Polskie pancerniki na Morzu Pińskim

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

retopa
Posty: 39
Rejestracja: 2006-02-24, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Polskie pancerniki na Morzu Pińskim

Post autor: retopa »

Witam.
Przepraszam za zwodniczy tytuł wątku.
Kończę właśnie dioramę w 1/700 prezentującą polskie monitory rzeczne na jednej z rzek Polesia (może to być Prypeć lub Pina). Monitory (3 sztuki) bazują w okolicy poleskiej wsi. Są to jeden monitor typu gdańskiego (np. ORP "Warszawa", ORP "Hododyszcze") oraz dwa dwa monitory typu krakowskiego (ORP "Kraków" i ORP "Wilno").
Monitory typu krakowskiego mam już prawie skończone, ale brakuje mi szczegółowych zdjęć / planów, jak w rzeczywistości wyglądały owe monitory (wyposażenie). To samo dotyczy monitora gdańskiego. Tworzę go od podstaw (zakupiony model z Armo miał deskowanie takie, jakby zamiast desek były bale z drewna).
Jeśli ktoś posiada plany albo w miarę szczegółowe zdjęcia wykonanych modeli naszych "pancerników", będę niezmiernie wdzięczny za ich udostępnienie. Liczę na to, że uda mi się skończyć dioramę na lipcowe Święto Flotylli Pińskiej. Jeszce jedno, planuję oprócz ludności tubylczej, wykonać również bydło zagrodowe na makiecie wsi (krowy, świnie, może bocian). Ktoś jak to zrobić w skali 1/700?
Pozdrawiam
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Re: Polskie pancerniki na Morzu Pińskim

Post autor: cochise »

A ja bym chętnie zobaczył fotki :P
Co do ludności itp, to może coś z fototrawionek marynarzy dobierze ewentualnie jakiś wydruk 3D tylko pytanie o koszta.
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
Edward Teach
Posty: 803
Rejestracja: 2006-09-22, 23:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polskie pancerniki na Morzu Pińskim

Post autor: Edward Teach »

Ja również pracuję na okrętami Flotylli Pińskiej.
http://fow.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=8360
Fajnie by było gdybyś wrzucił tu jakieś fotki.
:-D
Edward Teach www.pdf-model.pl
ODPOWIEDZ