100 Lecie Błyskawicy

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: 100 Lecie Błyskawicy

Post autor: jogi balboa »

dessire_62 pisze:Oceńcie sami co lepsze.

Ja ogólnie jestem przeciwny wyciąganiu na ląd większych okrętów czy statków muzealnych.
Wiesz, mam taką refleksję. USS North Carolina na wodzie wygląda tak:
Obrazek
Pięknie prawda?

Ale podejdźmy bliżej:
001.JPG
001.JPG (13.77 KiB) Przejrzano 5353 razy
Co by nie było że to na zewnątrz:
001.JPG
001.JPG (7.43 KiB) Przejrzano 5353 razy
Wystarczy na bieżąco konserwować. Oto przykładowy sposób naprawy bieżącej:
001.JPG
001.JPG (18.53 KiB) Przejrzano 5353 razy
001.JPG
001.JPG (18.31 KiB) Przejrzano 5353 razy
Nie żebym tu wypowiadał swoje zdanie w temacie. Ale zanim się je wypowie może warto coś rozważyć a przede wszystkim policzyć.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2026
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: 100 Lecie Błyskawicy

Post autor: dessire_62 »

Nie żebym tu wypowiadał swoje zdanie w temacie. Ale zanim się je wypowie może warto coś rozważyć a przede wszystkim policzyć.
Tak, trzeba zacząć od powołania komisji sejmowej i zespołu ekspertów :x , bądź poważny.

Nie ma to jak naukowe podejście do tematu.
Proszę przykład z mojego, czyli podkarpackiego, podwórka.
O rewitalizacji fortów przemyskich każdy pewnie coś tam słyszał, postanowiono wyremontować również drogi dojazdowe. Jeden(kilku) mądrych wymyślił, że sposób ma być zgodny z ówczesną technologią. Wykonanie nawierzchni drogi gminnej w technologii typu McAdam.Ale poważnie brzmi McAdam. :-) Miliony poszły.
Oto co się stało po roku.
http://supernowosci24.pl/mialo-byc-fort ... owiecznie/

Niestety czasy się zmieniają, jedni to rozumieją, a inni zostają w średniowieczu.
Najlepsze to że
Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami nie można nic zmieniać przez 5 lat od zakończenia projektu – wzdycha.
Nieraz trzeba brać sprawy na chłopski rozum, no ale wtedy rozważni eksperci od liczenia nic nie zarobią.

pozdr
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: 100 Lecie Błyskawicy

Post autor: jogi balboa »

A właściwie to o co ci chodzi?
Piotrekzlodzi
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-15, 09:01

Re: 100 Lecie Błyskawicy

Post autor: Piotrekzlodzi »

Witam Serdecznie wszystkich użytkowników forum. Ponieważ to mój pierwszy post więc pozwólcie, że się przedstawię. mam na imię Piotr, mieszkam w Łodzi i jest synem marynarza, służącego na ORP BŁYSKAWICA w latach 1961-1964. W swoim domowym archiwum mam kilkanaście zdjęć z okresu służby ojca na tym wspaniałym okręcie. Poszukuję wszelkich zdjęć i informacji dotyczących ORP BŁYSKAWICA jej załogi w tych latach. Bardzo proszę o kontakt.

ps. Jak trochę "ogarnę" to forum to opublikuję zdjęcia, które mam w archiwum. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ