Wyślij maila. Pomóż ratować "Osę".

Sprawy związane z działalnością Stowarzyszenia

Moderatorzy: deglock, fdt

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Myślę (z tego co wiem), że rozpęd sprawy jest dużo większy, niż odrobinę już zdezaktualizowany ów artykuł - w dobrym kontekście większy, rzecz jasna :) Nie chcę się wypowiadać za upoważnionych, ale to już raczej kwestia "kiedy" i "gdzie", niż "czy".
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Panowie. Na początku dziękuję serdecznie wszystkim tym którzy takie e-maile posłali. Można uznać, że to już nie jest kwestia „czy” tylko „kiedy”. Chciałbym żeby ten kuter trafił do nas jeszcze jesienią, ale wiadomo biurokracja… Jest jeszcze bardzo wiele spraw organizacyjnych do załatwienia, ale liczymy że wspólnym wysiłkiem wszystkie problemy uda się przezwyciężyć.
Wszystkim jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i całego stowarzyszenia. Do tej pory jeszcze żadna organizacja społeczna nie doszła do miejsca w którym my jesteśmy. Duża w tym zasługa właśnie FOW i tej akcji e-mailowej oraz kilku osób, którym należy podziękować w szczególny sposób.
MG
zenkos
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-30, 20:24
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Ratować Osę

Post autor: zenkos »

Wysłałem maile na adresy wskazane przez fdt :D
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

Uprzejmie informuję, że Burmistrz Miasta Władysławowa Adam Drzeżdżon wysłał w dniu 19 września 2006 roku pismo do Ministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego popierające pomysł przekazania ORP "Władysławowo" dla Stowarzyszenia "Lastadia".
piform1
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-14, 17:31
Lokalizacja: Puck

Zatopią ORP "Władysławowo"??!!

Post autor: piform1 »

To sie Panowie porobiło!!! Dziennik Bałtycki w dodatku "Kaszuby" z 25 września 2006 donosi, że okrętem zainteresowanych jest coraz więcej "samorządowców", którzy to - by nie pocięto Władka na żyletki - skłonni są posłać go na dno jako atrakcję turystyczną!!! (pomysłodawcą jest m.in. burmistrz Helu, miasta jakby nie było związanego z flotą, tyle że raczej rozumiejący sprawy historii morskiego oręża jakby na opak!). Sprawą okrętu próbowano też zainteresować na wrześniowej sesji Rady Miasta włodarzy Władysławowa - wszak o imiennika chodzi ... nie znam niestety efektów tych poczynań. Zdaje się, że bój o ocalenie okrętu nabiera rumieńców, choć z trwogą odbieram ostatnie doniesienia. Wydaje mi się, że zależy nam (nie tylko shiploverom), a przynajmniej powinno na zachowaniu jednostki dla potomnych ... dla wielu, którzy mogliby oglądać okręt i stąpać po jego pokładzie. Z całym szacunkiem dla Pana Wądołowskiego - amatorów nurkowania, elitarnego jak dotąd zajęcia, nie jest znowu aż tak wielu, żeby z zatopionego okrętu uczynić atrakcję turystyczną. O co zatem chodzi - jak nie wiadomo o co, to oczywiście o kasę - utrzymanie "atrakcji" na dnie nic nie kosztuje ... a że za chwilę korozja zrobi swoje - kogo to będzie obchodziło ...
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 795
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Zatopią ORP "Władysławowo"??!!

Post autor: Zelint »

piform1 pisze: Sprawą okrętu próbowano też zainteresować na wrześniowej sesji Rady Miasta włodarzy Władysławowa - wszak o imiennika chodzi ... nie znam niestety efektów tych poczynań.
Gdybyś przeczytał post powyżej to wiedziałbyś że władze Władysławowa popierają przekazanie okrętu "Lastadii"...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Może jeszcze skaptować naszego Gryzonia? Ostatnio ma chody u NadKaczki :)

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
danziger
Posty: 6
Rejestracja: 2005-12-06, 19:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: danziger »

Czy kwestia wysyłania emaili w tej sprawie jest jeszcze aktualna?
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Akcja ratowania kutra jest akutualna i oficjalnie zostanie zakończona przekazaniem tej jednostki na cele muzealne.
MG
Awatar użytkownika
danziger
Posty: 6
Rejestracja: 2005-12-06, 19:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: danziger »

No to ode mnie też poszły. Powodzenia! :-)
ODPOWIEDZ