Flotylla Rzeczna 1939

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

serek
Posty: 153
Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
Lokalizacja: olsztyn

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: serek »

a mi fotka sie nieotwiera
:(
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: m_k »

:o

Ogłoszony został konkurs dla modelarzy związany z tą jednostką.

Szczegóły pod zacytowanym wpisem na profilu Facebook 100-lecie Flotylli Rzecznej tu: https://www.facebook.com/100lecieFP

rek_KD_2.jpg
rek_KD_2.jpg (52.98 KiB) Przejrzano 4606 razy

:3majsie:
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: m_k »

:shock:

Ponieważ milczenie wydaje się niektórym "złotem" to ja powiem, że nie

Może by ktoś zapytał o informacje z nowej mojej książki? Można zawsze coś dopowiedzieć, dopisać

Są tak dobre, że nie ma o czym takim pisać, czy tak złe, że nie ma o czym mówić?
Ostatnio zmieniony 2021-02-16, 17:49 przez m_k, łącznie zmieniany 1 raz.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Awatar użytkownika
dolek2
Posty: 213
Rejestracja: 2013-08-22, 22:00
Lokalizacja: Konin koło Lichenia

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: dolek2 »

m_k pisze: 2021-02-15, 18:05 :shock:

Ponieważ milczenie wydaje się niektórym "złotem" to ja powiem, że według mnie to g... a nie złoto

Może by ktoś zapytał o informacje z nowej mojej książki? Bo może kłamię i fałszuję? Czujecie się oszukani?

Są tak dobre, że nie ma o czym takim pisać, czy tak złe, że nie ma o czym mówić?
Witaj w "klubie" ... są trzy odpowiedzi na tak postawione pytania:

1. To co napisałeś jest tak dobre że nikt nie ma nic do dodania
2. To co napisałeś jest tak złe że nikomu nie chce się nawet o tym cokolwiek napisać
3. G... to kogo interesuje ...

Poza tym zbyt emocjonalnie podochodzisz do tego... Napisałeś, OK, spełniłeś się w jakiś tam sposób, jesteś zadowolony i chyba o to chodzi. Ja najczęściej obstawiam odpowiedź nr 3 ... Poza tym jak zapewne zauważysz za jakiś czas i tak inni będą cytować znanego pisarza marynistycznego mimo tego że nie widział on archiwalnych dokumentów na temat o którym pisze ... Więc witaj w klubie ...
....bunkrów nie ma, ale też jest zaj...cie ...
serek
Posty: 153
Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
Lokalizacja: olsztyn

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: serek »

Macieju a z jakiej okazji tak dramatyczny wpis?
Jesteś jednym z nielicznych Autorów którzy drukują archiwalne rysunki . Nie jestem fachowcem w teorii MW i cieszę się z opracowań które wydobywają na śwaiatło dzienne skrywane archiwa

Dodano po 7 minutach 18 sekundach:
Mnie zastanawiają te wnęki na burcie kadłuba przy śrubach monitora MC .Czy jest to udokumentowane w jakiś sposób bo z przekroju wręgi to jakoś nie wynika .
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: crolick »

dolek2 pisze: 2021-02-15, 20:38
m_k pisze: 2021-02-15, 18:05 :shock:

Ponieważ milczenie wydaje się niektórym "złotem" to ja powiem, że według mnie to g... a nie złoto

Może by ktoś zapytał o informacje z nowej mojej książki? Bo może kłamię i fałszuję? Czujecie się oszukani?

Są tak dobre, że nie ma o czym takim pisać, czy tak złe, że nie ma o czym mówić?
Witaj w "klubie" ... są trzy odpowiedzi na tak postawione pytania:

1. To co napisałeś jest tak dobre że nikt nie ma nic do dodania
2. To co napisałeś jest tak złe że nikomu nie chce się nawet o tym cokolwiek napisać
3. G... to kogo interesuje ...

Poza tym zbyt emocjonalnie podochodzisz do tego... Napisałeś, OK, spełniłeś się w jakiś tam sposób, jesteś zadowolony i chyba o to chodzi. Ja najczęściej obstawiam odpowiedź nr 3 ... Poza tym jak zapewne zauważysz za jakiś czas i tak inni będą cytować znanego pisarza marynistycznego mimo tego że nie widział on archiwalnych dokumentów na temat o którym pisze ... Więc witaj w klubie ...
Ja bym jeszcze dodał, że osób które merytorycznie mogą ocenić Wasze prace można policzyć na palcach jednej ręki. W zasadzie wystarczy Wam lista osób które często spotykacie w swoich teczkach...

A co do popularności - czy się podoba czy nie, jak się przebijecie w Wiki do źródeł, to później powoli zaczną ludzie rozumieć co chcieliście powiedzieć.
Ale to orka na ugorze.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: Grzechu »

m_k pisze: 2021-02-15, 18:05 :shock:

Ponieważ milczenie wydaje się niektórym "złotem" to ja powiem, że według mnie to g... a nie złoto
(...)
Naprawdę oczekuję zbyt wiele?
Szczerze mówiąc, to mnie osobiście mocno zniesmaczyłeś...
Kupiłem książeczkę w piątek.
Dopiero dziś miałem czas ją choćby przekartkować.
Przeczytam zapewne w weekend.

O co miałbym pytać w tej chwili?

No i na dodatek nie potrafię pisać recenzji.

A podobnych mnie jest pewnie więcej...
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: m_k »

:shock:

Ufff... bo już jakoś myślałem, że nikt nie czyta. Przepraszam

Bardzo Was przepraszam

Was wszystkich za chwilę słabości. Szybkość odzewu świadczy jednak o tym, że jesteście "elektryczni" i na czasie . Dla autora - przepraszam - może nie dla wszystkich autorów, ale dla mnie osobiście oceny z FOW są ważne.

Gdzie mogę znaleźć zwierciadło dla moich poczynań jak nie tu?
dolek2 pisze: 2021-02-15, 20:38
Poza tym zbyt emocjonalnie podochodzisz do tego... Napisałeś, OK, spełniłeś się w jakiś tam sposób, jesteś zadowolony i chyba o to chodzi. Ja najczęściej obstawiam odpowiedź nr 3 ... Poza tym jak zapewne zauważysz za jakiś czas i tak inni będą cytować znanego pisarza marynistycznego mimo tego że nie widział on archiwalnych dokumentów na temat o którym pisze ... Więc witaj w klubie ...
Dzięki dolek, na Ciebie zawsze mogłem liczyć. Co do „znanego pisarza marynistycznego mimo” to niestety masz jakieś ponad milion racji
serek pisze: 2021-02-15, 22:35 Macieju a z jakiej okazji tak dramatyczny wpis?
Jesteś jednym z nielicznych Autorów którzy drukują archiwalne rysunki . Nie jestem fachowcem w teorii MW i cieszę się z opracowań które wydobywają na śwaiatło dzienne skrywane archiwa

Dodano po 7 minutach 18 sekundach:
Mnie zastanawiają te wnęki na burcie kadłuba przy śrubach monitora MC .Czy jest to udokumentowane w jakiś sposób bo z przekroju wręgi to jakoś nie wynika .
Przepraszam za dramaturgię. Nawet nie sądziłem, że uda mi się napisać coś z Shakespeare’a :-) :lol:

Określ proszę dokładnie o jakie wnęki chodzi, to odpowiem.

Co do MC, to projekt jest doskonale udokumentowany, to może coś dokładniejszego odpowiem.
crolick pisze: 2021-02-15, 22:40 Ja bym jeszcze dodał, że osób które merytorycznie mogą ocenić Wasze prace można policzyć na palcach jednej ręki. W zasadzie wystarczy Wam lista osób które często spotykacie w swoich teczkach...

Tu muszę się zgodzić. Panowie Bartelscy, dolek piszcie dalej a ja jestem waszym fanem. W końcu, ktoś musi to uporządkować.

crolick pisze: 2021-02-15, 22:40 A co do popularności - czy się podoba czy nie, jak się przebijecie w Wiki do źródeł, to później powoli zaczną ludzie rozumieć co chcieliście powiedzieć.
Ale to orka na ugorze.
No z wiki, to bym nie przesadzał. Nadal jest tam miliony błędów.

Często tam bierze góra ilości wydawnictw nad merytoryką. Kto naklepie więcej, to ten ma rację, bez żadnej weryfikacji.

Ale nawet to nie jest zarzutem dla twórców wiki, gdyż założeniem twórców jest opieranie się na źródłach i odwoływaniem do nich. Bez własnych interpretacji ... i tu jest problem. Co ma zrobić redaktor wiki jeśli ma 75% źródeł błędnych i 25% poprawnych?

Osobiście to rozumiem
Grzechu pisze: 2021-02-15, 23:18
Szczerze mówiąc, to mnie osobiście mocno zniesmaczyłeś...
Kupiłem książeczkę w piątek.
Dopiero dziś miałem czas ją choćby przekartkować.
Przeczytam zapewne w weekend.

O co miałbym pytać w tej chwili?
Przepraszam Cię bardzo, bardzo, bardzo, i wszystkich, których zasmuciłem, ale cieszę się, że jest odzew. Ufff...

Odpowiem na Twoje pytania najlepiej jak będę mógł.


:gazeta:
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: szafran »

Grzechu pisze: 2021-02-15, 23:18

No i na dodatek nie potrafię pisać recenzji.

A podobnych mnie jest pewnie więcej...
Inna sprawa kto to czyta. Choć WLU ma większe grono czytelników ze względu na dystrybucję.

Maciej dobrze zna moje sceptyczne podejście do naszej branży. Co z tego, że napiszesz naprawdę wyjątkową i merytoryczną rzecz? Mało to kogo interesuje no i było 300 lat temu. Ani na tym zdobyć głosy ani promować rakietki od Raytheona... Smutne, chamskie ale prawdziwe.

Obojętnie co wydasz to i tak kupię!
Awatar użytkownika
dolek2
Posty: 213
Rejestracja: 2013-08-22, 22:00
Lokalizacja: Konin koło Lichenia

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: dolek2 »

szafran pisze: 2021-02-16, 22:39 Co z tego, że napiszesz naprawdę wyjątkową i merytoryczną rzecz? Mało to kogo interesuje no i było 300 lat temu. Ani na tym zdobyć głosy ani promować rakietki od Raytheona... Smutne, chamskie ale prawdziwe.
Święte słowa rzecze kolega szafran ... Macieju patrz pkt 3 mojej "wyliczanki" ...
....bunkrów nie ma, ale też jest zaj...cie ...
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: Orlik »

Ja bym dodał jeszcze fakt, że Flotylla Rzeczna to temat dość ekskluzywny, a grono ludzi, którzy mogą cokolwiek o tym napisać, jest jeszcze mniejsze.
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: m_k »

Orlik pisze: 2021-02-17, 10:06 Ja bym dodał jeszcze fakt, że Flotylla Rzeczna to temat dość ekskluzywny, a grono ludzi, którzy mogą cokolwiek o tym napisać, jest jeszcze mniejsze.
A to taki ciekawy temat - a czym więcej się dowiaduję, tym bardziej jestem ciekawy i ciągle nie wiem wszystkiego


:aniol:
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: p11c »

Macie racje. temat troszkę egzotyczny i być może dla większości mało interesujący, aczkolwiek zakładając go ponad 8 lat temu nie sądziłem, iż przez tak długi okres będzie żywa dyskusja na FOW, co niejako pośrednio świadczy o jego atrakcyjności.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: m_k »

:o

Coś niesamowitego. Moje marzenie się spełniło. Diorama desantu z kutra desantowego Flotylli Rzecznej została zrealizowana. Bardzo dziękuję Darkowi. Jednak warto pisać książki. Wielka szkoda, że Flotylli Rzecznej nie starczyło pieniędzy by wybudować ten planowany kuter.

Więcej zdjęć na profilu autora dioramy:



:brawo: :brawo: :brawo:

:aniol:
KD_1a.jpg
KD_1a.jpg (123.44 KiB) Przejrzano 3789 razy
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: Waldek K »

Super model i cała diorama. Jaka to skala?
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Flotylla Rzeczna 1939

Post autor: m_k »

1:72
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
ODPOWIEDZ