Konkurencja

Sprawy związane z działalnością Stowarzyszenia

Moderatorzy: fdt, deglock

Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 754
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Konkurencja

Post autor: Zelint »

W dzisiejszym Dzienniku Bałtyckim (z 25.09.2006 r.) w dodatku "Kaszuby" jest artykuł, że starania o przejęcie kontroli nad ORP "Władysławowo" rozpoczęła również Gmina Hel.

Chcą go zatopić bo wtedy nie trzeba będzie płacić za jego utrzymanie, a jednocześnie okręt stanie się atrakcją dla nurków.

Przez grzeczność nie napiszę co o tym myślę...

Obrazek
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4415
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Niech spadają, Lastadia byla pierwsza :P
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Miły Boże kto normalny wymyśla takie niedorzeczności? :shock:
A na poważnie to należy takie informacje traktować jako element kampanii wyborczej. Za staraniami o kuter stoi wielki wysiłek organizacyjny i niestety takie działania trwają dosyć długo, więc nie bardzo bym się przejmował.. a jak już koniecznie chcą mieć miejsce do nurkowania to istnieje jeszcze jedna OSA, choć i tej szkoda
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Nie no to już jest skandal. Proponuję jakąś akcje z mailami do obydwu panów. Szkoda tylko, że nie można tam im napisać co o nich i tym pomyśle sądzimy :wink: .
Jarek C.
Posty: 861
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Jarek C. »

Zatopić Władysławowo
25.9.2006 Dziennik Bałtycki str. 5 Kaszuby

Krzysztof Miśdzioł

Hel. Miasto chce okręt na stałe

Okręt wojenny „Władysławowo“ chcą dla siebie pozyskać helanie. Ten kuter rakietowy zakończył już służbę, a na Półwyspie mógłby być kolejną atrakcją.
Szkoda, aby jednostka została pocięta na żyletki - mówi pomysłodawca sprowadzenia okrętu Andrzej Buliński, kierujący tutejszym Muzeum Rybołówstwa. - Może stać u nas w porcie rybackim.
Do pomysłu zapaliła się część mieszkańców i samorządowców. Wśród nich burmistrz Mirosław Wądołowski. Ten chciałby jednak ORP „Władysławowo“ od razu ...zatopić.
- To byłaby wielka atrakcja dla płetwonurków - tłumaczy włodarz, który już rozmawiał na ten temat z Agencją Mienia Wojskowego. Jest jednak problem, bo gmina nie może przejąć takiego obiektu militarnego, traktowanego jako broń. Ale mogą np. stowarzyszenia opiekujące się zabytkami militarnymi lub muzea. Władze miasta deklarują pomoc w utrzymaniu okrętu. No chyba, że się jednostkę zatopi, wtedy koszty utrzymania będą już naprawdę niewielkie...
- Trzeba się śpieszyć -mówi Buliński. - Wiem, że inne miasta też są zainteresowane „Władysławowem“.
Prawie 40-metrowej długości kuter rakietowy, wyprodukowany jeszcze w ZSRR, stacjonuje obecnie w Gdyni. Przy nabrzeżu helskiego portu rybackiego pojawiały się już okręty wojenne, ale zawsze były to tylko krótkie, kurtuazyjne wizyty. Najczęściej niewielkie jednostki z okazji święta Wojska Polskiego udostępniała na kilka godzin Marynarka Wojenna. Niedawno, jak informowaliśmy w „Dzienniku Bałtyckim“, zawitał nawet okręt podwodny. Jednak ORP „Władysławowo“ mógłby stać się atrakcją całoroczną.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 3839
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

biorąc pod uwagę, że to krewny kmdra W. ten burmistrz, to ma znajomości i plecy takie, o których Lastadia może tylko pomarzyć, coś mi się wydaje, że Władek poszedł sprzed nosa Elblągowi :roll:
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

karol pisze:biorąc pod uwagę, że to krewny kmdra W. ten burmistrz, to ma znajomości i plecy takie, o których Lastadia może tylko pomarzyć, coś mi się wydaje, że Władek poszedł sprzed nosa Elblągowi :roll:
Charlie... a to są moje plecy :dupa:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 3839
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

nie lekceważyłbym starych znajomości w Kancelarii Prezydenta, nie bez przyczymy Pan Burmistrz zamiatał piórami kapelusza po posadzce latem tego roku, gdy Prezydent przybył do ośrodka wypoczynkowego na Krowim Ogonie :-D a przez komandora W. całą MW ma w kiesze** (upss :x )... ma znajomości w lokalnym dowództwie morskim :-D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4415
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Akurat słuchałem Radia Gdańsk, i w audycji informacyjnej "Co przyniósł dzień" natrafiłem na relację nt. muzeum techniki, głównie pozyskania dlań lodołamacza "Lampart". Były wypowiedzi kilku działaczy Lastadii. Pod koniec wspomniano także o staraniach o pozyskanie "Władzia", i że sprawa nadal "jest w toku" (tzn. że spór z Helem nie jest rozstrzygnięty), aczkolwiek Elbląg ma "większe szanse". Więc jak jest? Będzie Władzio stał przy bulwarze Zygmunta Augusta? Można prosić o jakieś wieści "z pierwszej ręki"? Podejrzewam, że nie jestem jedynym zainteresowanym w śledzeniu tematu...
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Nie ma nigdy nie było żadnego konfliktu z Helem o Władysławowo. Nasz wniosek jest rozpatrywany i pewne procedury formalne muszą być przeprowadzone. Nie ma innego wniosku w sprawie Władysławowa jak tylko ten elbląski. Bądźmy spokojni i nie róbmy zamieszania.
MG
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Konkurencja

Post autor: ObltzS »

Witam !
A może prościej byłoby "zatopić" tego burmistrza, aby takie "cudowne pomysły" nie wypływały na powierzchnię - w innych krajach podejście i stosunek do tego typu spraw jest zgoła odmienny, u nas niestety zawsze musi być inaczej. Jak mawiał onegdaj Zulu-Gula : "Polska to ciekwa kraj".
Awatar użytkownika
jachu58
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-14, 14:35

Osa 205

Post autor: jachu58 »

Gorąco popieram inicjatywe.Służyłem w Marwoju właśnie na tych okrętach,a konkretnie na ORP"Świnoujscie" oraz ORP"Elbląg" i bardzo mile wspominam te czasy.Chętnie nawiązałbym kontakt z osobami kture również służyły na Oksywiu.Rocznik jesień 78-81
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

W grudniowym "Naszym Morzu" jest kilkustronicowy art. red. Romanowskiego o Lamparcie, Władysławowie i Lastadii. Może ktoś kto ma chwilę czasu na szybko wrzuci skany?
A sprawa Helan i Władysławowa to medialny twór o bardzo dziwnej genezie. Jego prawdziwi autorzy są oficjalnie na razie nieznani.
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Konkurencja

Post autor: ObltzS »

Czy Pan Burmistrz policzył już koszty utylizacji okrętu przed zatopieniem [czyszczenie, mycie i płukanie zbiorników paliwa, oleju smarnego, fekalii, demontaż innych urządzeń i materiałów, m. inn. instalacji paliwowej, smarnej, groźnych dla środowiska morskiego - tzn. w kontakcie z wodą morską działającą na te materiały jak elektrolit], koszty demontażu SG, przekładni [zawierają paliwo i olej smarny], niektórych elemntów uzbrojenia - kto i za jakie pieniądze [koszt] miałby to zrobić ?
Jaką zdaniem Pana Burmistrza wartość poznawczą miałby tak "ogołocony" obiekt dla płetwonurków [ma to być dla nich rzekoma atrakcja] ?
Ilu płetwonurków-amatorów zdaniem Pana Burmistrza w skali roku w naszej strefie klimatycznej "zaliczyłoby" ten obiekt, gdyby rzeczywiście został zatopiony ? Ile to par oczu ?
A ilu wczasowiczów i turystów przebywających na M. Wiślanej w samym Elblągu i jego okolicach [w tym młodzież : kolonie, obozy, biwaki] miałoby okazję obejrzeć i zwiedzić ten okręt w pełnej krasie, łącznie z elementami uzbrojenia, maszynowni itp. itp. - ile to par oczu ? Może wśród oglądających będą nowi miłośnicy spraw morskich - taki obiekt jest w stanie pobudzić wyobraźnię młodych chłopaków i nie tylko.
Dlaczego niszczyć i skrywać głęboko pod wodą to, co może cieszyć tak wielu, którzy raczej nigdy, nawet amatorsko nie zejdą pod wodę, aby nacieszyć się widokiem ORP Władysławowo.
Jak dobrze, że s/s SOŁDEK, DAR POMORZA czy ORP BŁYSKAWICA nie pozostają w gestii decyzji Pana Burmistrza a miasto Hel nie wystąpiło ze staraniami o przejęcie tych pięknych jednostek pod swoją kuratelę - gdyż istnieje uzasadniona obawa, że wówczas i w stosunku do Nich pojawiłby się cudowny pomysł Pana Burmistrza - zatopić !
Lastadii i Elblągowi życzę, by wygrała ten pojedynek, niech chociaż raz zwycięży rozsądek !!!
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 754
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Zelint »

Już jest po wyborach. Burmistrz wygrał w pierwszej turze. Z tego co wiem nikt na Helu nie wraca już do tego pomysłu.
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Konkurencja

Post autor: ObltzS »

Witam !
Kol. Zelint napisał :
Już jest po wyborach. Burmistrz wygrał w pierwszej turze. Z tego co wiem nikt na Helu nie wraca już do tego pomysłu.
A to jest dobra wiadomość dla elblążan, Lastadii i ORP Władysławowo.
ODPOWIEDZ