Stan floty Hiszpanii w 1900

Okręty Wojenne do 1905 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

jajko

Stan floty Hiszpanii w 1900

Post autor: jajko »

CZesc,
Interesuje mnie stan floty hiszpanii w 1900r. Oprocz tego wsyzstko co zwiazane jest ze statkami w tamtym okesie. Ile trwala budowa danego statku i jak to sie stalo, ze Wielka Brytania ma tak potezna flote? Poza tym intresuje sie tez taktyka walki na morzu z tego okresu. Jak uzbojone byly statki w 1900r itp. Licze na odpoweidzi i z gory za nie dziekuje :-D
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Cześć
Zacznij od
http://www.revistanaval.com/armada/buques1/buques1.htm
Przyzwoity początek.
Dalej Convay niebieski - koniecznie. Niestety to raczej wszystko, co mam na rok 1900 - nie mój czas.
Pozdrowienia
Gość

Post autor: Gość »

Dobry stan floty Hiszpanii na 1900 jest w Weyersie na rok 1900 lub 1901
Andrzej J.
jajo

Post autor: jajo »

Dobra ja stan floty mam. Chodzi mi jednak o rzeczy, ktorych nie znajde czyli np jak wygladaly statki w 1900r czy byly juz opancerzone, jak wygladala taktyka walki itp :-) Interesuja mnie wszelkie dane jakich mozecie mi udzeilic bo jestem "zielony" a to jest mi bardzo potrzebne
jajo

cos

Post autor: jajo »

Dobra ja stan floty mam. Chodzi mi jednak o rzeczy, ktorych nie znajde czyli np jak wygladaly statki w 1900r czy byly juz opancerzone, jak wygladala taktyka walki itp :-) Interesuja mnie wszelkie dane jakich mozecie mi udzeilic bo jestem "zielony" a to jest mi bardzo potrzebne
jajo

Post autor: jajo »

Jakie statki w tym okresie byly najlepsze? Dlaczego anglicy rzadzili wtedy na morzu? Tylko daltego, ze mieli najwiecej statkow? Co oplaca sie najlepiej pordukwoac w tym okresie? :wink:
Gość

Post autor: Gość »

Anglicy mieli kolonie prawie na całym świecie. Sprowadzali z nich materiały na wyspy Brytyjskie, a do tego potrzebowali dużo statków. Aby chronić swoją marynarkę handlową i linie komunikacyjne potrzebowali licznej i silnej floty okrętów wojennych. Mieli w tym okresie najliczniejszą i najsilniejszą marynarkę wojenną na świecie wtamtym okresie, zgodnie z zasadą flota silniejsza od dwóch następnych w kolejności razem wziętych.
Okręty w 1900 r. były opancerzone (chociaż to zależy od klasy - generalnie można wydzielic trzy - okręty liniowe, krążowniki i torpedowce - i mnóstwo innych + okręty pomocnicze). Najlepiej się opłaca produkować to co jest ci aktualnie potrzebne - np. do walnej bitwy z flotą liniową bedziesz potrzebował okr. liniowych i torpedowców do ataków torpedowych, jeżeli chcesz bronić lub atakować linie komunikacyjne wroga najlepsze są szybkie krążowniki itd. Nie da się tego w trzech zdaniach zmieścić, to dosyc rozwlekły temat. Jak chcesz jakichś podstaw to najlepiej zajrzyj do jakiejś książki o bitwach morskich w tamtym okresie, np. Bitwy morskie Kosiarza, Cuszimę Dyskanta lub coś podobnego.
jajo

Post autor: jajo »

Dobra, a co to sa "okrety liniowe itd"? Wiecie potrzebuje informacji, a nie mam czasu na szukanie ksiazki i jej czytanie wiec bylbym wdzieczny za info, ktore pewnie macie :-D
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

daj maila to ci wyślę coś bardziej szczegółowego
jaj

Post autor: jaj »

felipe1@op.pl -czekam z niecierpliwoscia i z gory dzieki :-)
ZH

Post autor: ZH »

A kiedyś Korwin powiedział "rząd rżnie głupa". Coś mi się wydaje , że nie tylko rząd.
ZH
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

I nie tylko Ty masz takie wrażenie :o
Gość

Post autor: Gość »

O mnie wam chodzi? Nie wsyzscy musza byc tak zoreintowani jak wy, a to, ze tutaj szukam pomocy to chyba normalne? :?
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

o nic nie chodzi.
Tylko o to, że żądasz i piszesz, że jeszcze nie chce ci się czytać.

Jak mi się dobrze wydaje, wszyscy na tym forum, mniejszą (jak np. ja) albo większą wiedzę posiedli wyłacznie dzięki wertowaniu tomisk.

A ty chcesz, żeby tak, jak kliknięcie.


I już zasejwowało.
popp

Post autor: popp »

Wiesz, zazwyczaj jak poszukuje wiedzy na jakis temat to na forach je znajduje, wiec nie do konca Cie rozumiem. Jakbym przeczytal taka ksiazke to pewnie nie musialbym sie pytac zgadza sie. CZy jednak nie moglibyscie mi co nieco powiedziec? Ja najpeirw musialbym ta ksiazke znalezc, a potem poswiecic czas na jej przeczytanie, to prawda i tego nie ukrywam. W Necie jest szybciej. Jak mnie ktos pyta o rade w innej dziedzinie to nie odsylam go do ksiazek tylko jesli znam odp to mu mowie. Skoro to taki problem, a tutaj wstep maja tylko ludzie "zaznajomieni" to dobra, chcialem sie zarejestrowac bo zainteresowala mnie tematyka, ale po ostatnich postach stracilem ochote. Tobie Zulu Gula radze popatrzec jak dzialaja fora. Jesli inni uzytkownicy mysla podobnie(w co watpie) to moze dajcie napis, ze ludzie bez wiedzy w zakresie (flota hiszpanii w 1900r lub innym)nie maja tu wstepu. Troche sie rozpisalem, ale to dlatego, ze sie wqrzylem. Pozdrawiam :wink:

PS:McWatt: Dzieki bardzo za mejla :-D
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

Po pierwsze ja tu nie rządzę.
A po drugie sam miałem ci wstawić linka ciekawej strony na temat wojny hiszpańsko-amerykańskiej, bo to byłoby już coś.

Proszę bardzo:

http://www.spanamwar.com/

Już jakiś -początek jest.

A nie poznasz taktyki i bardzo podstawowych realiów bez czytania wskazanych pozycji, tzn. Kosiarza, Pertka, czy Flisowskiego.

Tego w necie nie znajdziesz.

Ja topik wcześniej tez zadałem pytanie, ale nikogo nie proszę o to, żeby mi podał wszystko na talerzu - dostałem linka i już jest fajnie.

Gdyby mi podano namiary na źródła książkowe, też byłoby fajnie.

Ale nie napisałem "nie gadajcie o ksążkach, ja chcę już i to tak, żebym się nie wysilał.
ODPOWIEDZ