Przyszłość MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Przeholowana, ale nie wszystkie elementy zostały zamontowane. Są też wątpliwości odnośnie malowania. Zatem jeżeli nie potrafią ogarnąć H34 to jak widzą prace nad 242\274?
Piotr S.
Posty: 2306
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Przyszłość MW

Post autor: Piotr S. »

szafran pisze: 2021-06-25, 19:41 Przeholowana, ale nie wszystkie elementy zostały zamontowane. Są też wątpliwości odnośnie malowania. Zatem jeżeli nie potrafią ogarnąć H34 to jak widzą prace nad 242\274?
Przyholowano ją pośpiesznie dla jednego celu podpisania umowy na Miecznika a jeszcze się okazuje ,że nie dokończono remontu po co taki cyrk przecież taką umowę można by podpisać np: na Ślązaku i było by spokojnie bez pośpiechu .
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Wygląda na to, że i tym razem trochę osób uwierzyło w zapewnienia polityków o umowie na Miecznika. W sumie to smutne, że tak się już zwykło u nas ludzi w głupa robić :(

No nic... Z obiecujących informacji to jest szansa, że będą nowe tanki ;) W ramach planu "niejawnego co tydzień cuś nowego" :oops:

Widocznie sama chęć szczera to zdecydowanie za mało. Może warto by w końcu jakoś inaczej spróbować?
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Potwierdzam, że nic nie podpisano. Nawet sam minister się nie pojawił i tyle w temacie. Niedługo wakacje i ludzie zapomną o MW do listopada.
Piotr S.
Posty: 2306
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Przyszłość MW

Post autor: Piotr S. »

szafran pisze: 2021-06-28, 10:54 Potwierdzam, że nic nie podpisano. Nawet sam minister się nie pojawił i tyle w temacie. Niedługo wakacje i ludzie zapomną o MW do listopada.
Przecież obiecali do końca pierwszego półrocza sam Błaszczak o tym mówił .
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Panie Kolego wiesz ile rzeczy ja obiecałem? Ciągle powtarzam, że dla władzy warszawskiej coś takiego jak MW nie istnieje. Lepsze czołgi od Amerykanów niż jakiś tam stateczek od Anglików.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

A ja się zgadzam z Piotrem, że to wysoce nie wporządku tak robić obywateli ciągle w głupa. Zakładając, że statystyczny Kowalski nie wnika w sprawę, nie rozdrabnia się zbytnio i zwyczajowo raduje się nawet z holownika. To najpierw obiecano zakup nowych OP i zrobiono obywatela w ciula. Potem miały być fregaty i to z Australii! I znów trąba. Potem zamiana na używane OP ze Szwecji i dupa. Między czasie Ratownik zmarł i zmartwychwstał, ale coś umowy jakoś nowej podpisać nie mogą. Kwestia modernizacji Orkanów to już w ogóle jakieś zamieszanie. Teraz znowu w balona z tymi Miecznikami.

Przecież to się nikomu w głowie nie mieści, że aż tyle razy może coś pójść nie tak. A oni jeszcze nie powiedzieli swojego ostatniego słowa :)

Może by te Abramsy kupić chociaż w wersji morskiej? :diabel:
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Kto o tym będzie pamiętał za miesiąć\rok?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Pamiętać będą, przy czym przyjdzie zniechęcenie i syndrom wyparcia. Zresztą w tym temacie to już od dawna tak jest. Forum typowo morskie i mało kto tu jeszcze daje wiarę, że jakiekolwiek okręty będą. Forum dla entuzjastów marynarki wojennej. Nawet już nikt nie chce dyskutować jakie powinny być okręty dla Polski, a jedynie dlaczego znów się nie udało. Proces pozyskiwania okrętów jest kompletnie nieprzewidywalny. Szansa, że coś wyjdzie zawsze jakaś jest, ale to z większym prawdopodobieństwem można obstawiać w kasynie.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Jeżeli pewne procesy się powtarzają (patrz Ślązak) to dlaczego mamy optymistycznie podchodzić do tematu Miecznika? Jedyne co jest w zasięgu ręki to kolejna partia Kormoranów i tyle.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Nie no ja tylko napisałem jak jest i z czego to wynika. Miecznika może w ogóle nie być i to już kwestia jak nam na loterii akurat wypadnie. Jak się do 30 czerwca nie uda no to przecież wiadomo co będzie ;)
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Przyszłość MW

Post autor: Radeckij »

AdrianM pisze: 2021-06-28, 11:51 A ja się zgadzam z Piotrem, że to wysoce nie wporządku tak robić obywateli ciągle w głupa.
To nie jest "robienie obywateli w głupa" tylko świadoma strategia propagandowa, dopasowana do własnego elektoratu. To jest niesamowita sprawa, jak obiecywanie człowiekowi z zaawansowanym Alzheimerem co tydzień tej samej wycieczki...

Pamiętasz, jak 3 lata temu sam zwierzchnik sił zbrojnych ogłosił, że zajmie się Marynarką Wojenną?
https://niezalezna.pl/228783-prezydent- ... ka-wojenna

Nie? To może pamiętasz, jak 5 lat temu się zajmował?
https://niezalezna.pl/89947-duda-po-lat ... -na-zmiany

A pamiętasz, jak w 2015 roku...
https://niezalezna.pl/71494-mon-rozbraja-polska-flote
...rządzili źli ludzie, którzy całkowicie zaniedbywali naszą MW?

:diabel:
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
Marek-1969
Posty: 429
Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Przyszłość MW

Post autor: Marek-1969 »

Przypomnę inne elektoratu . PO : okręty 3x 0 .SLD : okręty że złomu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Ciągle powtarzam, że nie widać nadziei na przyszłość ponieważ partie opozycyjne nie zainwestują w MW. Za mały elektorat a wydatków mnóstwo.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Przyszłość MW

Post autor: Radeckij »

Marek-1969 pisze: 2021-06-28, 19:46 Przypomnę inne elektoratu . PO : okręty 3x 0 .SLD : okręty że złomu.
Ano tak, zapomniałbym o złotej ripoście dobrej zmiany - "a za PO, SLD, AWS, SLD, PZPR, Poniatowskiego, Jagiełły, Chrobrego, Nerona (niepotrzebne skreślić) to tamto, sramto i owamto". Co mnie to obchodzi?

Ja się tylko zapytałem AdrianaM, czy pamięta obietnice prezydenta Dudy. Nie Komorowskiego, nie Kwaśniewskiego, nie Wałęsy - DUDY. I naprawdę nie rozumiem, w jak sposób JAKIEKOLWIEK działania PO czy SLD miałyby sankcjonować kłamstwa obecnej ekipy. No nie rozumiem.

EDIT: To może zapytam konkretnie:
Jak tam Mieczniki? Budują się?
A Czaple jak? Budują się?
A Orka? Wybrali już Orkę? A może jakiś złom chociaż kupili, żeby zastąpić Kobbeny?
A jak tam następcy Mi-14? Latają już?
A może udało się zastąpić wreszcie Mi-2, starsze nawet od Mi-14?
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Ja tam nie wiem kto i kiedy obiecywal - też mam Eisenhowera. Ale wyjątkowo pamiętam co obiecywano i kilka postów wstecz wymieniałem. No tak to działa. Widocznie komuś te wygłupy służą. Jakby kupili w końcu te 3 fregaty to temat by się pewnie skończył, a tak to cyk i co raz nowa odsłona dramatu :) No i co? Ale się dużo w naszej MW dzieje ;)

Pisowni zawdzięczamy konsekwentną likwidacje złomowiska. Jakby nie te pare pomysłów o remontach to by się sprawili niemal wyśmienicie.
ODPOWIEDZ