Rzeczna 2004

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Rzeczna 2004

Post autor: janik41 »

Uwaga. Uwaga.

Przypadł mi w udziale zaszczyt powiadomienia szanownych Panów i Panie o premierze wiekopomnego dzieła. Przez ostatni miesiąc razem z Ryszardem L. pracowaliśmy intensywnie nad stworzeniem strony która mamy nadzieję zadowoli wasze oko. Nie nie, to nie to o czym myślicie. :lol:
Mamy z Rysiem tylko nadzieję że po waszej druzgoczącej krytyce będziemy mogli pokazać się na FOW.
Oczywiście rozumiecie Panowie że strona jest jeszcze daleka od ukończenia , ale na wszystko przyjdzie czas.
Jak to ostatnio bywa w zwyczaju FOW zapraszam do odwiedzin .
Szampany strzelają ;)
www.rzeczna2004.republika.pl
Ostatnio zmieniony 2004-12-09, 20:26 przez janik41, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Stona - b dobry pomysl. Akurat Flotylla Rzeczna to wogole nie poruszany temat [nawet po polsku jest b malo stron]. Rysuneczki fantastyczne!! Kiedys ladnie sie usmiechne do Ryszarda o mozliwosc uzycia ich na mojej stronie :mrgreen: Co do losow jednostek, mam pewne rozbieznosci z tym co wiem. Wpierw jednak pytanie - czy korzystaliscie z Biereznoja piszac o losach naszych okretow w WMF?!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

crolick pisze:Stona - b dobry pomysl. Akurat Flotylla Rzeczna to wogole nie poruszany temat [nawet po polsku jest b malo stron]. Rysuneczki fantastyczne!! Kiedys ladnie sie usmiechne do Ryszarda o mozliwosc uzycia ich na mojej stronie :mrgreen: Co do losow jednostek, mam pewne rozbieznosci z tym co wiem. Wpierw jednak pytanie - czy korzystaliscie z Biereznoja piszac o losach naszych okretow w WMF?!
Korzystaliśmy z artykułu z Morza tłumaczonego przez Marka T
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

janik41 pisze:
crolick pisze:Stona - b dobry pomysl. Akurat Flotylla Rzeczna to wogole nie poruszany temat [nawet po polsku jest b malo stron]. Rysuneczki fantastyczne!! Kiedys ladnie sie usmiechne do Ryszarda o mozliwosc uzycia ich na mojej stronie :mrgreen: Co do losow jednostek, mam pewne rozbieznosci z tym co wiem. Wpierw jednak pytanie - czy korzystaliscie z Biereznoja piszac o losach naszych okretow w WMF?!
Korzystaliśmy z artykułu z Morza tłumaczonego przez Marka T
Ktory rok?!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Październik 1990 rok artykuł Kostantin Strelbickij , napisał go na podstawie materiałów z otwartych archiwów radzieckich oraz wspomnień marynarzy z RFP
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Gratulacje,
wkrótce na FOW zamierzam coś napisać o wojnie polsko-bolszewickiej na Prypeci i Dnieprze (niestety bez tak wspaniałych rysunków jak u Was!).
Pozdrowienia,
JB
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Dwa sprostowania: 1) na stronie przedstawiającej autorów przekręcone jest nazwisko Mieczysława Kuligiewicza, 2) w skład zespołu bojowego, utworzonego w lipcu 1920 roku wchodziła motorówka Nr 51, a nie 15.
JB
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Jestem pod ogromnym wrażeniem. :o Gratuluję naprawdę serdecznie. Zazdrość mnie zżera, że to nie ja, ale cóż lenistwo nie popłaca (moje rzecz jasna). ALe pozwolę sobie na 2 uwagi : przydałyby się równie łądne rzuty z góry i przy rysunkach rok z którego sylwetka pochodzi np. Kraków po wybudowaniu, albo już z nkm plot w 1939.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

JB pisze:Dwa sprostowania: 1) na stronie przedstawiającej autorów przekręcone jest nazwisko Mieczysława Kuligiewicza, 2) w skład zespołu bojowego, utworzonego w lipcu 1920 roku wchodziła motorówka Nr 51, a nie 15.
JB
Nazwisko oczywiście sprostowałem , możesz wyjaśnić numeracje , bo u nas jest o kutrze uzbrojonym M15 to jest według Dyskanta. Dzięki .

Dziękuje Panowie również w imieniu Ryszarda za słowa uznania.

Jarku Ryszard zapewne planuje zrobienie drugiego rzutu ale to zajmuje czas i chcemy narazie zrobić to w jakiś zubożonych ramach , z czasem będziemy uzupełniać o inne rzeczy.
Mamy nadzieje że z waszą pomocą uda się zrobić coś większego .

Pozdrawiam
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Bardzo fajna stronka i ładne rysunki. Jestem w trakcie przeglądania.

Uwaga formalna: kursywa zastępuje cudzysłów, więc nie trzeba dawać jednego razem z drugim.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Dziękuję wszystkim za słowa uznania dla naszej pracy. Tak Krzysztof, jaki i ja, staramy się o uzyskanie najlepszych rezultatów koniecznych do właściwej prezentacji tematu.

Krzysztof, rzucił myśl stworzenia strony poświęconej rzecznym jednostkom no i, po dokonaniu podziału zadań, przystąpiliśmy do realizacji, czyli, jak to określa Absolut, owego „join venture” .
Chcemy dalej kontynuować rozpoczętą pracę i systematycznie uzupełniać stronę.

W tym miejscu pragnę zwrócić się do wszystkich o pomoc w materiałach, które można by zamieścić.
Na przykład, statek minowo-gazowy „Mątwa” byłby niezwykle przydatny, ale nie mam odpowiedniej jakości szkicu wyjściowego.

Jareksk chętnie by widział Nkm Hotchkiss na monitorze „Kraków”, a ja nawet nie wiem, jak to wyglądało w przybliżeniu, bo tylko o tym czytałem. Czy podobna modyfikacja objęła też „Wilno”?

Z tej racji chciałbym ponowić prośbę o wszelkie materiały uzupełniające. Osobiście nie mam problemu dopisać, że coś opracowano przy wydatnej pomocy danej osoby i wpisać nazwisko. Tego wymaga zwykła, ludzka przyzwoitość.

Dziękujemy za wszelkie uwagi i znalezione błędy. Korekta jest bardzo potrzebna, bo zwykła literówka już wprowadza chaos.

Pozdrawiam
Ryszard

PS. Co się zaś tyczy rzutów z góry, to będę nad nimi pracował, jak tylko strona osiągnie podstawową zawartość. Wtedy wrócę do naszych okrętów i dorysuję brakujące widoki.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
karolk

Post autor: karolk »

z wizytą jako numer 83, strona ciekawa i ładnie zrobiona, obrazek tła długo dość ładuje się na modemach, ale cóż, kto dzisiaj korzysta z modemów poza paroma maniakami? :) ciekawe, że ten kolor tła eksperymentalnie zastosowałem na swoim serwisie, ale wydał mi się niezbyt morski :wink:
karolk

Post autor: karolk »

aha, no i ta synchronizacja do rodzielczości 1024x768, zawsze to będę krytykował, więc nie przejmujcie się moim kwileniem ;) ciekawy efekt uzyskałem przestawiając radeona na widok kartki papieru :lol: ale to brojenie istotnie jest....
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

janik41 pisze:
JB pisze:w skład zespołu bojowego, utworzonego w lipcu 1920 roku wchodziła motorówka Nr 51, a nie 15.
JB
możesz wyjaśnić numeracje, bo u nas jest o kutrze uzbrojonym M 15 to jest według Dyskanta. Dzięki.
Pozdrawiam
M 15 występuje w książce Bartlewicza, ale pewnie jest to błąd, gdyż taki numer nie pojawia się w dokumentach, jest tam natomiast M 51 (późniejsza Nr 16 Flotylli Wiślanej).
Zastanawiające są wysokie numery motorówek z tego okresu: M 47 i M 51. Mam dwie hipotezy, pierwszą opisałem w poście opisującym zdobyte motorówki na Polesiu (było ich 40, może dostały oznaczenia M 16 - M 55), druga związana jest z numeracją motorówek sowieckiej Flotylli Prypeckiej. Służyły w niej kutry motorowe o takich numerach, być może wpadły w ręce Polaków (może w Narowli) i niezmieniono im oznaczeń.
JB
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

No no no !!! Brawo Panowie, gratulacje i wyrazy uznania!
RyszardL pisze:
W tym miejscu pragnę zwrócić się do wszystkich o pomoc w materiałach, które można by zamieścić.
Na przykład, statek minowo-gazowy „Mątwa” byłby niezwykle przydatny, ale nie mam odpowiedniej jakości szkicu wyjściowego.
MĄTWA była (chyba - na 99%) w cyklu poświęconym okrętom rzecznym w Żołnierzu Polskim. Powinienem to mieć - w weekend poszukam i jeśli znajdę to podeślę w poniedziałek.

Mam też ilustrowany szkicami bocznokołowców i mniejszych jednostek artykuł otrzymany swego czasu od jednego z kolegów z innego forum poświęcony początkom flotylli rzecznych w Polsce. Też podeślę.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Grzechu, fajnie by było, jakby Ci się udało coś znaleźć i podesłać mi mailem.
Dzięki serdeczne

Pozdrawiam
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
ODPOWIEDZ