JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Silnik jest zabudowany, od Wilgi. Niestety, nie na chodzie...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Marmik pisze:Cobi nie czekało, aż znajdzie się jakiś wizjoner w stosownych instytucjach.
W katalogu Cobi zobaczyłem zestaw ORP Orzeł w skali 1:100. Ponad tysiąc klocków...
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: p11c »

fajne te zestawy, naprawdę, bo na ostatnim Święcie Flotylli Pińskiej zrobiliśmy całkiem niezłą wystawę tych klocków, ok 50 rożnych modeli,
Ale jest pytanie. Jak każdy z nas może wypromować zainteresowanie sprawami PMW ?
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Staram się jakieś fotki robić i czasami jakąś małą kompilację historyczną napisać. No i w edukacji promuję MW. Tyle i aż tyle.
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Jakieś wzmożone zainteresowanie modelami się pojawiło. Ze sklepiku MMW znikają w tempie dotychczas nieznanym te droższe i te tańsze. Takie po 3 złote za kuter torpedowy z papieru
do składania...
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: p11c »

i to się wam ceni, naprawdę widziałem ten wasz sklepik, a możliwości edukacji poprzez modele są nieograniczone,
thomson, ale to wszystko szalenie mało jak na tak wielką instytucję i wiesz o tym dobrze.
jesteś tam kierownikiem i masz duże możliwości, wiem że się starasz i doceniam to ale to wszystko mało. Bo starasz się jako osoba prywatna ale nie widzę starań twoich z ramienia instytucji.
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Panie P 11 c, jakiś czas temu poinformowałem Pana że nie zamierzam z Panem prowadzić jakiejkolwiek dyskusji. Nie z powodu krytyki moich działań przez Pana tylko formę pańskich nieuczciwych ataków na mnie i instytucję w której pracuję oraz niegodne manipulacje (np. o odmowie patronatu MMW nad pańską imprezą. Dodam-patronatu o który Pan
nie występował, o odmowie udostępnienia obiektów muzealnych, których udostępnić Panu zgodnie z prawem nie mogłem itd.). Teraz także z łatwością zarzucił Pan brak działań MMW. Otóż najważniejszym działaniem MMW jest propagowanie MW poprzez działalność wystawienniczą oraz edukacyjną. O ile pamiętam nie podjął się Pan merytorycznej krytyki tejże. Nie jest wg Pana odpowiednim działaniem promującym MW rekordowo częsta obecność jej pracowników w mediach, w tv, radio i prasie. Pracowników, którzy opowiadając m.in o historii w ten sposób promują właśnie MW. Nie jest dla Pana odpowiednią działalnością wydawanie "Biuletynu Historycznego" i książek o tematyce związanej z MW. Nie jest dla Pana tym, co trzeba organizowanie bądź uczestnictwo w wystawach i festynach w Gdyni, innych miastach oraz np w Norwegii, Szwecji, na Ukrainie? Nie jest produkcja filmowa? Filmowa nie oznacza prostego zmontowania wszystkiego , co się napatoczy w intenecie , podłożenia pod to skocznej muzyczki i wrzucenia do sieci. Dla mnie oznacza profesjonalny reportaż bądź film dokumentalny, który można zobaczyć w TV. Kolejny historyczny dokument MMW tworzyć będzie w koprodukcji z jedną ze stacji tv na stulecie MW. Wsparcie merytoryczne powstającego filmu fabularnego pt "ORP Orzeł-ostatni patrol" w reżyserii Jacka Bławuta to też nic... W sumie , to nie chce mi się już dalej pisać. Panie p 11 c, pańskie zdanie mnie nie interesuje. Postaram się już więcej nie łamać swoich postanowień o niereagowaniu na pańskie wpisy.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: p11c »

ok, jeśli nieuczciwe ataki to przepraszam. Bo staram sie być uczciwy i jak coś jest dobre to promuje a jak mam złe to wytykam, nic więcej. Zawsze, tak się staram
Ale skoro Pan zaczyna wypowiedź od stwierdzenia, że to nieuczciwe ataki to nawet nie czytam dalej.
Nigdy, ale to nigdy, w żadnym poście nie obrażam nikogo. I nigdy nie piszę że ktoś jest nieuczciwy.
Naprawdę doceniam wiele Pana działań i niejednokrotnie je chwalę.
Nie mam najmniejszego interesu w negowaniu Pana działań, krytyka dotyczyła raczej instytucji i była jak najbardziej uzasadniona. Możemy o tym porozmawiać prywatnie albo publicznie. A pisanie że Pan nie chce rozmawiać to ucieczka.
Skoro czuje się Pan odpowiedzialny za MMW w Gdyni to bardzo proszę mnie nie obrażać, bo ja Pana nigdy nie obraziłem, wręcz przeciwnie nie raz Pana chwaliłem.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: p11c »

Szczerze mówiąc to Pan działa na FB, to Pan promuje rożne działania odkrywcze, To Pan więcej robi da promocji PMW niż całe MMW w Gdyni.
I to jest pewne, wiec nie rozumiem skąd ta agresja w stosunku do mojej osoby.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Tymczasem wczoraj była rocznica zatopienia ORP Orkan i jakoś wszędzie cisza... Mimo, że wcześniej w sieci aż kipiało od marynarskich tematów za sprawą pogrzebu adm. Unruga. Jeszcze dwa miesiące i 100 lecie MW będzie zakończone i wtedy można podsumować działania instytucji i reszty.
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Kalendarium Historyczne na na stronie MMW oraz na fb. Rzeczywiście bez dźwięku, czyli cisza...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Widocznie największa strata PMW jest rzeczą mało ważną. MMW zrobiło co było w mocy a reszta? Gdzie ci wszyscy miłośnicy floty?
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Mamy prawie połowę października. Niedługo mamy wybory samorządowe, 1 listopada, zadymę na 11 listopada i dalej już okres przedświąteczny więc tak naprawdę wszystko co już miało być już było. Warto zastanowić się jak uczciliśmy 100 lecie MW. Jak dla mnie szału nie było. Ot parada jedna i druga plus dwa pogrzeby. Coś jeszcze ominąłem?
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Wystawa główna w MMW ( otwarcie 28 listopada) to akurat duże przedsięwzięcie. Wydanie książki prof. Dariusz Nawrota "Zakon dżentelmenów morskich...", film dokumentalny . Plus kilka innych realizowanych głównie przez struktury MW , przede wszystkim 27 i 28 listopada. Harmonogram w zasadzie dopięty. Realizacja w toku. Czy przeprowadzka Inspektoratu do Gdyni mieści się w uczczeniu 100 lecia? Oficjalnie być może nie ale data dobra, mimo że w październiku. Z praktycznego punktu widzenia chyba nawet lepiej.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Wystawa, film, msza, odprawa i odpykane 100 lecie. Wybacz, ale mnie to nie przekonuje. Szczególnie, że muzeum powinno bardziej działać w okresie wakacyjnym i wystawa powinna być wtedy gotowa. Książek o MW wyszło trochę więcej niż jedna. Ale to i tak kropla w morzu. Po prostu przespane 100 lecie bo w listopadzie będzie krótka notka, że 100 lat i potem można wrócić do bieżących spraw.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: p11c »

:puknij: Niestety, ale też się zgadzam z SZAFRAN, to wszystko co jest to nic ponad przeciętność. W przyszłym roku będą podobne imprezy i wydarzenia. Nie związane ze 100 - leciem.
Coś ekstra to by było np. wypłynięcie Błyskawicy na pełne morze, choćby na holu. jakaś super inscenizacja na morzu albo choćby na Helu, albo np. zlot zabytkowych okrętów. rekonstrukcja jakiegoś okrętu, pomysłów jest wiele, zresztą nie ważne co to by było, byle by było cokolwiek ponad przeciętność, ponad to co jest co roku.
A jak widzę to na razie jest łapanka różnych imprez i zastanawianie się czy się one wpisują we 100-lecie czy nie.
sorry ale ręce opadają
ODPOWIEDZ