Mały filmik

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Sebastian Sosnowski
Posty: 39
Rejestracja: 2014-01-07, 20:33
Kontakt:

Mały filmik

Post autor: Sebastian Sosnowski »

Witam wszystkich
Razem z kolegą narysowaliśmy taki króciutki filmik z Orłem, może się komuś spodoba. Proszę Was tylko nie krytykujcie, że malowanie nie to, czy jakaś "klapa" nie tu gdzie trzeba. Wiemy, że wszyscy tutaj znacie się na każdej śrubce okrętowej, w przeciwieństwie do nas - dla nas liczyła się radość z drobnego wkładu do podtrzymywania tej wielkiej polskiej legendy marynarki wojennej.

http://youtu.be/t1loiSHffvk
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: Mały filmik

Post autor: thomson »

Fajne!
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mały filmik

Post autor: jkrzew »

Witam!
SUPER!
Podziwiam!
Wodę wygenerowano w jakiś specjalnym programie? Spotkałem się z takim softwarem ukraińskim, ale po jakims czasie producent "zniknął". Byłbym bardzo zainteresowany jakimiś bliższymi informacjami na temat stworzenia tej animacji.
Pozdrawiam
jkrzew (również na "tubie" - Jacek Krzewinski)
Awatar użytkownika
Sebastian Sosnowski
Posty: 39
Rejestracja: 2014-01-07, 20:33
Kontakt:

Re: Mały filmik

Post autor: Sebastian Sosnowski »

Powiniennem faktycznie troche więcej powiedzieć o animacji, bo widziałem że pojawiają się tutaj również modelarze 3D.

Model został zrobione przez Wojtka Zdanowicza w Sketchupe (tak, nie w 3dmaxie). Oboje jesteśmy modelarzami SU, ale wywodzimy się ze srodowiska geomodelarstwa. Od jakiegoś czasu interesujemy się tematami marynistycznymi. Wojtek niedługo idzie na emeryturę i planuje zbudować polską wojenną flotę (mimo że niektóre modele 3d już istnieją i są bardzo dobrze zrobione.
To są jego prace (obecnie pracjue nad Piorunem):
http://www.flickr.com/photos/96811105@N08/

Ja pomagam mu w wizualizacji takiej jak w filmiku. Używam do tego doskonałego do wizualizacji architektury programu Lumion. Program ten można tak "naciągnąć" że przez zupełny przypadek nadaje się również do wizualizacji tego typu (co jest moim osobistym odkryciem :))

Ciągle dużo się uczymy, (chociaż ja w tym temacie zamierzam pozostać jedynie na czas budowanego przeze mnie pancernika Vanguard). Dlatego możemy popełniać rażące z waszego punktu widzenia błędy "merytoryczne".

Co do wizualizacji w Lumionie to moge pokazać parę renderów Orła powstałych na boku tej animacji. Ponownie proszę o wyrozumiałość - wiem że to nie te malowanie okrętu - Wojtka oryginalny model ma odpowiednie malowanie. To w animacji wynika z problemu z doborem materiałów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 870
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Mały filmik

Post autor: Kpt.G »

Ja powiem tak filmik Pikny i Zaje..dwabisty!
ale zastanawiam się czy nie daliście mu o półmetra za dużego zanurzenia :). Odnośnie obrazków to patrząc na pierwszy to na początku pomyślałem że to Japończyk..!XD Ale Dobra robota!Zacna!
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Aleksander
Posty: 83
Rejestracja: 2012-07-19, 14:34

Re: Mały filmik

Post autor: Aleksander »

Mnie szczególnie przypadły do gustu zdjęcia - wspaniale pokazane światło kładące się na okręcie i kontrast. Oczywiście film też jest znakomity. A ile jeszcze możliwości czeka z następnymi okrętami!
Ale nasuwa mi się taka trochę smutna refleksja: już niedługo ręcznie wykonane plany i rysunki odejdą w przeszłość.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4092
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Mały filmik

Post autor: crolick »

Film wcale przyjemny, natomiast 3 dostrzeżone błędy merytoryczne (jeden poważny!):
1. Nie jest możliwe oflagowanie jak na Waszym filmie. Jeśli jest proporzec to musi być też bandera (jak tu - http://www.bembridge.com.pl/_files_/aut ... ka%201.jpg )
2. Zanurzenie jest za duże. Powinno być więcej "widać okrętu". Tak do linii wodnej.
3. Last but not least - w zanurzeniu działo przeciwlotnicze powinno być schowane off korz w studzience. Inaczej woda lałaby się do środka ;)

Mi najbardziej podoba się woda. Rzadko ogląda się tak realistycznie oddany ten żywioł!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: Mały filmik

Post autor: Andrzej Ciszewski »

Nie cierpię 3D. Ale, to co zareprezentowaliście jest bardzo sympatyczne. Bez nadęcia, z wyraźnym respektem, do ewentualnych ,,rzeczoznawców", znęcających się nad każdym szczegółem. Mnie się podoba, bo wcześniej zastrzegliście pewne niedoskonałości, które sami zauważacie. Więc oceniam same obrazy: pobudzają wyobraźnie.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 870
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Mały filmik

Post autor: Kpt.G »

Ja jeszcze coś dopowiem odnośnie obrazków (dziś już chyba 5 czy 7 raz na nie Paczę i nadal sięm zachwycam).
Wyglądają jakby żywcem wyciągnięte z gry.. aż chciałoby się zagrać w grę w której jest Orzeł! Szczególnie o takim Epickim wyglądzie!
(Eh! wtedy to były okręty podwodne.. a teraz? dildo podobne coś..:( :wink: )
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
Sebastian Sosnowski
Posty: 39
Rejestracja: 2014-01-07, 20:33
Kontakt:

Re: Mały filmik

Post autor: Sebastian Sosnowski »

Dziękuję za wasze opinie. Bałem się pokazać tą pracę bo gdzieś mnie ostrzegli, że na tego typu forum suchej nitki (nomen omen) na tym nie zostanie.
Co do wymienionych błędów merytorycznych no to właśnie... w życiu bym sam na to nie wpadł (zwłaszcza z tą banderą). Gdybym realizował animacje równolegle przy waszej asyście to by nie byłoby o nich mowy. To jest dla mnie nauczka.

Z mojej współpracy z Wojtkiem myślę jeszcze o zrobieniu takiego filmiku z Piorunem - tym razem w kolorze i na jeszcze lepszym silniku. Na pewno założę tutaj wątek i będziecie mogli korygować błędy na bieżąco z pożytkiem dla wszystkich.

Co do obrazków "wyciągniętych z gry" to sam kiedyś spędzałem całe dnie w Silent Hunterze (czwartej części). Stąd może podświadomie stylizują mi się te wizualizacje na tamte klimaty. Eksperymentując z modelami Wojtka i moimi silnikami do wizualizacji (budynków nota bene...) robiłem sporo prób. Część z nich woła "kill meeee!" po prostu (na przykład fatalnie oteksturowany monitor rzeczny na pełnym morzu...), ale już na etapie "ORP Jaskółki" zaczynają wyglądać tak dość dość. Myślę że Wojtka kontrtorpedowce przy waszej asyście wyjdą już porządnie.

https://picasaweb.google.com/1158718829 ... directlink
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 870
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Mały filmik

Post autor: Kpt.G »

Możesz jeszcze zwrócić się do Chłopaków z forum Die UBootwaffe. Tam będziesz miał jeszcze lepszą pomoc, o ile forum nie pogrążyło sie we śnie :)
Odnośnie Silent Hunter grałem we wszystkie części i uważam że najlepsza jest trójka z GWXsem.. niestety na chwilę obecną nie jestem wstanie uruchomić już najnowszej jego wersji na swoim PCecie(a mod przytył już do 15Giga chyba ).
Pozdrawiam Kolegę! (20 patrol na U-130 IXC milion z groszami na koncie) :)
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
ODPOWIEDZ