Kadra

Moderatorzy: Marmik, crolick

Lord Bergen
Posty: 6
Rejestracja: 2014-01-16, 09:03

Kadra

Post autor: Lord Bergen »

Kwestia formalna: Od kiedy kpt J.Grudziński został oficjalnie dowódca Orła. Kto oficjalnie był zastępcą dowódcy okrętu ? Kiedy w skład załogi Orła wszedł por.Kamiński z Wilka?
tom
Posty: 636
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Kadra

Post autor: tom »

Wystarczyło w przeglądarkę wpisać stopień i nazwisko kpt. Grudzińskiego i masz to w jego internetowej historii. Według tego, co w niej pisze, uregulowano dokumentowo sprawę dowództwa na "Orle" 21 października 1939 r., czyli tydzień po zawinięciu okrętu do Wielkiej Brytanii, zatwierdzając to, co praktycznie było już faktem od 15 września. Prawdopodobnie wtedy w ten sam sposób por. mar. Andrzej Piasecki został oficjalnie "zatwierdzony" zastępcą. W sprawie por. Kamińskiego nie mam do końca jasności, bo M. Borowiak w "Stalowych drapieżnikach..." pisał o tym inaczej niż inni (np. Romanowski).
Lord Bergen
Posty: 6
Rejestracja: 2014-01-16, 09:03

Re: Kadra

Post autor: Lord Bergen »

No widzę że nie wystarczy włączyć przeglądarki i zobaczyć co w niej jest napisane... Prawdopodobnie? To kto był oficjalnie i od kiedy zastępcą dowódcy Orała ?
Lord Bergen
Posty: 6
Rejestracja: 2014-01-16, 09:03

Re: Kadra

Post autor: Lord Bergen »

Wszystko jest OK do czasu "nagłego i niespodziewanego" ATAKU w wyniku którego Orzeł nie nadaje się do "dalszej walki" i zawraca do portu. W trakcie powrotu załoga "dokonuje cudów" aby OREZEŁ powrócił do bazy, naprawa rozbitej radiostacji udaje się jednak ta naprawa i "nawiązywanie" łączności z Rosyth kończy się dla Orła sytuacją, której się nie spodziewał... Seria z sojuszniczego samolotu ... HMS Weston wysłany - celem zniszczenia, czego ? zabicia rozbitków ? zatarcia śladów ? Słuchajcie Five o'clock ... ! ORZEŁ będzie odnaleziony - tylko błagamy "OLEJCIE" - Five o'clocków .
Orzeł jest w naszym zasięgu - każdy PSYCHOL oddali te .. kwadrat .. gdzie ON spoczywa ..
Każdego kto ma inne zdanie proszę o wpisanie swojego "nn.k..t" na mój "TTTTRa.;kjA" - ISRAPL
ODPOWIEDZ