Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: jogi balboa »

AdrianM pisze:w niczym nowoczesnej fregaty by nie przypominały? Ich uzbrojenie to już chyba klasyka w naszych periodykach?
Nowoczesnej nie. Kto mówi że ma przypominać? Oczywiście nie mówię o wyglądzie. Periodyki mnie nie interesują. Co ci niby nie pasuje w uzbrojeniu? W tym rozmiarze jest jak najbardziej na poziomie.
AdrianM pisze:budować w kraju, tak po naszemu, tanio i tak by się interes tylko kręcił
To jest oksymoron.
Tak na poważnie, to co chciałbyś w kraju wybudować? Poza pustą skorupą wszystko i tak trzeba byłoby kupić z zewnątrz.
AdrianM pisze: po co ten cyrk zbrojeniowy
Bardzo trafnie dobrałeś słowa. Bo poza hałaśliwym cyrkiem to nic się w tej dziedzinie nie dzieje.
A o propagandzie nie chce mi się gadać.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: AdrianM »

Niestety Jogi nie obchodzi mnie twa awersja do czytania, choć może byś się coś ciekawego dowiedział czasami. Takich pacyfistycznych haseł i o tym, że nic nam nie grozi nasłuchałem się już przez ostatnie prawie 30 lat dość sporo, a wielcy piewcy tego obudzili się z ręką w nocniku i niezbyt widzę by chcieli powtarzać te płomienne zdania (sic!). Niestety armia (taka na poważnie) jest naszemu krajowi równie potrzebna jak nowe elektrownie, drogi, czy też rozwój gospodarczy. O NATO udało nam się opierać dość długo, ale teraz kiedy amerykanie mówią wprost, że mają problem na pacyfiku i zmniejszają u nas zaangażowanie, niestety wypadałoby skończyć z tymi sloganami. Marynarka może być narzędziem do budowania sojuszy, ale nie jest jedynym i dodatkowo to droga zabawa dla tych bogatych. Może będzie to dla ciebie taka swojska ciekawostka, ale wojna to też polityka tylko taka trochę mniej miła i nie chodzi o to, że będziemy się z kimś tłuc ;) a o to czy ktoś czasami nie będzie nam chciał narzucać swej 'woli". :bije:

Widzisz chyba sam, że będąc słabym lub dalej bardzo słabym państwem musimy opierać się o wielkiego brata, który nas doji i na różnych płaszczyznach narzuca nam swoją wolę :dupa:

Może misiom z Yellowstone to wchodzenie w :dupa: rezerwat "wolności" pasuje, lecz wybacz mi nie! :bije:

Masz coś konkretnego lub jakąś ciekawostkę w sprawie Adeli to się podziel. Jeśli przyszedłeś sobie popłakać bo temat jeszcze nie ostygł to proponuję weź się chłopie w garść bo niedźwiadkom takie zachowanie nie przystoi! :P
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: jogi balboa »

Dziecko drogie, ja tu mówię o konkretnych zadaniach, działaniach i efektach, a nie wyimaginowanych osiach zła. A krajem biednym nie jesteśmy, wszak stać nas na całą gamę 500+ więc stać nas i na flotę.
A Adelajdy porównuję do tego co służy u takiej np. biedoty: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... Navy_ships
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: szafran »

Taka okazja w postaci duńskich MCM przechodzi nam koło nosa i nic? Żadnego lamentu, że to nowoczesne jednostki i dadzą czas na przetrwanie do wprowadzenia przyszłej drugiej serii Kormoranów?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: AdrianM »

To jeszcze tak stary i "mądry" misiu powiedz mi ile to ci z RN planują trzymać te staruszki w służbie? Na ucho ci powiem, że polubiłem te misiowe mądrości i chciałbym więcej! :bije:
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: jogi balboa »

Poczekamy zobaczymy. - powiedział Stary miś.
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: oskarm »

AdrianM pisze:To jeszcze tak stary i "mądry" misiu powiedz mi ile to ci z RN planują trzymać te staruszki w służbie? Na ucho ci powiem, że polubiłem te misiowe mądrości i chciałbym więcej! :bije:
Jesli programy Type 26 i 31e pojda zgodnie z planem, to w RN Type 23 bedzie sluzyc do 2036 roku... Kurtyna.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: AdrianM »

Oskar bez emocji! :cisza:

Roczniki brałem z tego gógla: https://www.naval-technology.com/projects/t23/

Jeśli ostatni będzie wycofywany w 2036 roku będzie rocznikowo niewiele starszy od Adelajde. :P
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: oskarm »

Co prawda to nie forum psychologniczne, ale nadmiar emocji / potrzeby kompensacji chyba wystepuje u ciebie. To forum by duzo zyskalo gdybys sie ograniczyl do dyskusji merytorycznej.

Tylko Brytyjczycy zajerzdzaja swoje okrety => generalnie sa w gorszym stanie niz Australijskie, ktore sa utrzymywane na umowach serwisowych z producentami.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: AdrianM »

Oskarze nie zamierzam ciem uczyć kiedy ironizuje, a kiedy jestem poważny - nie umiesz, nie potrafisz rozróżnić kiedy ci się ktoś naśmiewa z bzdet itd. to proponuje przemilcz lub się nie udzielaj.

Nie obchodzi mnie AU serwis doskonały bo (o zgrozo :boje: ) Adeli nie będzie :P . Natomiast obchodzi mnie zjawisko społeczne jakim jest przeżywanie tego niezakupu bez końca :dupa: i zdaje się bez opamiętania :diabel:
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: oskarm »

To forum by duzo zyskalo gdybys sie ograniczyl do dyskusji merytorycznej.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: AdrianM »

oskarm pisze:... zajerzdzaja .....
Bałąd! O tą merytoryczność ci chodzi?

Czy o te liczne moje pytania, które się nie doczekały odpowiedzi od ekspertów?

Wybacz, ale jeśli ktoś coś nowego o Adelach wniesie, też się już do tego nie odniosę bo to najzwyklejsze bicie usmażonego kotleta.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6409
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: Peperon »

Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: marek8 »

Obawiam się niestety, że mamy doczynienia ze spiskiem polonistów nad Wisłom :bije: :bije: :bije: :aniol: :aniol: :aniol: . To oni wymyślili Adele nad Wisłom i to oni usiłują wykoleić krajowy system, który winien byc naśladowany na całym świecie jako szczyt szczytów a ponadto rozwiązanie bliskie stanom mesjańskim niemal...
No niestety nie da się czegoś używanego nie kupić bo zło które tkwi w polonistach rozlało się na zwykłych ludzi ;( Dlatego też próbowano adelami egzorcyzmować owe zło i choć na czas jaki wbrew wszelkiemu sensowi ekonomicznemu ale mając na wględzie zbawienie dusz :faja: plan rzutem na Pana Tadeusza doprowadzić do skutku. Na szczęście nie udało się i zło może się panoszyć a nawet rozszerzyć obszar swego panowania kosztem prawowiernych - sorry ale czytając Macieja tak mi się skojarzyło jakoś - znajomośc tematu jak to naprawdę działa wyrażająca się w "opinii" na temat pisowni pojedyńczego wyrazu? Dobre - prawie jak z tradycji kołtuna, o ktorą kogoś tu mocno podejrzwać niestety można :( Dbałość o poprawnośc językową kosztem sensu zasuguje niestety na możliwą najwyższą pogardę - przykro mi :dupa: całe tabuny takich wyznawców zalegają dziś na,,, :faja:
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: AdrianM »

Nie ma co płakać nad nieudanymi egzorcyzmami :diabel: . Prezydenta leci do USA i na pewno przedstawi naszą "koncepcję" ratunku dla borykającej się problemami eskortowymi floty naszego sojusznika lub powiem więcej przyjaciela :cmok1:

Zawsze słona przepłata za Homara może dać motywację dla przyjacielskiej przysługi przekonania przyjaciół przyjaciela dla idei przyjacielskiego odpalenia czegoś w ramach... no właściwie ciężko to jakoś tak ubrać w odpowienie słowo, ale być może najtrafniej offsetu :idea: rozwiązań serwisowych które by to sprawiły, że nasze OHP wyglądałyby jak nówki i nasi marynarze byliby skłonniejsi do ich niezajechowywania :brawo: w ramach racjonalizatorskiego planu użytkowania okrętów :bije:

Tylko dobrze by było, żeby ktoś naszemu prezydentowi analizę podesłał jak to można użytkować okręty z klasą, a nie jak angole :brawo: (sam, żem ciekaw rezultatów takowej umysłowo-góglowej pracy) - no cóż... Do dzieła Oskary bo czas goni! :P :lol: :lol: :czarodziej: :chat:
Awatar użytkownika
Seth
Posty: 144
Rejestracja: 2006-10-14, 22:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Za kilka lat Polska będzie bezbronna na morzu?

Post autor: Seth »

Peperon pisze:Ot takie merytoryczne info... :diabel:

https://www.defence24.pl/remontowa-rozp ... fence24-tv
Czy ktoś/gdzieś wspominał o ewentualnej budowie kolejnej trójki Kormoranów?
Gdzieś mi świta, że pojawiła się gdzieś opinia, że dla osłony podejść obu największych skupisk portowych (Gdynia-Gdańsk oraz Szczecin-Świnoujście) potrzebne są 2x3szt.
ODPOWIEDZ