Stan floty Hiszpanii w 1900

Okręty Wojenne do 1905 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

as

Post autor: as »

W kazdym razie dzieki za wszystkie odpowiedzi i link :-)
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

Rzuć tam okiem i naprawde znajdź sobie jakąś fajniejszą książeczkę.
Bez tego zrozumienie czegokolwiek to trudna sprawa, zwłaszcza jak przyjdzie tłumaczyć z obcego języka.
Chyba, że masz oblataną angielszczyznę.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

popp pisze:Wiesz, zazwyczaj jak poszukuje wiedzy na jakis temat to na forach je znajduje, wiec nie do konca Cie rozumiem. Jakbym przeczytal taka ksiazke to pewnie nie musialbym sie pytac zgadza sie. CZy jednak nie moglibyscie mi co nieco powiedziec? Ja najpeirw musialbym ta ksiazke znalezc, a potem poswiecic czas na jej przeczytanie, to prawda i tego nie ukrywam. W Necie jest szybciej. Jak mnie ktos pyta o rade w innej dziedzinie to nie odsylam go do ksiazek tylko jesli znam odp to mu mowie. Skoro to taki problem, a tutaj wstep maja tylko ludzie "zaznajomieni" to dobra, chcialem sie zarejestrowac bo zainteresowala mnie tematyka, ale po ostatnich postach stracilem ochote. Tobie Zulu Gula radze popatrzec jak dzialaja fora. Jesli inni uzytkownicy mysla podobnie(w co watpie) to moze dajcie napis, ze ludzie bez wiedzy w zakresie (flota hiszpanii w 1900r lub innym)nie maja tu wstepu. Troche sie rozpisalem, ale to dlatego, ze sie wqrzylem. Pozdrawiam :wink:
Przyznaję, że mam mieszane uczucia.

Piszesz, że czujesz się urażony, bo nie chcemy Ci odpowiedzieć w krótki i zrozumiały sposób. Zrozum, że na Twoje pytania nie można odpowiedzieć krótko, o ile taka wiedza ma mieć jakąś wartość. W zasadzie trzeba by przepisać książkę (i to niejedną). I wtedy to musiałbyś i tak przeczytać, tyle że na ekranie.

A - nawiasem mówiąc - czy nie uważasz, że my też możemy się poczuć urażeni? Piszesz
Ja najpeirw musialbym ta ksiazke znalezc, a potem poswiecic czas na jej przeczytanie
Czyżby było to poniżej Twojej godności?
Pisząc w ten sposób dajesz nam do zrozumienia, że szukasz głupiego, który odwali za Ciebie robotę. Mam nadzieję, że miałeś co innego na myśli, ale niestety tak to nieszczęśliwie sformułowałeś.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Hmm, dziwne jest dla mnie, ze ktos kto dopiero sie zainteresowal okretami i cala taka tematyka, zaczyna swoja 'przygode' z shiploverstwem od floty Hiszpanii i to AD 1900. Pytanie "co to okret liniowy?" jeszcze bardziej mnie wyglupilo. Nie twierdze, ze kazdy musi to wiedziec, ale zaczac radze od tego, a nie od tej floty.
Wiekszosc tu zaczynala od Pertka, Kosiarza, Flisowskiego, "Morza" itp. itd.
MSiO jajo ma? Jak nie, to do kiosku :lol: ;)

ps. google pewnie cos tam powiedza co to okret liniowy...
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

Ja bym tam zacząl od Klimczyka.

Gość nie jest shiploverem, bo nie zadawałby tak dziwnych pytań.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Są dwie możliwości:
1. prowokacja - to niemożliwe, by interesować się konkretnie flotą Hiszpanii w 1900 r. i nie wiedzieć co to jest okret liniowy i dlaczego Wielka Brytania królowała na morzach ?
2. to prawda - proponuję bysmy zaczeli działalność edukacyjną. Młodzież chce się uczyć, a ograniczeni ludzie trzymaja wiedzę dla siebie. Wiadomo,że nikt nie będzie tracił czasu na czytanie książek,a w tej dzidzinie na www.sciaga nic nie ma. To do roboty.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Są dwie możliwości:
1. prowokacja - to niemożliwe, by interesować się konkretnie flotą Hiszpanii w 1900 r. i nie wiedzieć co to jest okret liniowy i dlaczego Wielka Brytania królowała na morzach ?
2. to prawda - proponuję bysmy zaczeli działalność edukacyjną. Młodzież chce się uczyć, a ograniczeni ludzie trzymaja wiedzę dla siebie. Wiadomo,że nikt nie będzie tracił czasu na czytanie książek,a w tej dzidzinie na www.sciaga nic nie ma. To do roboty.
Gość

Post autor: Gość »

Jejq :? ...
1.) Nie jestem "shiploverem". Poprostu potrzebuje informacji, nie mozna tego zrozumiec?
2.)Szukam konkretnych informacji.
3.)Nie mam czasu na czytanie ksiazek(w tej chwili)
4.)Interesuje mnie rok 1900 bo gram w gre, ktora rozgrywa sie w tym czasie, to nie zadna prowokacja.

Przeczytajcie wasze posty i sami ocencie czy to, ze sie nie znam tak jak wy to od razu jestem gorszy? Macie chyba zabawe z krytykowania mnie.
2. to prawda - proponuję bysmy zaczeli działalność edukacyjną. Młodzież chce się uczyć, a ograniczeni ludzie trzymaja wiedzę dla siebie. Wiadomo,że nikt nie będzie tracił czasu na czytanie książek,a w tej dzidzinie na www.sciaga nic nie ma. To do roboty.
Nie wiem czy to text na serio czy ironiczny, ale cos w nim jest! Znacie jakies inne forum o okretach? Ja nie, ale jak znacie to podacjei przeniose sie tam i nie bede zawracal wam glowy(specjalistom).
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

1,2. A nie mozna zrozumiec, ze konkretne informacje w takim temacie sa mozliwe do uzyskania tylko z ksiazek? W Wyborczej czy innym dzienniku nie drukuja artykulow o flocie Hiszpanii 1900, podejrzewam, ze najtezsze glowy tego forum tez nie sypna takimi info od reki, musza poszukac w ksiazkach
3. Nie jestes sam, ktory nie ma czasu
4. Co to za gra? :)

Nikt tu nie jest gorszy!
Tekst jarekska byl raczej serio, ale nie wiem ja On to sobie wyobraza :? Wg mnie samo czytanie fow jest dobrym sposobem nauki :)

Inne fora? Sa, owszem......
Gość

Post autor: Gość »

Hehe...link do gry moge wam podac, a co chce ktos z was zostac moim zastepca? :D
ZH

Post autor: ZH »

To niejako ja sprowokowałem całą sprawę więc uzasadnie:
1. Zadajesz pytanie o stan floty na 1900 rok.
Ludzie z wielką życzliwością podpowiadają gdzie to znaleźć. I co w zamian?
2. Chcesz taktyki , a dlaczego Wielka Brytania jest taka potężna , a statki itd.
I otrzymujesz bardzo ogólną charakterystykę od życzliwych dla ciebie ludzi. I co ty na to?
3. Zadajesz kolejne pytanie co to jest okręt liniowy! i mało tego masz pretensje że odsyłają cie do książek!
No jak to można odebrać, jak nie żart, albo kpinę. Gdybyś wpisał na wyszukiwarkę słowa "OKRĘT LINIOWY" już jako pierwsze hasło wyskakuje stronka Krzysztofa Wójcika gdzie można zobaczyć "z czym to się je".Gdyby sposób prowadzenia walki był jeden uniwersalny to słowo MARATON , nazwisko NELSON czy NAPOLEON nic by nie znaczyły, a jeden rzut oka na mapę z przełomu XIX I XX wieku wystarcza aby zrozumieć pozycje Wielkiej Brytani w tym okresie.Kończąc więc, jeśli żądasz poważnego traktowania sam w ten właśnie sposób traktuj innych.
Sam przeczytaj jeszcze raz swoje posty i nie mów więcej że ktoś traktuje cie z góry , bo bardziej życzliwych ze świecą szukać!
ZH
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Anonymous pisze:3.)Nie mam czasu na czytanie ksiazek(w tej chwili) ... gram w gre ...
No comments
Anonymous pisze:4.)Interesuje mnie rok 1900 bo gram w gre, ktora rozgrywa sie w tym czasie, to nie zadna prowokacja.
Z jakim problemem się spotkałeś? Spróbuj inaczej sformułować pytanie i zawęzić problem - wtedy być może łatwiej będzie Ci odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

To prawda że nie da się przekazać takiej wiedzy w kilku zdaniach. Sam kiedyś myślałem że wiem dużo o okrętach, ale kiedy zacząłem pisać na forum szybko zrozumiałem że bardzo się pomyliłem :lol:
Wysłałem koledze fragment Kosiarza, na pewno na dobry początek się przyda :) .
Po prostu nie bądź jak to mawiał Drzewiec zbyt pochopny :wink: Na szybko nic z tego nie będzie. A na pomoc na tym forum na pewno możesz liczyć, i nie będziesz pierwszą osobą która ją znalazła ;) .
Oczywiście możesz spróbować na innych forach, ale wiem z własnego doświadczenia że nie są tak przyjazne jak to :D
A link do gry możesz podać, pewnie znajdzie się kilka osób które tam zajrzą 8)
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

stan floty hiszpanskiej byl wg oficjalnych danych
byl w WARSHIPS No.137 (WSS) Marej T moze to miec
Charles H.Bogart
"The Spanish Navy at the End of the 19th century"
Polecam jeszcze ksiazki wydawnictwa San Martin:
Austin Ramon Rodriguez Gionzales
"Politica Naval de la Restauracion 1875-1898"
Fde Bordeje y Morencos
"Vicisitudes de una Politica Naval"
- o odbudowie floty po 1898
ODPOWIEDZ