Przyszłość MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Prawdę przed-przedmówca napisał :-) nikt tu nie dostał ataku euforii ani nie "kitował" programem holownika w odniesieniu do przyszłości MW, no chyba że przeoczyłem to poproszę o wskazanie gdzie.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Przyszłość MW

Post autor: marek8 »

A tak w ogóle to dlaczego kolega zakłada, że ja mu coś przypisuje? Konstrukcja pytań otwartych i retorycznych to w rozumieniu gramatycznym zawsze jest w jego ocenie skierowana do konkretnego podmiotu? - A może niekoniecznie?
Ja mam wrażenie, że to dobrze, że my nie mamy w sumie tej floty - żal marynarzy ale zadania jakie by jej wyznaczano - bazując na wypowiedziach potencjalnych decydentów zapewne albo byłyby dziwne albo... Podtrzymam więc tezę, że holowniki i trałowce to rodzimy "szklany sufit", którego przeskoczyć nie jesteśmy po prostu w stanie... i to bynajmniej nie z powodu braku środków tylko problemów z wyobraźnią - zawsze gotową - widzieć, rzeczy, których nie ma (jak choćby powyżej) a w zamian nie dostrzegać istotnych.
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Tak to wyglądało z tego zdania (zaznaczyłem już 3 posty wyżej):
marek8 pisze: 2021-01-24, 19:53 Mamy zdaniem przedmówcy się zachwycać każdą - najbardziej nawet kuriozalną dobrą wiadomością o ile pochodzi z właściwego źródła?
dlatego poprosiłem o odniesienie się do moich wpisów i jak one prowadzą do takiej propozycji.
marek8 pisze: 2021-01-25, 11:57 Konstrukcja pytań otwartych i retorycznych to w rozumieniu gramatycznym zawsze jest w jego ocenie skierowana do konkretnego podmiotu? - A może niekoniecznie?
nigdy nie byłem super dobry z gramatyki, ale połapałem że tamto wcześniejsze pytanie było adresowane do mnie. Co do bardziej globalnego przypisywania to jednak dalej pozostaje zarzut "zachwytu" holownikami - żaden podmiot się na razie nie chce przyznać :-) wyszukać tutaj coś takiego też nie będzie łatwo
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Przyszłość MW

Post autor: marek8 »

To tak tłumacząc jak w szkole - w zdaniu: "czy wedle opinii przedmówcy mamy ... pojawia się znak zapytania na końcu zdania co w sposób wyraźny wskazuje na zapytanie a nie twierdzenie :-( ) się"... - Zapytałem się dopiero o takową opinię a nie imputowałem, że takową rzeczony wyraził... Trzeba być mocno kreatywnym inaczej aby tak to rozumieć...
I potem się dziwicie, że nie sposób się dogadać jak się nie umie odróżnić twierdzenia od zapytania czy twierdzenia od przypuszczenia?
Sugeruję mimo wszystko założyć, że nikt przedmówcy nie próbuje na niczym łapać czy mu czegoś przypisywać - takie rzeczy to tylko w polityce ;) a ta u nas jaka jest każdy widzi...
No to sobie żeśmy pogadali i mam nadzieję wyjaśnili - rozumiem, że zgadzamy się w temacie, że nie cieszymy się z tego, żeśmy holownikową potęgą?
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

:D styl węgorza 2-gi dan - jak byś nie chwycił, wyślizgnie się i kąsa :D a skoro o polityce to takie sztuki walki tam przecież są w cenie :)
Ostatniego zdania nie komentuję, proponuję przerwę dla holowników, zanim ktoś ponownie pęknie :)
Awatar użytkownika
Marek-1969
Posty: 429
Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Przyszłość MW

Post autor: Marek-1969 »

Kobbeny idą jednak na złom .
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Przyszłość MW

Post autor: Piotr S. »

Marek-1969 pisze: 2021-01-26, 18:05 Kobbeny idą jednak na złom .
I wykrakałeś https://www.defence24.pl/sily-zbrojne/k ... y-kobbenow
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Przyszłość MW

Post autor: Peperon »

Piotr S. pisze: 2021-01-26, 19:09 I wykrakałeś...
A może wcześniej przeczytał ???

Takie nieciekawe info, czyli nie tylko Orzeł ma problemy z remontem. W takim stylu, to i bez wojny pozbędziemy się MW :o
http://www.polska-zbrojna.pl/home/artic ... em-Sa-kary
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Seth
Posty: 144
Rejestracja: 2006-10-14, 22:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przyszłość MW

Post autor: Seth »

Marek-1969 pisze: 2021-01-26, 18:05 Kobbeny idą jednak na złom .
No ale to chyba jednak dobra wiadomość?
Czy może ktoś uważa, że utrzymanie w służbie bojowej ponad 50-letnich okrętów podwodnych to dobry pomysł? :?
Grulgor
Posty: 225
Rejestracja: 2020-03-03, 18:04

Re: Przyszłość MW

Post autor: Grulgor »

Przyszedł na nie czas, choć szkoda że nie mają już dziś następcy. Odbyły kawał dobrej służby dla MW dzięki czemu wielu ludzi z dOP miało między innymi możliwość szerzyć doświadczenie w COMSUBBALTIC i COMSUBNATO. Mam nadzieję, że ci ludzie doczekają następcy Kobbenów i będą mogli uczestniczyć w procesie wprowadzenia ich do służby.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Przyszłość MW

Post autor: karol »

Aleście uczepili się tych Kobbenów żyjących niemal tyle, co człowiek! A Orka sobie pływa i ma się dobrze, tylko pewnie kształty nie za bardzo odpowiadają wyobrażeniom ;)
1527870-Lodolamacz-Orka-w-Sobieszewie.jpg
1527870-Lodolamacz-Orka-w-Sobieszewie.jpg (246.53 KiB) Przejrzano 2632 razy
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Przyszłość MW

Post autor: Peperon »

Odpowiedź Chwalka, czyli jak powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć...
https://portalstoczniowy.pl/wiadomosci/ ... -miecznik/
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Przyszłość MW

Post autor: Peperon »

Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Przyszłość MW

Post autor: Waldek K »

Ktoś puścił famę, że bierzemy Goeteborgi tzn. "korwety" od Szwedów w liczbie 2 szt. (obecnie w rezerwie) i na twiterze już jest "jazda". Polecam, jak ktoś lubi takie "newsy" :wink:
https://twitter.com/DawidKamizela/statu ... 67008?s=20
Dowództwo MW ma zaś przed oczami tylko jeden cel. Mieć coś co wyjdzie na morze i wróci. Nie ma znaczenia to czy będzie dysponować jakimkolwiek potencjałem.
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Przyszłość MW

Post autor: karol »

Wygląda to na kolejną gównoburzę ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

karol pisze: 2021-02-10, 17:56 Wygląda to na kolejną gównoburzę ;)
Dlaczego? Przecież te jednostki tylko na krótki czas. Ot tymczasowe rozwiązanie pomostowe na góra 10 lat ;)
ODPOWIEDZ