriotyczne?
Pomijając względy, to pewnie ktoś kasiasty mógłby wydobyć Orła.
Pozostaje tylko pytanie: A po co go wydobywać ?
Nie widzę większego sensu.
symbol

jak zostanie na dnie to go spladruja
Awatar użytkownika
wottek
Posty: 129
Rejestracja: 2007-06-14, 21:53

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: wottek »

Sonogramy wraku można zobaczyć na stronie tvnu:

http://www.tvn24.pl/czy-to-jest-orp-orz ... 656,s.html
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6373
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: Peperon »

dakoblue pisze: symbol

jak zostanie na dnie to go spladruja
A jak wyciągną, to się rozsypie :(
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Gereon Oak
Posty: 23
Rejestracja: 2011-09-30, 07:04

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: Gereon Oak »

Fajny z Ciebie "KOLES" BĘDZIESZ OBSERWOWANY
irek
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-26, 09:57

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: irek »

Witam....
Z jednej strony faktycznie jest to zbiorowa mogiła poległych marynarzy. Dodatkowo to około dwudziestu zardzewiałych torped i spora ilość amunicji artyleryjskiej do działa Bofors 105 mm i do działa przeciwlotniczego Bofors 40 mm. Z drugiej strony to synonim wolności .... przez ucieczkę z Tallina i przedarcie się do Wielkiej Brytanii. Sam nie wiem..... Jak byłaby składka na ten cel ... to na pewno się dołożę...
irek
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-26, 09:57

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: irek »

ramm pisze:Wraku tupolewa nie umieją z Rosji ściągnąć to niby Orła im się uda. Ha ha dobre.
Nie rozumie Cię, co ma wrak samolotu do wraku ORP Orzeł???? Nie mieszaj polityki z historią...
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: Wicher »

Pitolenie! Choć cisną mi się na usta dosadniejsze słowa jak słucham i patrzę gdy ktoś próbuje sobie przypisać czyjeś badania!
Nie MAP a Tomasz Kawa pierwszy doszedł do wniosku, że za zaginięciem Orła stoją brytyjscy lotnicy. Sam szef wyprawy MAP z 2008 r., Hubert Jando to przyznał, więc z totalnym absmakiem należy przyjąć wypowiedź Krzysztofa Piwnickiego.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: Marek T »

Czy można prosić moderatorów o wydzielenie kilkunastu (kilkudziesięciu?) postów z tego do nowego topiku, bo tytuł niniejszego nijak się nie ma do zamieszczanych tu optymistycznych wieści.


Zrobione
- Marmik
irek
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-26, 09:57

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: irek »

Wicher pisze:Pitolenie! Choć cisną mi się na usta dosadniejsze słowa jak słucham i patrzę gdy ktoś próbuje sobie przypisać czyjeś badania!
Nie MAP a Tomasz Kawa pierwszy doszedł do wniosku, że za zaginięciem Orła stoją brytyjscy lotnicy. Sam szef wyprawy MAP z 2008 r., Hubert Jando to przyznał, więc z totalnym absmakiem należy przyjąć wypowiedź Krzysztofa Piwnickiego.
Ja też czuję się zniesmaczony.... a już wyraźne uchylanie się wymienienie z nazwiska autora tego sukcesu .... bo ja jestem głęboko przekonany, że ten wrak to Orzeł.. p. Tomasza Kawy zakrawa na bezczelność. Popłynąć na gotowe to nie sztuka, sztuka jest przewertować archiwa...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Niestety nic z tego nie będzie ...

Post autor: pothkan »

irek pisze:Ja też czuję się zniesmaczony.... a już wyraźne uchylanie się wymienienie z nazwiska autora tego sukcesu .... bo ja jestem głęboko przekonany, że ten wrak to Orzeł.. p. Tomasza Kawy zakrawa na bezczelność. Popłynąć na gotowe to nie sztuka, sztuka jest przewertować archiwa...
Pozdrawiam
Pytanie, czy teorie Kawy odegrała tu jakąkolwiek rolę. Bo ja mam wrażenie, że wrak odkryli przypadkowo (tzn. przy okazji rutynowych badań) Brytyjczycy.
ODPOWIEDZ