Szkoła ponadgimnazjalna

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

pew421
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-11, 20:31

Re: Szkoła ponadgimnazjalna

Post autor: pew421 »

Nie wierzę, że jest to takie straszne i niewykonalne. Jak się czegoś chce, to się robi wszystko aby to zdobyć. Ja chcę. Co innego gdybym ocknął się, że chcę iść do MW w 2 klasie liceum w klasie biologiczno-chemicznej i mając 2 z matematyki. Ja mam szansę, której nie chcę zmarnować. Nie chcę przez resztę życia mieć do siebie żalu o to, że pracuje teraz w czymś co mnie kompletnie nie interesuje. Zacząłem o tym myśleć już teraz, bo nie chcę obudzić się z ręką w nocniku. Przemyślałem za i przeciw, jestem w 100% zdecydowany i zmotywowany. Wybrałem już 5 szkół, które idealnie pasują do tego, co napisaliście. Teraz muszę porozmawiać z uczniami tych szkół i wyeliminować dwie z nich. Teraz muszę się ostrzej przyłożyć do matmy, fizyki i oczywiście angielskiego aby było mi łatwiej w liceum.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogły. Macie jeszcze jakieś wskazówki? Na temat wybierania liceum? Mam cały czas dwa do wyeliminowania z mojej listy, nie mam pomysłu na to, jak porównać je do reszty i wywnioskować które jest gorsze, a które lepsze. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc.
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Re: Szkoła ponadgimnazjalna

Post autor: Dziadek »

pew421 pisze:...od zawsze marzyłem aby pracować na okręcie :). Teraz dążę tylko do tego. To mój cel.
I za to prędzej dałbym Ci punkty z "rozmowy".
A jakbyś dodał jeszcze, że znasz na pamięć dane t-t naszych wszystkich okrętów ;) , masz uprawnienia żeglarskie (np. żeglarza jachtowego) i trzymasz wachtę przy sterze, nawet jak Cię "muli" ;) to osobiście dałbym 20 pkt (bo o ile dobrze pamiętam to kiedyś to był maks). Natomiast co do szkółki mundurowej... Hmmm nie mam nic przeciwko tego typu przedsięwzięciom, ale przychylę się do przedmówców - bardziej Ci się przyda mat-fiz + angielski i ciut rosyjskiego + ogólnie dobra sprawność fizyczna no i na koniec będziesz potrzebował ciut "marynarskiego szczęścia". Szczęście jest bardzo ważne bo niekoniecznie najlepsi dostają się do AMW tak jak na koniec prymusi nie zawsze zostają dowódcami okrętów ;)
Powodzenia życzę
pew421
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-11, 20:31

Re: Szkoła ponadgimnazjalna

Post autor: pew421 »

Dobrze że wspomniałeś o patencie żeglarza jachtowego, mam zamiar go zrobić. Również postaram się nauczyć tt polskich okrętów ale to w przyszłości. Są jeszcze jakieś Kursy, egzaminy czy coś cczym mógłbym się pochwalić na rozmowie kwalifikacyjnej? Mówiąc ogólna sprawność fizyczna, jakie konkretnie dyscypliny sportowe powinienem zacząć ćwiczyć? Miesiąc temu zacząłem biegać, chodzę raz w tygodniu na basen i przez pół roku cwiczylem w swojej domowej siłowni :) coś tutaj jeszcze dodać?
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Szkoła ponadgimnazjalna

Post autor: Miner »

Żeglarstwo polecam szczególnie, spróbuj się na morzu i sprawdź, czy na pewno lubisz pływanie. Co obejmują testy sprawnościowe, przeczytasz w zasadach rekrutacji, prawie każda dyscyplina sportu się przyda - będzie zdrowo i pożytecznie. Nie musisz więcej mówić na rozmowie, ucz się i trenuj, a reszta sama wyjdzie. Tylko jak już będziesz kończył tę szkołę średnią, to sprawdź aktualne informacje na temat rekrutacji do AMW (kierunki i ilość miejsc, wymagania, itp.), żeby nie było niespodzianki, bo za 5 lat okrętów może być mało...
Powodzenia :)
pew421
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-11, 20:31

Re: Szkoła ponadgimnazjalna

Post autor: pew421 »

Czytałem, że podczas badań sprawdzających zdolność do zawodowej służby wojskowej wykrusza się ponad połowa kandydatów.. Przechodził ktoś takie badania? Jak sprawdzić czy się nadaję? Żebym się nie zdziwił jak okaże się, że nie jestem zdolny do służby. Chcę tylko wiedzieć jakie są kryteria, czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Szkoła ponadgimnazjalna

Post autor: Miner »

Najpierw musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem. :-D
Podawałem już link do zasad rekrutacji do AMW i wskazywałem, żebyś przeczytał odpowiedzi na pytania (FAQ). Szczegóły odnośnie komisji lekarskiej masz w pkt. 6-9. Kliknij na link do odpowiedniego rozporządzenia MON i tam masz wszystko, co potrzebujesz.
http://www.amw.gdynia.pl/title,Odpowied ... ,1043.html
ODPOWIEDZ