Zdjęcia okrętów PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Slaw
Posty: 929
Rejestracja: 2004-03-28, 12:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slaw »

Taki widoczek z Nab.Rumuńskiego (Port Gdynia)
Obrazek
Slaw
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

na e-bayu do kupienia

"Polen Westerplatte polnisches Kriegsschiff versenkt"

Obrazek
http://cgi.ebay.de/Polen-Westerplatte-p ... 2a08b1cd6f
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Za NFoW.pl:
Podpisane - Ostatnia droga "ORP Górnik"

Któryś z Kolegów się orientuje dokąd go zabierają i w jakim celu?
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Post autor: Dziadek »

Stoi obecnie przy nabrzeżu złomowym koło mostu siennickiego na przeciwko Petrobalticu (widziałem jak jechałem na plażę na Stogi). Prawie w tym samym miejscu co kiedyś Grunwald. Z tego co się orientuję pierwszy (Hutnik) już jest złomowany.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

O ku... Takiego dla nich rozwiązania (przyszłości) się nie spodziewałem...
A o tylu planach pisano, o ponownym wcieleniu, sprzedaży... [*][*]
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Post autor: Piotr S. »

Też jakoś dziwnie to odczuwam czy czasem przy anemi PMW nie jest to decyzja pochopna ? tym bardziej ,że można by je wykorzystać do kanibalizacji dla dwóch istniejących okrętów .W sumie zrobiono to szybko i bez rozgłosu ale czy słusznie?
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Post autor: szafran »

Dziadek pisze:Stoi obecnie przy nabrzeżu złomowym koło mostu siennickiego na przeciwko Petrobalticu (widziałem jak jechałem na plażę na Stogi). Prawie w tym samym miejscu co kiedyś Grunwald. Z tego co się orientuję pierwszy (Hutnik) już jest złomowany.
A czy armata lub też wyrzutnie lub inne większe części wyposażenia trafią do skansenu MMW? Czy jak zwykle muzeum nie jest zainteresowane...

Na marginesie szkoda, że nie zachowano okrętu. Idealnie by się prezentował w Kołobrzegu obok "Fali" i "Władysławowa"...
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Post autor: Jacek Bernacki »

szafran pisze: Na marginesie szkoda, że nie zachowano okrętu. Idealnie by się prezentował w Kołobrzegu obok "Fali" i "Władysławowa"...
Idealnie by się prezentował w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej obok Odważnego. :-D
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Post autor: Dziadek »

szafran pisze:A czy armata lub też wyrzutnie lub inne większe części wyposażenia trafią do skansenu MMW? Czy jak zwykle muzeum nie jest zainteresowane...

Na marginesie szkoda, że nie zachowano okrętu. Idealnie by się prezentował w Kołobrzegu obok "Fali" i "Władysławowa"...
Sądząc po "ciszy" w temacie wątpię :( Ich los jest raczej przypieczętowany. Widziałem Tarantulę (Górnik?)zacumowaną do jakiejś innej jednostki przy nabrzeżu złomowym. Natomiast znajomy z Petrobalticu mówił, że na drugiej (Hutnik?) nie ma już nadbudówki ale tej informacji nie jestem w stanie potwierdzić. Jak będę następnym razem w okolicy to postaram się o jakąś fotkę.
Jarek C.
Posty: 867
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Jeden jest calkowicie pocięty. Drugi czeka na ewentualny eksport do Wietnamu. Cześć z elementów tego pocietego tez może tam trafić. Na razie całość kontraktu eksportowego (firmy prywatnej) stoi pod znakiem zapytania.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Post autor: szafran »

Jarek C. pisze:Cześć z elementów tego pocietego tez może tam trafić.
A czy przypadkiem artylerii z Tarantul nie planowano wykorzystać w mitycznym Gawronie?
Jarek C.
Posty: 867
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Były takie koncepcje, raz o AK-176M, raz o AK-630M, ale ostatecznie planowane uzbrojenie ich nie przewiduje, a to co stoi w Gdańsku jest już własnością prywatną.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Obrazek
ORP Wodnik w drodze na Morze Czarne - Bosfor 17 lipca 1988 r.
znalezione w "Marine-Rundschau"
Admiral Byng
Posty: 101
Rejestracja: 2009-03-18, 10:41

Post autor: Admiral Byng »

Z pewną taką nieśmiałością pozwolę sobie na drobną uwagę odnośnie interesującego zdjęcia "Wodnika", które dopiero teraz spostrzegłem. Mianowicie cylindryczny obiekt na tle którego sfotografowano okręt to Galata Kulesi, sławna zabytkowa wieża położona w azjatyckiej części Stambułu. Czy w związku z tym nie było tak, że "Wodnik" nie płynął na Morze Czarne, ale z niego wracał?

Z pozdrowieniami
JK
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Możliwe. W podpisie płynął na. Z drugiej strony, może to parada z okazji jakiegoś święta - z tego samego dnia jest podobne zdjęcie jugosłowiańskiego "Galeba".
Admiral Byng
Posty: 101
Rejestracja: 2009-03-18, 10:41

Post autor: Admiral Byng »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A jakby tam nie było - fajne zdjęcie.

Z pozdrowieniami
JK
ODPOWIEDZ