Trałowce typu Jaskółka-kolory

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Marco

Trałowce typu Jaskółka-kolory

Post autor: Marco »

Witam
Wiem że juz zaczynałem lekko ten temat, ale chchialbym zsumowac to co wiem i zapytac co jest w końcu prawą.
Chodzi o kolor przezde wszystkim pokładu w tych trałowcach.
Znam trzy wersje malowania i widziałem zdjęcia (chyba) wszystkich sposobów.
1. Malowanie; burty jasno szary-pokład tak samo jasno szary- widiziałem takie zdjęcia w publikacji Pana Dyskanta.
2. Burty jasno szare-pokład ciemno szary- kilka zdjec widziałem i potwierdzał to ktos na forum. Wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne.
3. Burty jasno-szare, poklad czarny- Choc widziałem zdjęcie z takimmmalowaniem, wydaje mi sie najmniej prawdopodobne.
Prosze o pomoc, które malowanie jest prawdziwe??

Pozdrawiam
Marco
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

jest jeszcze odcień szaro-błekitny, toże zawarty we wspomnianym regulaminie
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Gość

Post autor: Gość »

Witam
widze że temat jest trudny, spodziewałem sie.
Moze chociaż ktoś mógłby zacytowac treśc tego regulaminu z 1937 roku dotyczacego malowania.
Pozdrawiam
Marco
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

hmm, treść regulaminu? nigdy dotąd nie miałem w łapce takowego... :o
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Odnośnie kolorów pokładu - radziłbym ostrożność w ocenie odcieni. Na przykład światło inaczej może się odbjać od powierzchni pionowych i poziomych.
Co do regulaminu malowania - powinien być w CAW w Rembertowie, bo tam go znaleźliśmy w latach siedemdziesiątych. Robiliśmy wtedy wypisy, a efekt opublikowany został m.in. w "Planach Modelarskich" 143.
Marco

Post autor: Marco »

Właśnie na Pańską odpowiedx czekałem Panie MArku, ponieważ własnie Pan kiedys potwierdził mi malowanie tych trałowców, czyli mozliwośc 2-burty jasnoszare-pokład ciemnoszary(w poście o literach butrowych okretów PWM).
Zapytam wprost w takim razie-za którym sposobem Pan jest??

POzdrawiam
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Za regulaminowym. Wszystkie pozostałe są domysłami, gdyż dysponujemy tylko zdjęciami czarno-białymi.
ODPOWIEDZ