Przyszłość MW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: Przyszłość MW

Post autor: Wojciech Łabuć »

Efekt rozmowy z USA nie będą widoczne natychmiast. Sam proces zgód będzie trwał a ktoś stara się aby to szło jak pod górkę ostatnio.

Same czołgi, wbrew temu co tu niektórzy pisali, nie muszą być fabrycznie nowe i prawdopodobnie nie będą. Najnowszy standard wcale nie oznacza, że to nie będą remontowane i modernizowane maszyny ze składów. Jak nam się będzie spieszyć to na 100% będą "wyzerowane" maszyny ze składów.

Kolejna kwestia to wygląda na to, że T-72 pozostaną w aktywnej służbie. Nowe czołgi mają iść do 18 Dywizji. Więc choćby Żagań czy Bartoszyce prawdopodobnie pozostaną z modyfikowanymi T-72M1. Tzn. w teorii Leosie mogą wrócić do Żagania ale ja nie jestem taki pewien, czy w ramach problemu z programem Leo2PL nie ograniczą się skurczybyki do pudrowania trupa czyli T-72 bo to bardziej polski program. Bez względu na to co z Żaganiem nadal jednak pozostaną bataliony z teciakami.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Przyszłość MW

Post autor: m_k »

Bardzo rzeczowa i wyważona wypowiedź. Oby więcej takich. Mam tylko wątpliwości, czy rzeczywiście coraz więcej osób dostrzega morskie możliwości - ale może się mylę... oby.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Przyszłość MW

Post autor: Orlik »

Owszem, rzeczowych wypowiedzi nigdy za wiele. Tylko czy nie za późno. :(

Widzę tylko zgrzyt z Pekingiem, którego autorem miał być Sztab Główny. :roll:
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Awatar użytkownika
Marek-1969
Posty: 429
Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Przyszłość MW

Post autor: Marek-1969 »

Jakoś nie wierzę w troskę Onetu o stan polskich sił zbrojnych w tym PMW.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Przyszłość MW

Post autor: szafran »

Mądra wypowiedź ale co zmieni? Wszystko to odpowiednia edukacja i promowanie MW. A jak to wygląda w rzeczywistości? Ja muszę po ludziach prosić o załatwienie książek o MW.
Bormac
Posty: 32
Rejestracja: 2006-04-24, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość MW

Post autor: Bormac »

szafran pisze: 2021-07-22, 17:47 Mądra wypowiedź ale co zmieni? Wszystko to odpowiednia edukacja i promowanie MW. A jak to wygląda w rzeczywistości? Ja muszę po ludziach prosić o załatwienie książek o MW.
Dobrze jak wiesz, że MW w ogóle książkę wydała...
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Przyszłość MW

Post autor: Marmik »

Zasadniczo to MW nic nie wydaje od wielu lat. Czasem coś wydają instytucje Wojska Polskiego, albo ludzie w jakiś sposób związani z MW. Promocja leży bo o kto miałby to robić? Po co to już nawet nie pytam :(
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
m_k
Posty: 365
Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
Kontakt:

Re: Przyszłość MW

Post autor: m_k »

RK_4.jpg
RK_4.jpg (125.95 KiB) Przejrzano 2242 razy
Coś wydają. Dostałem taki fajny album w 3FO. 280 stron zdjęć i nieco opisów. Nie wiem tylko czy to nie edycja limitowana.

Rzeczywiście w interesie floty leży wspieranie czy nawet samodzielne wydawanie książek mogących wspierać zainteresowanie MW.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Re: Przyszłość MW

Post autor: MiKo »

Panowie, z polityką do psycholi proszę.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Przyszłość MW

Post autor: Marmik »

m_k pisze: 2021-07-25, 11:36Coś wydają. Dostałem taki fajny album w 3FO. 280 stron zdjęć i nieco opisów. Nie wiem tylko czy to nie edycja limitowana.
A więc to nie jest wydanie MW tylko 3.FO. Takich inicjatyw realizowanych przez związki taktyczne lub dywizjony jest trochę, ale od dawna nie ma praktycznie nic co byłoby stworzone jakoś centralnie w celu promocji MW.

MiKo, to nie polityka tylko smutne stwierdzenie faktu.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: Przyszłość MW

Post autor: Wojciech Łabuć »

Jeśli MW nie chce lub nie potrafi to może choćby wsparłaby coś w rodzaju United States Naval Institute. Nie na taką skalę i niekoniecznie samodzielnie. Może razem w niektórymi placówkami muzealnymi.
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Przyszłość MW

Post autor: Orlik »

Teraz już wszystko jest polityką. ;)

A tak bardziej w temacie:
https://www.gospodarkamorska.pl/przyszl ... tyku-60071
Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Przyszłość MW

Post autor: Waldek K »

MMB coś zapowiada na dziś, ale jeszcze nie puścił farby...
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
Awatar użytkownika
Orlik
Posty: 874
Rejestracja: 2008-12-15, 18:14

Re: Przyszłość MW

Post autor: Orlik »

Ostatecznie nie kadłub, działa, czy torpedy, ale ludzie decydują o wartości okrętu.
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Re: Przyszłość MW

Post autor: Waldek K »

Z dwóch nieoficjalnych i nie wiadomo czy wiarygodnych źródeł, ma być albo Babcock, albo FREMM z Włoch :mrgreen: choć istnieją też podejrzenia, że niczego się jutro konkretnego nie dowiemy :wink: Widać, że temat ma "branie", skoro rodzi tyle spekulacji.
Najważniejsze, że rusza 8)
Edit: wygląda na to, że jutro w grze będą jeszcze ciągle 3 zagraniczne projekty, a ostateczny wybór dokona MON w późniejszym terminie. To z gorących twitów redaktorów branżowych.
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
ODPOWIEDZ