lotniskowiec dla .....

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

karol pisze:shigure, przeciez angole śródziemne utrzymali tylko dzięki lotniskowcom?!? rozwiń swoja myśl, bo tak lapidarnie ujęta dziwnie pachnie... :)
sorki nie dopisałem że chodziło mi o Włochów ... swoją drogą lotniskowiec nie zawadziłby im , tylko czy w sumie nie wystarczyłoby wiećej determinacji i woli walki ?
Dr.
Posty: 171
Rejestracja: 2004-01-22, 13:32

Post autor: Dr. »

karol pisze:mister mc watt, szanuję Twoje zdanie, bez wątpienia masz rację, tylko zapominasz o jednym, masz do czynienia z Polakami, którzy ducha pionierskiego nigdy się nie wyrzekają? jeśli chcesz przykładów, to rozejrzyj się dookoła... :)
Karol, gdyby Polacy mysleli o pionierskim duchu, to mielibysmy kolonie w miejscu dzisiejszego Kamerunu (Polacy pierwsi odkryli ten "skrawek ziemi"), a nawet dzisiejsza Brazylie (odkryta jakis czas po bitwie pod Grunwaldem. Sukces mozna bylo wykorzystac) =]
Duch pionierski... Policzcie moze dlugosc wybrzeza polskiego w okresie miedzywojennym. Lepiej byloby nie wliczac linii brzegowej Helu, tylko go przeciac :)
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

duch duchem - możliwosci możliwościami , a tych mielismy tylko na coś co mogłoby od biedy eskortować ten planowany symbol naszej potęgi morsko lotniczej
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

karol pisze:mister mc watt, szanuję Twoje zdanie, bez wątpienia masz rację, tylko zapominasz o jednym, masz do czynienia z Polakami, którzy ducha pionierskiego nigdy się nie wyrzekają? jeśli chcesz przykładów, to rozejrzyj się dookoła... :)
A i owszem, widzę ducha pionierskiego na naszym forum :D. Ale z innymi przykładami "pionierstwa" w dzisiejszej Polsce to może być różnie (akurat nie piję do PMW) :) . Pomarzyć zawsze można, ale realia czasami potrafią przytłoczyć... Nie jestem przeciwnikiem polskiego lotniskowca, ale żeby go sobie wyobrazić to trzeba jednak zapomnieć o pewnych faktach :wink: . A tak a propos, jak miałby się nazywać nasz lotniskowiec?
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Okęcie? myslę, że pasuje jak ulał, nikt by nie wiedział co to... :)
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

A tak a propos, jak miałby się nazywać nasz lotniskowiec?[/quote] Wszakże to świetny powód, żeby zrezygnować z lotniskowca w ogóle... nazwy drapieżnych ptaków zostały w PMW zarezerwowane dla okrętów podwodnych... Piłsudski zajęty, Haller zajęty ... itd itp .... no chyba że Warszawa albo cuś w ten deseń... fuj.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Warszawa... zawsze to lepsze niz ORP Elbling :P
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

albo ORP Litwa :lol:
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

MiKo pisze:Warszawa... zawsze to lepsze niz ORP Elbling :P
Pudło Elbing nie był wtedy miastem polskim... i z definicji się nie łapał do konkursu... może więc ORO Bródno albo ORP Ochota ?? Ta Ochota nieźle oddawałaby ten nasz wishful thinking... acha koniecznie musiałby być wtedy cały z drewna... :D
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Tzn jak - dłubanka z jednego kawałka sekwoi amerykańskiej czy też konstrukcja sklejkowa
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Mitoko pisze:Tzn jak - dłubanka z jednego kawałka sekwoi amerykańskiej czy też konstrukcja sklejkowa
Nieśmiało proponowałbym konstrukcję modułową a'la tratwy flisackie na Dunajcu. :D Dobra polska technologia i wieloletnie doświadczenie w jej stosowaniu... wszakże nie masz ci lepszych cieśli niś górale. :)
Gość

Post autor: Gość »

teraz wiem co przechodzą ludzie walczący o
rozwój polskiej marynarki wojennej kiedyś i teraz

to jest trochę przykre ale jest tyle innych flot wojennych na świecie że ten brak mogę sobie wynagrodzić z nawiązką

można spokojnie uznać że nie mieliśmy floty wojennej :wink:
i zająć się ciekawszymi okrętami i jednostkami :D
Gość

Post autor: Gość »

to byłem ja domek :x
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Anonymous pisze:teraz wiem co przechodzą ludzie walczący o
rozwój polskiej marynarki wojennej kiedyś i teraz

to jest trochę przykre ale jest tyle innych flot wojennych na świecie że ten brak mogę sobie wynagrodzić z nawiązką

można spokojnie uznać że nie mieliśmy floty wojennej :wink:
i zająć się ciekawszymi okrętami i jednostkami :D
No... ja tez wiem co przechodzili i przechodzą ci biedacy :cry: Chcą realnie wzmacniać polską flote a jacyś "spece" z Warszawy wpadają na "genialne" pomysły jak bez sensu i z bombastyczno-imperialnym zadęciem wydać i tak szczupłe fundusze na utrzymanie i choćby wątły rozwój PMW zgodny z jej zawsze gównianym budżetem (uchwalanym też w Warszawie), potrzebami i strategicznymi uwarunkowaniami.
EMP
Posty: 29
Rejestracja: 2004-01-05, 10:38
Lokalizacja: Kutno

Post autor: EMP »

mcwatt pisze:
karol pisze:mister mc watt, szanuję Twoje zdanie, bez wątpienia masz rację, tylko zapominasz o jednym, masz do czynienia z Polakami, którzy ducha pionierskiego nigdy się nie wyrzekają? jeśli chcesz przykładów, to rozejrzyj się dookoła... :)
A i owszem, widzę ducha pionierskiego na naszym forum :D. Ale z innymi przykładami "pionierstwa" w dzisiejszej Polsce to może być różnie (akurat nie piję do PMW) :) . Pomarzyć zawsze można, ale realia czasami potrafią przytłoczyć... Nie jestem przeciwnikiem polskiego lotniskowca, ale żeby go sobie wyobrazić to trzeba jednak zapomnieć o pewnych faktach :wink: . A tak a propos, jak miałby się nazywać nasz lotniskowiec?
Najlepiej zbudować dwa i jeden nazwać Żwirko drugi Wigura.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... skoro miałby to być symbol nasze rosnącej potęgi morsko lotniczej to i symboliczną nazwę otrzymać powinien ... proponuję Smok Wawelski ( Smoku - to absolutnie bez moich wycieczek osobistych w Twy kierunku ) ...
ODPOWIEDZ