Przyszłość MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Przyszłość MW

Post autor: Piotr S. »

szafran pisze: 2021-01-21, 11:22 Pod koniec grudnia były w rejsie razem z ORP Orzeł. Na A17 nie ma co liczyć.
Potwierdza się ,że na pomostowe nie ma co liczyć ? cytat z artykułu https://www.o2.pl/informacje/permanentn ... 432046560a po niżej
Zmęczeni Szwedzi mają dość
Wspomina także o planach pozyskania szwedzkich okrętów, o których mówił wyżej Tomasz Dmitruk, jednak dodaje, że w jego ocenie Szwedzi są "zmęczeni" przedłużającymi się negocjacjami. Jeśli jednak niczego nie zrobimy, to flota podwodna Marynarki Wojennej RP pozostanie tylko wspomnieniem. Ale smutno dodaje, że "słyszeliśmy już zbyt wiele obietnic bez pokrycia".
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Piotr S. pisze: 2021-01-21, 11:59
szafran pisze: 2021-01-21, 11:22 Pod koniec grudnia były w rejsie razem z ORP Orzeł. Na A17 nie ma co liczyć.
Potwierdza się ,że na pomostowe nie ma co liczyć ? cytat z artykułu https://www.o2.pl/informacje/permanentn ... 432046560a po niżej
Zmęczeni Szwedzi mają dość
Wspomina także o planach pozyskania szwedzkich okrętów, o których mówił wyżej Tomasz Dmitruk, jednak dodaje, że w jego ocenie Szwedzi są "zmęczeni" przedłużającymi się negocjacjami. Jeśli jednak niczego nie zrobimy, to flota podwodna Marynarki Wojennej RP pozostanie tylko wspomnieniem. Ale smutno dodaje, że "słyszeliśmy już zbyt wiele obietnic bez pokrycia".
Jak już kompletnie nie ma o czym pisać to klepią takie byle co jak powyżej. Zmęczony wyraźnie to jest chyba sam redaktor Dmitruk, a nie Szwedzi, którzy znaleźli klienta na coś co mieli złomować i ponosić koszty wycofywania. A tak to mają opcje na dobry zarobek i podreperowanie budżetu stoczni w dość ważnym dla nich momencie. Projekt ma być na zasadach komercyjnych więc co niby ma ich tak męczyć?

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
A i mamy oficjalnie

https://www.milmag.pl/news/view?news_id=5103
goltar
Posty: 1
Rejestracja: 2021-01-21, 14:47

Re: Przyszłość MW

Post autor: goltar »

Proponuję doczytać, kto powiedział o "zmęczeniu Szwedów", bo z pewnością nie ja. ;-)
Z pozdrowieniami dla uczestników forum FOW.PL T.Dmitruk
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Wierzę na słowo, że kolega Piotr niefortunnie sformułował swoje zdanie. Do czytania o2 jednak nie będę się zmuszał :)
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Przyszłość MW

Post autor: Peperon »

Piotr po prostu źle sformułował cytat.W tym fragmencie tekstu była mowa o kontradmirale Mirosławie Mordelu, którego Błaszczak wylał za gorzką prawdę...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Przyszłość MW

Post autor: karol »

Nic nie widać na szwedzkich stronach o jakimś zmęczeniu ;) Zmęczeni to my jesteśmy sami sobą ;) Pomyślcie na kiedy sukcesy są potrzebne politykowi zarządzającemu wojskowością w myśl "nowoczesnej" chorej doktryny cywilnej kontroli nad wojskowością? ;) Tomasz i Piotr mają rację, że się irytują, ale to niczego nie zmieni ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

karol pisze: 2021-01-21, 20:36 Pomyślcie na kiedy sukcesy są potrzebne politykowi zarządzającemu wojskowością w myśl "nowoczesnej" chorej doktryny cywilnej kontroli nad wojskowością?
Ja wiem ja wiem ;) Już za cztery lata Polska będzie... itd. ;)
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Przyszłość MW

Post autor: Wicher »

karol pisze: 2021-01-21, 20:36 Pomyślcie na kiedy sukcesy są potrzebne politykowi zarządzającemu wojskowością w myśl "nowoczesnej" chorej doktryny cywilnej kontroli nad wojskowością? ;)
W kraju o nazwie Polska zakup używanych bądź nowych okrętów podwodnych nigdy nie zostanie przez naród uznane z sukces i politycy o tym wiedzą.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Szacunek dla własnego narodu :)

Najbardziej fascynują mnie miernoty społeczne ;)

Kolejny przypadek zachwycony zachodem. Gratuluję
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Przyszłość MW

Post autor: Wicher »

AdrianM pisze: 2021-01-21, 22:43 Najbardziej fascynują mnie miernoty społeczne ;)
Miernotą jesteś ty patafianie co udaje, że pozjadał wszystkie rozumy i od każdego wie najlepiej.

Nie ja powtarzam, że "Bałtyk to jezioro", "okręty to drogie zabawki admirałów", "po co nam MW? by uciekła jak w 1939?", "w 40 sekund ich zatopią", "te wszystkie okręty to można jedną torpedą bądź rakietą", "na wybrzeżu to mieszkają jacyś Kaszubi czy inni Niemcy więc po co ich bronić" tylko 80% niewyedukowanego w temacie dostępu do morza Polaków, łykające brednie ogłaszane przez byłych funkcjonariuszy prewencji czy podpułkowników rezerwy wojsk radiotechnicznych.

Marcin, Andrzej, Miko - nie da się na tym nowym serwerze zainstalować funkcji bana by każdy miał szansę raz na zawsze usunąć z życia takich Adrianów imputującym innym bez honoru i odwagi występowania z otwartą przyłbicą?
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Wicher pisze: 2021-01-21, 23:12 Nie ja powtarzam, że "Bałtyk to jezioro", "okręty to drogie zabawki admirałów", "po co nam MW? by uciekła jak w 1939?", "w 40 sekund ich zatopią",
Ocenianie narodu przez pryzmat kilku impotentów intelektualnych to jak nazwiesz? :)

Kolejny raz mnie obrażasz i bluzgasz. Jesteś człowieku po prostu niewychowany! Zachowujesz się na poziomie rozemocjonowanego nastolatka. Poskarż się jeszcze do Piotrusia lub Dawidka :)

Jeśli cię w szkole i w domu szacunku do narodu i innych ludzi nie nauczyli to twoja wiekopomna strata. Mi nic do tego i jak pisałem jest to dla mnie osobliwa ciekawostka.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Przyszłość MW

Post autor: Wicher »

AdrianM pisze: 2021-01-22, 09:30 Ocenianie narodu przez pryzmat kilku impotentów intelektualnych to jak nazwiesz? :)
Ty wiesz najlepiej bufonie, że to tylko kilku.
Kolejny raz mnie obrażasz i bluzgasz. Jesteś człowieku po prostu niewychowany!
Lol! Napisał ten który poobrażał połowę uczestników tego forum i przez którego trzeba było pozamykać liczne wątki. Akcja powoduje reakcję, wbij sobie do główki.
Zachowujesz się na poziomie rozemocjonowanego nastolatka.
Ty nawet do tego poziomu nie dorosłeś.
Jeśli cię w szkole i w domu szacunku do narodu i innych ludzi nie nauczyli to twoja wiekopomna strata. Mi nic do tego i jak pisałem jest to dla mnie osobliwa ciekawostka.
Wróć do szkoły po naukę czytania ze zrozumieniem skoro w moim poście widzisz brak szacunku do kogokolwiek.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

Ludzie mają prawo do odmiennego zdania niż ty masz. Musiałbyś się wspiąć na nie wiem jakie intelektualne wyżyny by to pojąć! Hipokryzja to słowo do przyswojenia na dziś :)

Ludzie mają prawo być np. za aborcją jak i przeciwko abortowaniu. Mają prawo uważać o MW co im się żywnie podoba. Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o obronności to byś wiedział gdzie jest nasza siła. Z pewnością nie w sprzęcie wojskowym, który cię tak emocjonuje! Jest nim właśnie ten naród. Wstawki jak powyżej świadczą tylko o tobie, że zadania domowego z historii nie chciało ci się odrabiać. Naród nigdy by nie zaakceptował likwidacji MW. Mogą się chłopaki kłócić, czy OPV, korweta, fragata lub OP jest najlepsiejszy dla ojczyzny, ale oprócz trolli internetowych nie było takiego, który by twierdził, że MW jest nam niepotrzebna. Bartosiak i Szatkowski sugerowali, że nacisk powinien być na OP, a flota nawodna mieć charakter bliżej OPV. Jest wolność słowa więc mają prawo uważać wedle upodobania. Ludzie z MW uważają, że warto brać używane OP ze Szwecji jak i poczekać na fregaty. Emocje są natomiast cały czas po twojej stronie i z reguły z okraszone bogato podtekstem politycznym.

Kwestia tego czy i jakie używki lub nówki będą pozyskiwane jest poza obszarem chciejstwa internetowego. Są w WP ludzie, którzy się na tym znają i do nich należy właściwa ocena, biorą za to pieniądze. Wolność słowa jest po to by można było wyrazić własną opinię na ten temat. Mi jak i innym nie muszą się podobać wszystkie decyzje. Piszę o MW na tym forum, bo wiem, że są tu inne osoby interesujące się tematyką i jeśli moja opinia jest chybiona to mnie sprostują rzeczowymi argumentami. Nie raz to robił Marmik, Gulgor lub inni z użytkowników. Widzisz nawet redaktor Dmitruk potrafił spostować, że Piotr przekręcił słowa. Nie musieli przy tym mnie obrażać. Napisali gdzie się mylę i które argumenty nie są właściwe lub dalekie od prawdy. Nie podszywam się pod żadnego z experten! Nie pozuję, że wiem coś więcej niż publicznie jest dostępne. Stosowałeś tu kolego różne niskich lotów zagrywki, a teraz masz zamiar mnie pouczać? Kpisz chyba sobie. Wszyscy tu pamiętamy ploteczki jakie rozpowszechniałeś powołując się na tajemne wiedze. Mnie to już nie rusza. Pewne typy są niereformowalne.

Wszelka dyskusja z tobą jest bezcelowa. Twoje wszelkie komentarze będą odtąd ignorowane. Jako pierwszy z tego forum zarobiłeś na ten zaszczyt.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Przyszłość MW

Post autor: Wicher »

Bye, bye.
20210122_100541.jpg
20210122_100541.jpg (25.95 KiB) Przejrzano 2832 razy
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Re: Przyszłość MW

Post autor: AdrianM »

No i od razu lepiej się czyta jak wichrowych postów nie widać :)
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przyszłość MW

Post autor: Napoleon »

Marcin, Andrzej, Miko - nie da się na tym nowym serwerze zainstalować funkcji bana by każdy miał szansę raz na zawsze usunąć z życia takich Adrianów imputującym innym bez honoru i odwagi występowania z otwartą przyłbicą?
Wicher, to nie jest dobry pomysł. Uwierz mi. Prawda się sama nie obroni. Nie obronisz też jej blokując kłamstwa czy błędne teorie (tym bardziej, że jakieś ziarno prawdy w nich też niekiedy można znaleźć). Trzeba je po prostu mozolnie zbijać argumentami bez gwarancji, że to coś da. Bo kłamstwa czy absurdy bywają często bardziej atrakcyjne dla słuchaczy niż rozsądne wywody. Niestety, tak to jest. Ale jak mówi stare rosyjskie przysłowie: wszystkich książek nie przeczytasz, wszystkiej wódki nie wypijesz, wszystkich kobiet mieć nie będziesz - ale starać się trzeba! :wink:
ODPOWIEDZ