Rysunki okrętów PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

Witam
:)
Handlusy tyż miłe. A na poważnie do - polsteam - czy one były w Planach Modelarskich? Bo coś kojarzę, że były. A jeśli tak, to czy są OK merytorycznie? Bo fot mam tylko kilka. A nie mam siły równiez przy handlusach przeprowadzać całego śledztwa odnośnie przykładowego liczenia bulajów :)
912 i 206 mam "na celowniku". Ale na razie priorytet ma 61 MP :)
Pozdrawiam
jkrzew
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: szafran »

Nie żebym się czepiał ale na Metalowcu na dziobie powinien być wizerunek tarantuli. Naprawdę to świetnie wygląda i warto zachować to dla potomnych :)
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

I jest :) (Tarantula na Metalowcu)
Jkrzew
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: szafran »

Okulista się kłania :)

Niemniej kawał dobrej i potrzebnej roboty.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: RyszardL »

Wicher 2.jpg
Wicher 2.jpg (109.81 KiB) Przejrzano 18727 razy
Wreszcie się dorobiłem swojego "Wichra" :-D
Ostatnio zmieniony 2013-04-27, 13:40 przez RyszardL, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Wicher »

Piekny! Gratuluje :brawo:
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

Ładny!
A gdzie pokład? Bo jak by był pokład to może w ramach "przerywnika" od współczesności popróbowałbym zmontować jakieś 3D, o ile oczywiście Autor nie ma takiego zamiaru?
Pozdrawiam!
jkrzew
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: RyszardL »

jkrzew pisze:Ładny!
A gdzie pokład? Bo jak by był pokład to może w ramach "przerywnika" od współczesności popróbowałbym zmontować jakieś 3D, o ile oczywiście Autor nie ma takiego zamiaru?
Pozdrawiam!
jkrzew
Spróbuję dorysować. :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Marek T »

jkrzew pisze:A gdzie pokład?
Rozumiem, że chodzi o rzut pokładu.
Ale nawet w rzucie z boku pokład winien być widoczny, bo nie jest płaski, ale lekko wypukły.
Załączniki
WICHER linie 001m.jpg
WICHER linie 001m.jpg (141.52 KiB) Przejrzano 18844 razy
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: jkrzew »

O super!
Wągry!
Nabieram ochoty na "historyczny" przerywnik we współczesnym "żelastwie" :)
Ale jakie (czyje/z jakiej publikacji) plany użyć jako bazę, żeby zrobić "wrześniowego" Wichra?
Pozdrawiam
jkrzew
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: dessire_62 »

Fajny ten Wicher, kolorowy..., ale dla mnie jakiś takiś niezbyt , sorry. :x

Co mi nie pasuje?
Blacha przy kluzie kotwicznej, litera W,zrzutnie bg,żurawik pomiędzy wt..., no i najważniejsze, kolega rudas nie daruje, gdzie jest dzwon!!!

Proszę nie brać tych uwag do siebie, to tylko marudzenie, może niepotrzebne.

pozdrawiam
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Andrzej Ciszewski »

No, wreszcie się coś ruszyło w temacie dawnych okrętów PMW. I do tego jest odzew .Niektórzy mają zastrzeżenia. Bardzo dobrze. Myślę , że Autor jest na tyle wyrozumiały, że przyjmie ewentualne ciosy na klatę i uwzględni niektóre uwagi komentatorów. Jeżeli będą merytoryczne, i wskażą w sposób ewidentny zauważone błędy. Ale takie właśnie rysunki, może kiedyś wreszcie doprowadzą do ustalenia , jak wyglądały kiedyś okręty PMW. Nie chodzi i plany modelarskie, bardzo szczegółowe, i wymagające specjalnych dociekań, ale o wersję, która generalnie określa poszczególne wersje z danego okresu. To jest dobry przykład takiego właśnie rysunku.Takie sympatyczne uwagi Desire-a mają duży sens, jeśli wskaże jak miały by wyglądać wymienione elementy na Twoim rysunku.Na podobnej zasadzie ( kaźdy doda , co wie) , może kiedyś dorobimy się naprawdę dobrych, udokumentowanych zdjęciami, bądź innymi materiałami rysunków poszczególnych okrętów.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Marek T »

jkrzew pisze:Ale jakie (czyje/z jakiej publikacji) plany użyć jako bazę, żeby zrobić "wrześniowego" Wichra?
J. Łubkowski "Kontrtorpedowce WICHER i BURZA"
wyd. AJ Press (EOW 28).
Są tam 3 arkusze rysunków, z których można narysować nawet aksonometrię z widokiem na pomieszczenia okrętu.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: RyszardL »

Ten rysunek przedstawia okręt wg stanu z 1930 roku. Ja wiem, że potem był trochę modernizowany itd, ale ja do tych materiałów nie mam dostępu, niestety.
dessire_62 pisze:Fajny ten Wicher, kolorowy..., ale dla mnie jakiś takiś niezbyt , sorry. :x

Co mi nie pasuje?
Blacha przy kluzie kotwicznej, litera W,zrzutnie bg,żurawik pomiędzy wt..., no i najważniejsze, kolega rudas nie daruje, gdzie jest dzwon!!!
Jest, jaki jest, chociaż może powinienem się lepiej przyłożyć. Ale konkretnie nie wiem, co mam poprawić z tych zastrzeżeń, bo w pewnym okresie czasu litera "W" była malowana, żurawiki były, a gdzie był dzwon?. Nie wiem. Nie widzę go na żadnych zdjęciach, które są w mojej dyspozycji. No i co z tą blachą. O zrzutniach bomb zapomniałem, no tak wyszło. Się dorobi :wink:
Marek T pisze:Ale nawet w rzucie z boku pokład winien być widoczny, bo nie jest płaski, ale lekko wypukły.
Fakt, pokład powinien być widoczny, ale tego nikt nie rysuje, pewnie z uwagi na skalę. Wychodzi bardzo cienki. Może brak mi warsztatu, żeby właściwie ocenić co i jak wyjdzie. Zanim narysowałem, spojrzałem jeszcze raz na rysunek "Burzy" Tomasza Grotnika z marcowego numeru i tam też nie ma tej wypukłości. Dokładnie się przyglądałem, może powinienem sprawdzić pod szkłem powiększającym, bo gołym okiem naprawdę nie mogę dostrzec. Postaram się ten pokład wstawić. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne na tym etapie i już wiem, jak to zrobić. W godzinę "Wicher" będzie miał wypukły pokład. :wink: Aha, jaki był kolor pokładu, czy taki sam jak burt czy może ciemniejszy.
Marek T pisze:J. Łubkowski "Kontrtorpedowce WICHER i BURZA"
wyd. AJ Press (EOW 28).
Są tam 3 arkusze rysunków, z których można narysować nawet aksonometrię z widokiem na pomieszczenia okrętu.
Też by się mi przydał, ale, niestety, nie dysponuję. A przydałby się, bo muszą tam być widoczne ostatnie modernizacje.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: Marek T »

Kolor pokładu - ciemnoszary.
RyszardL pisze:... muszą tam być widoczne ostatnie modernizacje.
Ściśle rzecz biorąc rysunki tam zamieszczone są francuskie, ale w książce jest około 400 zdjęć, więc można z nich wyrobić sobie pogląd na modernizacje.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Rysunki okrętów PMW

Post autor: dessire_62 »

Cieszę się z formy powyższych postów.
Na podobnej zasadzie ( kaźdy doda , co wie) , może kiedyś dorobimy się naprawdę dobrych, udokumentowanych zdjęciami, bądź innymi materiałami rysunków poszczególnych okrętów.
Święte słowa.
a gdzie był dzwon?. Nie wiem. Nie widzę go na żadnych zdjęciach,
Tak na szybko, mówisz masz. :lol:
Na stronach NAC jest sporo zdjęć, które mogą być pomocne.
Załączniki
Wicher-dzwon.jpg
Wicher-dzwon.jpg (123.6 KiB) Przejrzano 18770 razy
ODPOWIEDZ