Lepkie rączki w PMW?

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

:) nic nie pochlebiam, tak uważam, lub wiem, zależy, gdzie ucho przyłożysz.
Szkoda mi chłopa po prostu, niezależnie, czy winny, czy nie, szkoda mi szczególnie tych trzech synów, bo oni raczej nie sa winni zachłanności, szkoda mi Marynarki, bo cóz ona winna, że zawsze znajda się kombinatorzy, a to z granatami, a to z falą, no a teraz na dobitkę może okazać się, że z korupcją, szkoda mi, a nie że jestem naiwny. Charakter mojej pracy wymaga sporego samozaparcia, żeby nie ulec warunkom korupcjogennym i kombinatorstwu, możesz mi wierzyć, znam doskonale warunki propozycji korupcyjnej przy przetargach, gdyż sam muszę jako oferent do nich przystępować z czystą ofertą wiedząc, że przegram, boleję też, że uczciwe oferty są odrzucane z powodu osób "biorących". Nie oznacza to jednak, że skłonny byłbym fdt ryzykować czyjąś fotę przed wyrokiem sądowym.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

fdt pisze:
karol pisze:andrzej nie można komuś szyć butów, a nas teksty interii nie obligują do nagłaśniania czyjegoś błędu fdt. Tu obracasz sie niejako w środowisku, bo jasne jest, że wydział prasowy MW i co najmniej kilku oficerów floty obserwuje to, co tu robimy, bo ich to tak samo interesuje, jak nas, bo to pasja dość sporej grupy ludzi, dlatego patrzą. Osobiście nie wierzę w taki czyn z powodów które wymieniłem wcześniej, nie wspominając o silnym poczuciu honoru, które w innych formacjach porównywalne jest tylko z pilotami Sił Powietrznych. I jeszcze Andrzejku, istotnie w Siłach Zbrojnych trwa bardzo skomplikowane eliminowanie osób skorumpowanych, przebłyski tego ostatnio były aż nadto widoczne, ale dotyczyło to zajęcy i mam nadzieję, że tak pozostanie.
To uroczo z twojej strony, że wierzysz w niewinność faceta z powodów tak chwalebnych... Wiara w honor munduru i poczucie corps d' elite to w dzisiejszych cynicznych czasach rzadkość.

Jednakże jak pewnie zauważyłeś nikt nie feruje tu wyroków w kwestii czy był winny czy też nie, choć gwałtowność akcji zatrzymania może sugerować, że prokuratura ma dość mocne dowody. Myślisz, że w Prokuraturze siedzą sami karierowicze i sterowani faceci? Myślisz, że tam nie ma poczucia swoistego "corps d' elite"? Ta sprawa jest ważna, bo dotyczy wysoko postawionego oficera PMW, który zarządza wydawaniem znacznych kwot z portfela podatnika... i mnie osobiście interesuje tylko w tym kontekście... poza tym, że nie cierpię kombinatorów w każdej postaci czy to w mundurze czy nie. Żadne teksty Interii ani nikogo innego do niczego nas TU nie zobowiązują. TU piszemy bo nas to interesuje i zależy nam na tym o czym piszemy. Dlaczego nie zapytasz, dlaczego pomimo aresztowania (które jest środkiem zapobiegawczym o dużym stopniu dolegliwości) wszyscy nabrali wody w usta? Mają dowody czy nie? Musieli go aresztować czy nie? Dla TV i prasy to jeszcze jedna i w dodatku mała aferka, dla mnie (dla nas?) to ważna i niepokojąca informacja, którą ktoś próbuje zamieść pod dywan... Popatrz na to w ten sposób, że wszystko co najgorsze to faceta już spotkało... zwinęli go z domu przy rodzinie... w środowisku wszyscy już wiedzą... kariera w strzępach. Co jest lepsze w takiej sytuacji wojskowa obsesja tajności czy też publiczne zainteresowanie? Co jest lepsze dla rzetelnego wyjaśnienia afery? Grobowa cisza czy też naturalne żądanie ludzi interesujących się stanem Państwa i jego sił zbrojnych do ujawnienia choćby podstawowych okoliczności postępowania? Mamy prawo wiedzieć co i jak z Rywinem i innymi Orlenami ale w sprawie PMW to już nie bo co...?

Interia i PAP podały wystarczającą ilość okoliczności pozwalających zidentyfikować gościa a Interia na dodatek sformułowała wyraźnie zarzut korupcji pod jego adresem w tytule doniesienia. Każdy kto ma IQ wyższe od 80 i zbierze do kupy doniesienia PAP i Interii jest w stanie bez trudu zidentyfikować sobie tego Pana samodzielnie korzystając z powszechnie dostępnych who is who w necie. Jeżeli ktoś tu komuś uszył buty to funkcjonariusze ŹW lub prokuratury, którzy przekazali takie a nie inne informacje pismakom...
istotnie w Siłach Zbrojnych trwa bardzo skomplikowane eliminowanie osób skorumpowanych, przebłyski tego ostatnio były aż nadto widoczne, ale dotyczyło to zajęcy i mam nadzieję, że tak pozostanie.
A tego to muszę się przyznać nie rozumiem... Czyli jak eliminują zające to git i tak ma pozostać? A co z grubymi rybami?

Co do obserwujących nas tu oficerów PMW.... chyba trochę (a może i nawet mocno) pochlebiasz naszej pisaninie... Hmmmmm a właśnie, co się dzieje z PMW? Dlaczego milczą? :x Czyżby zabroniono im nawet wspominać o okolicznościach, które są powszechnie już wiadome (tzn. notoryjne)? :x Nikt nie oczekuje tu wyczerpujących komentarzy, ale ta cisza to aż dzwoni w uszach... :x
nie zwineli go przy rodzinie tylko w Warszawie
a na imie ma Tadeusz - podaje GW
5 w hierarchii w MW ,wiec wiadomo kto
sad ma zadecydowac o tymczasowym aresztowaniu
tok postepowania wskazuje na mocno obciazajace dowody
ale dopoki nie ma wyroku ,nie wyrokujmy
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Nie piąty a czwarty... widocznie pismaki też skorzystały ze strony PMW. Myślałem że wyciągnęli go z pieleszy bo zwinęli go w niedzielę...

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,2044569.html

Szef logistyki
mhl 27-04-2004, ostatnia aktualizacja 27-04-2004 20:09

Komandor Tadeusz K. jest szefem logistyki MW od maja ubiegłego roku.
Na tym stanowisku zastąpił kontradmirała Zbigniewa Popka. Popek odszedł na emeryturę na przełomie 2002 i 2003 roku. Wcześniej został czasowo zawieszony przez ministra ON w związku z tzw. aferą granatową - kradzieżami setek granatów i tysięcy sztuk amunicji z magazynów MW w gdyńskim porcie wojennym.

Tadeusz K. szkołę oficerską ukończył jako prymus. Służył początkowo na okrętach bojowych 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, potem studiował w ZSSR. W 1997 r. ukończył podyplomowe studia operacyjno-logistyczne wojsk lądowych w Rembertowie. Od grudniu 2002 r. był szefem techniki morskiej i lotniczej w logistyce MW.

Wydzielony pion logistyki MW, którym kieruje kmdr Tadeusz K., zajmuje się wszelkimi zagadnieniami związanymi z techniką, zaopatrzeniem materiałowo-technicznym oraz kwatermistrzowskim naszej floty. Tu są rozstrzygane wszystkie przetargi, które dotyczą zaopatrzenia więcej niż jednej samodzielnej jednostki MW.

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,2044563.html

Zatrzymanie szefa logistyki Marynarki Wojennej

mhl 27-04-2004, ostatnia aktualizacja 27-04-2004 20:08

Afera w dowództwie MW. Komandora Tadeusza K., szefa pionu logistyki, czwartego w hierarchii człowieka w naszej flocie, zatrzymali w niedzielę w Warszawie żandarmi. Jest podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za ustawianie przetargów.

- Wojskowe Służby Iinformacyjne z urzędu interesują się przetargami na uzbrojenie i zaopatrzenie armii. W ten sposób uzyskano informacje o nieprawidłowościach w Marynarce Wojennej - mówi pułkownik Edward Jaroszuk, rzecznik Żandarmerii Wojskowej.

Sprawą zajęła się stołeczna ŻW, od wtorku nadzoruje ją Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Efektem działań żandarmów było niedzielne zatrzymanie komandora Tadeusza K. w Warszawie, gdzie akurat przebywał. Według Centrum Informacyjnego MON wojskowi śledczy potwierdzili, że komandor czerpał "korzyści materialne" w zamian za korzystne rozstrzygnięcia przetargów. "Korzyści" mieli mu przekazywać przedstawiciele firm wygrywających przetargi. - Czy były to tylko pieniądze, czy jakaś inna forma, to dopiero wyjaśniamy - dodał płk Jaroszuk.
Po południu we wtorek żandarmi przedstawili komandorowi zarzut: "nieprawidłowości w postępowaniach przetargowych i czerpanie z tego korzyści majątkowych". Grozi za to do ośmiu lat więzienia. Śledczy skierowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie szefa logistyki MW. (do dziś powinna być już decyzja... przypis mój)
Nasi rozmówcy twierdzą, że skoro żandarmeria rozpoczęła zatrzymania od tak wysoko postawionej osoby, można spodziewać się kolejnych.
Fredd
Posty: 19
Rejestracja: 2004-03-19, 15:24
Lokalizacja: Torun

Post autor: Fredd »

Domniemanie niewinności piękna rzecz, ale jako zasada KPK.

Dziennikarze mają prawo i obowiązek informować o takich zdarzeniach. Mają tez prawo do komentarzy.

Wiecie co mnie najbardziek wk... jako podatnika i Polaka. Że przez takich marnotrawi się pieniadze przeznaczone na wojsko. Tj. nie wygrywa najlepsza oferta - raz szkoda dla obronności, dwa szkoda dla gospodarki.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

:( roztrzelać i finito...
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

karol pisze::( roztrzelać i finito...
:glupek1:
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Poczytaj sobie to Karol...

http://free.of.pl/h/henry/fosob.html
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

to miło, ze znalazłeś ten tekst, dzięki :)
natomiast odnośnie wiadomego komandora, to Dziennik Bałtycki opublikował jego fotkę z opaska na oczy, ale to ten sam, co tu umieściłeś, no i DB więcej napisał o kulisach akcji, stwierdził też, że oskarżony został separowany od Dowództwa MW, aby nie nakłaniać do zmiany zeznań świadków, czyli mega afera na pograniczu mafijnym, co jest absolutnym szokiem... no comment
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

na pewno chcial przehandlowac "Blyskawice" :D

a tak powaznie
wszedzie gdzie sa pieniadze sa i afery

nie zdziwie sie jezeli zamieszanych w to bedzie kilkanascie osob
z kregow "dowodczych"

ale odetchne z ulga jezeli nie
SMok EKS

Post autor: SMok EKS »

dakoblue pisze:na pewno chcial przehandlowac "Blyskawice" :D

a tak powaznie
wszedzie gdzie sa pieniadze sa i afery

nie zdziwie sie jezeli zamieszanych w to bedzie kilkanascie osob
z kregow "dowodczych"

ale odetchne z ulga jezeli nie
Ja wam mowie - wywalic wszystkich. Telefonika wywalila tlum ludzi jak stracila do nich zaufanie, bo zginelo kabla za 100 000
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Za komunizmu mówiono, że każdego oficera gospodarczego można spokojnie wsadzić do więzienia. po 3 latach na stanowisku.

To jest anegdota, a nie ocena konkretnej osoby.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Niestety zjawisko istnieje od starożytności. Z pism rzymskich wynika, iż już w czasie walk o limes na północy mieli problem z zaopatrzeniowcami, którzy część zaopatrzenia sprzedawali na "lewo". Ten sam problem miał Napoleon. W czasie wyprawy rosyjskiej oblicza się, iż 50 % dostaw było rozkradanych.
ODPOWIEDZ