Film - Orzeł ?

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: Wicher »

Jeżeli film będzie wyglądał tak jak ten ... teaser:
http://trojmiasto.tv/Teaser-filmu-o-ORP-Orzel-9548.html
:x
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: goral_44 »

Ilość kominów się zgadza? to musi być Orzeł :-)
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: Boruta »

Kidawa-Błoński zamierza posłużyć się jedną z legend, które krążą na temat jego zaginięcia, według której okręt zatonął podczas próby powrotu na Bałtyk.
Nieprawda! Orzeł dalej pływa. To on zatopił Kursk!!! :diabel:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6373
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: Peperon »

Boruta pisze:
Kidawa-Błoński zamierza posłużyć się jedną z legend, które krążą na temat jego zaginięcia, według której okręt zatonął podczas próby powrotu na Bałtyk.
Nieprawda! Orzeł dalej pływa. To on zatopił Kursk!!! :diabel:
A wcześniej załatwił Komsomolca. :D

Ale na tej stronie są zdjęcia podwodne wraku Groma.
Dobra rzecz i mocna (pomocna).
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 710
Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: ramm »

Portrety wojenne odc.3 - Jan Grudziński

Reżyseria: Tomasz Matuszczak, Rafał Skalski, Cezary Iber

http://vod.pl/programy-tv/portrety-woje ... nski/g1s9g

Dostępny do 31 grudnia 2014
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2025
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: dessire_62 »

Jeżeli powstanie. :-D

W teksie nie ma słowa o głównym pomysłodawcy? i reżyserze Janie Kidawie-Błonskim. Wiadomo kto jest jego żoną, skąd pieniądze na film, bo nie prywatne.
Wg mnie za poparcie Kopaczowej przez żonę, mąż dostał intratne zlecenie.

Zobaczymy po wyborach czy film nie zostanie skasowany.

Opinia inetnauty dotycząca tekstu.
super
Tylko nie bierzcie aktorów pokroju karolaka, szyca itp bo ten fil popsujecie
Dokładnie, jak zobaczyłem Fredka Kiepskiego, jako obrońcę Westerplatte, to płetwy opadają. :dokitu:
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: marek8 »

Najlepsza jest tak nikomu jakoś nieznana "legenda" o rzekomym powrocie na Bałtyk... Ośmieliłem się poszukać i choć jest tez i tak o tajnej misji z jakimś mega tajnym kurierem to tak na 80% chodzi o wyssaną z nie wiem czego bajkę o chęci uprowadzenia okrętu przez towarzyszy radzieckich lub pochodnych czemu udało się zapobiec (oczywiście schemat światłe oficjery i ciemne zmanipulowane matrosy) anihilując sam okręt... (co by wraża supertechnika zachodu nie wpadła w niegodne ręce) Nie mam wizji jak tą bzdurę ktoś chce "pokazać" ale niektórym antykomunistom wyraźnie coś zaczyna odbijać... ORP Orzeł przerwszy okręt ludowej marynarki PRL... :bije:
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: tom »

Swego czasu też zwracałem uwagę na ten absurdalny pomysł... Istotne czy reżyserowi zależy na poprawności historycznej (a w takim razie powinno się go "oświecić" zapoznaniem się z hipotezą T. Kawy - najprawdopodobniejszą - o zatopieniu omyłkowym ORŁA przez brytyjski samolot), chyba że mu bardzo możliwa faktyczna prawda nie odpowiada i póki się nie ona potwierdzi, woli wysmarować w scenariuszu legendę jaką sam chce "sprzedać" widzom mniej w sprawach morskich zorientowanym.
Na Bałtyk nie było po co wracać w pojedynkę, chyba tylko żeby zginąć, albo okręt internować, jak to zrobiły u Szwedów 3 nasze OP we wrześniu 1939 r. Próbować w jakiejś misji "uwolnić" tamte trzy internowane? - to też absurd (zważywszy że przez rozłączenie wałów były unieruchomione). A wiedząc dziś, że Niemcy na wejściu do Skagerraku na długo przed ostatnim patrolem ORŁA postawili kilka sporych zapór minowych (jedna za drugą - których alianci wtedy nie znali) wiadomo, czym by się taka ewentualność skończyła.

A jakieś pomysły o "agenturalnych" podchodach i próbie porwania ( o których tu wyżej słyszę) - to już coś, co moim zdaniem przy prezentowaniu filmowej historii ORŁA jest niegodne, nieprawdziwe i film zdecydowanie by zepsuło. Jak już chce się mieszać totalnie prawdę z fikcją - to lepiej stworzyć w filmie jakiś inny fikcyjny ORP - tylko nie używać do tego nazwy ORŁA.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2025
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: dessire_62 »

dessire_62 pisze:
Zobaczymy po wyborach czy film nie zostanie skasowany.
No i kto miał rację :-D
Realizacji nie doczeka się również inny projekt poprzedniego kierownictwa – format o okręcie ORP "Orzeł". O czym Chmiel poinformował już w lutym b.r. - Są inne opowieści związane z II wojną światową i wolę pokazać polskie bohaterstwo, kończące się zwycięstwem, a nie legnięciem z honorem na dnie morza – powiedział dyrektor Dwójki.
Maniek555
Posty: 68
Rejestracja: 2012-03-15, 13:44

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: Maniek555 »

Mam wiadomość z pewnego źródła, ze film o Orle , pomimo problemów będzie kontynuowany. Czyli czekamy
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: Miner »

Jacek Bławut: nie tylko dla "Orła" - wywiad [onet.pl]
Nie wyobrażam sobie fantazjowania na ten temat. Znam mniej więcej ostatnią drogę "Orła" co do dnia i godziny. Wydaje mi się, że wiem, co się każdego dnia mogło dziać.
(...)
Pokażę gladiatorów, którzy wychodzą na arenę i muszą przetrwać. ORP "Orzeł" w moim filmie ciągle odnosi zwycięstwa, bo każdego dnia pojawia się na arenie inny rodzaj wroga.
Hmm, jakieś to nielogiczne ...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2025
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: dessire_62 »

Po przeczytaniu tego wywiadu zaczynam się bać. :x


A teraz bomba.
Ostatnio w prasie specjalistycznej,czyli TWH 3/2015, str 87, przeczytałem jakoby Orzeł został storpedowany przez holenderski O 13. :-D
Mała zagadka , kto jest autorem tej rewelacji? Dla ułatwienia podam, że ma tytuł doktora historii.

pozdr
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: marek8 »

Jeżeli dobrze pamiętam to ten "olenderski" trop zakwestionowano już baardzo dawno temu więc nieco dziwi próba jego odgrzania... No chyba, że to ten autor o którym myślę :x a więc podchodzący do dowolnych rewelacji bez cienia krytycyzmu...
Co do codziennych "zwycięstw" zapewne to skrót myślowy mający oddać w pełni trudności eksploatacyjne niestandardowego dla RN okrętu lub też nowatorskich metod wychowania patriotycznego w silnie pierwotnie komunizującej załodze... Oczywiście żartuję ale prawda jest taka, że przy całym naszym patriotycznym zadęciu i upieraniu się przy jedynych słusznych wersjach historii raczej nie ma żadnej szansy na to aby powstał z tego ciekawy film a nie kolejna laurka ku czci kogoś lub czegoś... :bije:
Dziwny jest w ogóle już sam pomysł filmu mającego wykraczać poza to co sfilmowano w latach 60-tych bo przecież większość jednak nie wie co stało się z okrętem i jego załogą. Jak słusznie zauważył jeden z przedmówców w ostateczności możnaby pokusić się o film wojenno-morski oparty na ciekawej, sensacyjnej fikcji - problem jednak pewnie w tym, że na taką - bez patriotycznego podkładu i to koniecznie w "historycznym" tle stosowny resort kasy zwyczajnie nie da...
A tak pewnie będzie to takie "cuś" jak to w oczekiwaniu na rychłe zwycięstwo "sojuszników" okręt ma przedrzeć się w rejon Kurlandii by tam wysadzić stosownych i właściwych "przywódców" rychłego powstania krajowego... Wbrew pozorom bardzo realne jest, że coś takiego wykluło się w umysłach naszych "polityków" więc "oparcie się na faktach" jest tu w pewien sposób zachowane... :clever:
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1621
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: Grzechu »

"Cała ta rywalizacja o kobietę także będzie w filmie nakreślona."
Super.
To prawie jak "Pearl Harbor"...
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6373
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Film - Orzeł ?

Post autor: Peperon »

Lepiej by było, gdyby wyszła "Tora, tora, tora". ;)
Jednak mam poważne obawy, że wyjdzie z tego "Smoleńsk". :(
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ