Wieści z MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Wieści z MW

Post autor: AdrianM »

No ale jako laik ja dalej nie "kumam" lepiej byłoby teraz zrezygnować z tego zakupu? Czy to coś poprawi w MW?
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Wieści z MW

Post autor: Orlik »

AdrianM pisze:A to właściwie dobrze czy źle z tymi helikopterami? Wygląda na to, że lepiej jakby ich nie kupowali...
Tragiczne jest to, że na dziś kupujemy tylko 4 sztuki w łączonej wersji ZOP/CSAR. Obecnie ledwo dajemy radę wystawić śmigłowce do dyżurów ratowniczych, więc jak tylko się pojawią, to będą silnie eksploatowane do zadań SAR, a o szkoleniu ZOP można będzie zapomnieć... Te śmigłowce miały zastąpić Mi-14PŁ/Mi-14PŁ/R, których na stanie mamy łącznie 10 sztuk. Przypominam, że gdyby doszło do zamówienia Caracali, to MW miałaby teraz 8 nowych śmigłowców ZOP i 6 SAR, więc jak ktoś mówi, że umowa na 4 sztuki AW 101 to sukces ...
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Re: Wieści z MW

Post autor: Maciej »

Oczywiście, nie. Chyba, że będzie to jednak 8 AW-101.

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Wieści z MW

Post autor: Peperon »

Maciej pisze:Oczywiście, nie. Chyba, że będzie to jednak 8 AW-101...
I kolejne 2 miliardy za 4 sztuki ?
A pomyśleć, że 13,6 miliarda za 50 śmigieł było przepłacone...
A wracając do porównania Caracali z Merlinami, to tak jakbyś porównywał Herkulesa do Galaxy. Gdzie ten większy to Merlin.
Ciekawe za jaki czas będą uziemione na brak kasy.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Wieści z MW

Post autor: AdrianM »

Przypominam nie doszło do Caracali! Podtrzymuję pytanie, czy jest jakiś argument, że te helikoptery są zbyteczne? Czy możemy pozwolić sobie by ich nie kupować? Polityczna kwestia jest oczywista, ale po raz kolejny dokunuje się ataku lobby na jakiś zakup, który stanowi ogólnie wartość dodaną, a nie na intencje tego zakupy, które w rzeczy samej są nie właściwe.

Dlatego pytam z uporem maniaka czy sam zakup jest zbyteczny, niepotrzebny i w ogóle bez kontekstu do naglących potrzeb?! MW dostanie pieprzone helikoptery których mało kto chce im fundować. Więc co może lepiej odwołać zabawę bo za drogo, duże koszty utrzymania itd. itd...? Jestem za bo conajmniej 2mld zaoszczędzone na inne RSZ które z uśmiechem przyjmą warcholstwo MW i jej sympatyków.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Wieści z MW

Post autor: Wicher »

Waldek K pisze: Nie wiem, Wicher, gdzie ucho przykładasz, ale takie stanowcze stwierdzenia, że coś będzie lub nie, są w naszych warunkach zupełnie bezsensowne. Nawet, jeśli ktoś podjął taką decyzję, to czy ona jest na pewno przyklepana? Czy ktoś nie zmieni tej decyzji?
Póki będzie w MON Łapiński słuchający wyłącznie Szatkowskiego, to się nie zmieni.
Ale akurat uwalenie modernizacji 660 to dobra wiadomość. Dla podatników.
Waldek K pisze:Czy jeśli ktoś podjął taką decyzję np. pod wpływem obietnicy "szybszego Miecznika", to podtrzyma ją, kiedy się okaże, że Miecznik nie będzie szybki, a może nie będzie go wcale? itd, itp...
Zapomijcie o Mieczniku. Napoleon ze Słupska dyktuje całkowicie co ma być a czego nie być. PMT to jedynie agitka.
Maciej pisze:Proszę Cię, peperonie - caracale nigdy nie miały być nawet montowane w Polsce.
Miały być. Od numeru 19. A następnie wszystko co AH zakontraktowałby gdzie indziej. Bo do Łodzi miała być przeniesiona linia.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Wieści z MW

Post autor: AdrianM »

No cóż mamy Wichro-omnibusa - no nie ma co! Tak miało być i już! Bo się skapnoł, że 660tki to trzepanie piany! :bije: :o :clever:
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Wieści z MW

Post autor: Wicher »

.
Ostatnio zmieniony 2019-04-10, 22:42 przez Wicher, łącznie zmieniany 1 raz.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

Dobrą wiadomością dla podatników byłaby całkowita likwidacja 8. FOW i częściowa 3. FO. Wszystko co niesprawne i nieperspektywiczne na żyletki. Ale nadal będziemy utrzymywać fikcję.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Wieści z MW

Post autor: Wicher »

Michał, to inna inszość ale trudno nie przyznać Ci racji. Skąd inąd wiem, że prowadzone są prace nad uszczupleniem biurokracji. Problem w tym, że jest opór. Bo likwidacji flotylli jako związków nie ma w SPO.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

A tymczasem na Oksywiu stawiają piękny biurowiec dla MW. Już widzę jak ruszą biurokrację i te wszystkie ciepłe etaty. A jak przy tym jesteśmy to ostatnio złapałem się za mój pusty łeb widząc ile etatów ma WCEO.

Kormorana rocznik 1971 remontują bo torpedy ma poławiać mimo, że tę funkcję będą spełniać nowe holowniki a w razie czego Zbyszko. To jest kpina z podatników.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Wieści z MW

Post autor: AdrianM »

Uuuuu :boje: to się wiaterek zerwał na morzu bo się cuś zdaje, że wie jak nie :czytaj: ! A tymi pogróżkami to chcesz mi zaimponować czy podkreślić swoją mizerną kulturę osobistą? A w drogę to sobie chyba już weszliśmy jakbyś nie zauważył.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Wieści z MW

Post autor: Wicher »

.
Ostatnio zmieniony 2019-04-10, 22:43 przez Wicher, łącznie zmieniany 1 raz.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Wieści z MW

Post autor: Waldek K »

Wicher pisze: Napoleon ze Słupska dyktuje całkowicie co ma być a czego nie być.
Znający się na realiach i osobach podkreślają, że akurat Szatkowski to osoba najlepiej przygotowana do pełnienia swojej roli w MON. Więc może trzeba przyjąć, że są mądrzejsi od nas i mając dostęp do wiedzy dużo szerszej wiedzy niż my (także tej niejawnej), podejmują najlepsze decyzje? :roll:
Ale mi się zaraz oberwie :x :lol:
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Wieści z MW

Post autor: AdrianM »

A to ciekawe co piszesz. Osobiście problem trollingu to była i jest kwestia fregat. Zaangażowali się w nią niemal wszyscy niszowi experten łącznie z pismakami. Dla odświeżenia twojej marnej pamięci to nie ja obrzucałem tu gnojem całe dowództwo, łącznie z podwodniakami, którzy raczej na więcej szacunku zasługują niż przyprawianie im gęby i to przez kogo? Może i nie wszyscy marynarze są tak światli i wspaniali jak niektórzy paparazzi by chcieli, ale są i służą! Ten właśnie fregato-trolling omal nie uwalił cały PMT, który nie zapierał tchu w piersiach, ale był najbardziej realny do zrealizowania. I co mamy teraz? Jak bumerang wraca sprawa leasingu OP, a wyimaginowane fregaty pozostaną takimi. To nie ja sprzedawałem kit tutaj, że Adele to będzie program przejściowy i jakie to wspaniałe rozwiązanie problemów MW.

Także w poważaniu mam twoje komentarze o trollingu, ale jak widzę ‘poprawnie fregatowa’ opcja bicia piany trzyma się w sferze publicznej mocno. Więc jako nader spokojny i wytrwały obserwator pozwolę sobie bez twojego pozwolenia komentować absurdy fregato-specializen! Dobra wiadomością jest to, że wszystko idzie jednak w dobrym kierunku i może ideę leasingu OP nikt nie zaatakuje takim hejtem ale to pewnie tylko do czasu poznania wszystkich szczegółów, że nasza flota realnie się wzmocni.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Wieści z MW

Post autor: szafran »

Wicher pisze: Ruskimi onucami zalatuje od ciebie na odległość więc się nie zbliżaj.
Wojtku nie zachowuj się jakbyś był jakimś upośledzonym defendz analyzd z TT i powtarzał bzdury lansowane przez tych wszystkich pizdryków-ekspercików. Masz więcej rigczu niż oni :)
Zablokowany